Wzgórze Apolla #2

Okładka książki Wzgórze Apolla #2
Yuki Kodama Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Wzgórze Apolla (tom 2) komiksy
192 str. 3 godz. 12 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Wzgórze Apolla (tom 2)
Tytuł oryginału:
坂道のアポロン (Sakamichi no Apollon)
Wydawnictwo:
J.P. Fantastica
Data wydania:
2015-09-14
Data 1. wyd. pol.:
2015-09-14
Liczba stron:
192
Czas czytania
3 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788374715225
Tłumacz:
Monika Nowicka
Tagi:
manga lata 60 apollon apollo sakamichi yuki kodama muzyka jazz
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
60 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
117
117

Na półkach: ,

Wyobraźcie sobie lata 60'te. Młodzi ludzie, ktorzy poszukują swojego miejsca. Muzyka jazzowa, która łączy kilkoro ludzi, tak różnych, tak odmiennych, że sami momentami zastanawiają się jaką moc posiada muzyka.

Manga przenosi nas w rok 1966. Japonia. Nastoletni chłopak, uzdolniony muzycznie, ponownie przenosi się do nowej szkoły. Jego tata pracuje na statku, więc nie ma kompletnie czasu na wychowanie syna. Kaoru zamieszkuje u wujostwa, którzy chłopaka wyłącznie tolerują. W nowej szkole, poznaje przesymopatyczną dziewczynę, która jest przewodniczącą klasy, oraz największego chuligana w szkole. Co z tego wyniknie? Czy muzyka, ktora gra im w sercach, połączy ich i staną się najlepszymi przyjaciółmi? Jakie problemy młodzieńcze mieli uczniowie w latach 60tych?

To moja pierwsza manga, gdzie akcja rozgrywa się tak daleko w czasie. Nie będę ukrywać, że na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jednak przepraszam za takie myślenie i chylę czoło za pomysłowość i przepiękną historę.

Główny bohater - Kaoru przez to, jaką ma prace jego tata, bardzo się zmienia. Jest poważnym uczniem z genialnymi ocenami. Jednak nie ma tej radości życia, co każdy szesnastolatek. Boi się zagrzać miejsca, bo wie, że w każdej chwili, może znowu zmienić szkołę. Mam wrażenie, że przez to, że przeprowadził się teraz do małego miasteczka, daleko od duzych metropoli, zaczyna doceniać życie. Przewodnicząca klasy, Ritsuko, to przepięknie wykreowana postać. Delikatna, miła i piękna dziewczyna, która nie jest głupia. Ma swoje obowiązki i - uwaga! - jest chrześcijanką. Owszem, w Japonii większość ludzi wierzy w shinto lub buddyzm. Jednak dalej utrzymuje się mały procent chrześcijan. Do tej, i tak już specyficznej dwójki nastolatków, dochodzi Sentoro. Łobuz, wagarowicz, chłopak wolny duchem. Jednak, druga strona jego charakteru to.. opiekuńczość. Opiekuje się przyjaciółmi i gromadką swojego rodzeństwa. Co głównemu bohaterowi, tak samo jak i mi, bardzo zainponowało.

Co ma do tego wszystkiego jazz? Wiele. W tych latach jazz był uwielbiany przez dużą część ludzi - nie tylko w europie czy w ameryce. Dodajmy do tego, że Sentoro gra na perkusji, Kaoru na pianinie, a tata Ritsuko nie tylko gra nia kontrabasie, co też ma swój sklep z winylonymi płytami. Wszyscy grają w piwnicy sklepu, by nikt nie usłyszał. Zachwyceni? Ja - jak najbardziej!

Zachwyciła mnie PROSTA kreska, genialna historia, fenomenalnie przedstawione lat 60tych oczami nastolaktów. Ich problemy, pierwsze prawdziwe zauroczenie, sposób w jaki się ubierali. To genialna pozycja dla starszych czytelników - by przypomnieli sobie swoje lata młodości ;) - ale również dla młodych - by zobaczyli jak wtedy się żyło. Bardzo przyjemna i lekka manga dla wszystkich. Nie ma tutaj głupich żartów, dennych problemów. Powiedziałabym, że to komiks, przedstawiający codzienne życie. Nie pozostaje mi nic inneg, jak polecić powyższy komisks.

Wyobraźcie sobie lata 60'te. Młodzi ludzie, ktorzy poszukują swojego miejsca. Muzyka jazzowa, która łączy kilkoro ludzi, tak różnych, tak odmiennych, że sami momentami zastanawiają się jaką moc posiada muzyka.

Manga przenosi nas w rok 1966. Japonia. Nastoletni chłopak, uzdolniony muzycznie, ponownie przenosi się do nowej szkoły. Jego tata pracuje na statku, więc nie ma...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    82
  • Posiadam
    39
  • Manga
    26
  • Chcę przeczytać
    24
  • Ulubione
    7
  • Mangi
    6
  • 2020
    3
  • Komiksy
    2
  • 2020
    2
  • 2021
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wzgórze Apolla #2


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także