Amnezja

Wydawnictwo: Wielka Litera
Amnesia
9788380320581
karollllllla

Pasjonujący thriller polityczny australijskiego pisarza, dwukrotnego laureata Nagrody Bookera. Jak młoda kobieta z australijskiej prowincji stała się wrogiem publicznym numer 1 w Ameryce? Gdy Gaby wpuszcza wirusa do australijskiego systemu zarządzania więzieniami, setki przestępców wychodzą na wolność. Wirus rozprzestrzenia się i przenika do amerykańskiego systemu...

Gdy Gaby wpuszcza wirusa do australijskiego systemu zarządzania więzieniami, setki przestępców wychodzą na wolność. Wirus rozprzestrzenia się i przenika do amerykańskiego systemu zabezpieczeń.

Dziennikarskie śledztwo podejmuje Felix Moor, znajdujący się chwilowo na życiowym i zawodowym zakręcie, niedawno skazany za zniesławienie.

Czy był to zwykły błąd, czy może młoda kobieta celowo wytoczyła cyberwojnę potężnym Stanom Zjednoczonym?

źródło opisu: http://www.wielkalitera.pl/

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl

Anna | 2019-02-25
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 25 lutego 2019

Kupiłam, bo była przecena w Biedronce. Jaki pech, że nie zajrzałam wcześniej na LC.
Nie jestem w stanie doczytać tej książki. Przeczytałam może 1/3 i na razie nie ma nic z tego, co obiecują w blurbie.
Nie wiem o czym ona jest, nie rozumiem, na trzeźwo się nie da, po winie też sie nie da.
Poddaję się.

Wniosek na przyszłość - nie kupować pod wpływem impulsu, nie sprawdziwszy przedtem opinii innych czytelników.

Wniosek nr 2 - Biedronko, sorry. Mleka z Gostynia nie masz, książki masz słabe, przyjaźni z tego nie będzie.

joly_fh | 2015-12-16
Na półkach: Przeczytane, Szkoda czasu
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Nie znoszę stylu w jakim napisana jest ta powieść: tak, że nie wiadomo o co chodzi i czytelnik musi się tego domyślać. I to nie jest kwestia zawiłości fabuły, ale maniery autora. Tak nie pisze się thrillerów politycznych. Poza tym książka jest zrozumiała tylko dla Australijczyków: zabijcie mnie, ale nie wiem co takiego wydarzyło się w Australii w 1975 roku i czemu to jest takie ważne, nazwiska australijskich polityków pojawiające się w tekście nic mi nie mówią, nie mam też pojęcia która dzielnica Melbourne jest lepsza,a która gorsza.
Tak naprawdę treść "Amnezji" nie ma nic wspólnego z opisem, jaki zamieszczono na okładce - poza pierwszym i ostatnim rozdziałem. Połowę książki stanowi użalanie się nad sobą dziennikarza piszącego biografię rzekomej terrorystki, a drugą połowę opowieść o dzieciństwie owej terrorystki oraz jej matki i babki. Co to ma wspólnego z zamachem, tego nie wiem. Nie przemawiają też do mnie stworzone postaci i rzekoma "sensacyjna akcja" (z której i...

booker_no1 | 2019-03-02
Przeczytana: 02 lutego 2019