8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Athoualia

Coraz chętniej sięgamy po odżywki i leki, których źródłem jest środowisko naturalne. Takimi produktami są bez wątpienia wytwarzane przez pszczoły miód, mleczko pszczele, propolis i jad pszczeli. Mimo niekwestionowanego uznania ich walorów, wiedza o ich przydatności i właściwościach jest bardzo ograniczona. Autorzy i Wydawca tego opracowania mają nadzieję, że zawarte w nim informacje zachęcą Czytelników do głębszego zainteresowania się naturalnymi lekami i odżywkami wytwarzanymi na bazie produktów pszczelich.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1994

źródło okładki: Skan autorski

Athoualia | 2015-08-25
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Świetna książka! Nadal nie wyczerpuje całego tematu apiterapii, jednak są opisane najważniejsze informacje takie jak wytwarzanie, metody pozyskiwania przez człowieka, skład chemiczny, właściwości fizyczne oraz wartości lecznicze. Nie zabrakło badań (niestety głównie na zwierzętach), zastosowania i dawkowania w danych jednostkach chorobowych.

MrGwyn | 2017-12-29
Merveille | 2017-03-09