Sygnały ze skalnych ścian. Tragedie tatrzańskie. Wędrówki alpejskie. Skalne lato

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-08612-1
góry, wspinaczka

Cztery opowiadania o tematyce górskiej, napisane przez słynnego taternika Wawrzyńca Żuławskiego, zaś wydane prawie 30 lat po jego tragicznej śmierci w Alpach.

źródło opisu: Opis autorski użytkownika takisobiejac

Anaki | 2015-02-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Góry

Wawrzyniec Żuławski,człowiek wielu talentów,kompozytor,pedagog, miłośnik gór.
Z pasją opisuje swoje wędrówki tatrzańskie i alpejskie.W książce znalazły się również opisy ciekawych wydarzeń ,których autor nie był świadkiem ale zna je z innych źródeł.Poznajemy Tatry przedwojenne i powojenne,dla miłośników tych gór są to informacje bezcenne,jak dla mnie może za dużo jest opisów przejść dróg skalnych,jednak nie zmienia to faktu,że książka jest bardzo ciekawa.

ninoo | 2016-01-08

Dla kogoś kto kocha góry pozycja obowiązkowa! Pięknie napisana, nie nudzi. Ja czytałam, co jakis czas sięgając do tabletu i szukając dokładnych zdjęć opisanych szczytów czy szlaków.

Dominik Socha | 2013-04-11
Przeczytana: wrzesień 1985

Książka w której się można zakochać, a przez nią w Tatrach i wspinaczce. Wspaniała forma literacka...

ann | 2014-07-11

Jedna z najpiękniejszych książek o górach. Inspirująca, nostalgiczna, magiczna. Niezwykle ważna.

Dziwnaemilka | 2015-09-21

Lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników Tatr :)

Anna | 2016-12-01
Na półkach: Góra 1, Posiadam, Przeczytane