Wzgórze Apolla #7

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Wzgórze Apolla (tom 7)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Sakamichi no Apollon
komiksy

Załamany tym, co zobaczył w mieszkaniu Juna, Sentaro wreszcie opowiada o wszystkim Kaoru. Ten, przekładając dobro przyjaciół nad swoje własne, próbuje mu uświadomić, że ma bardzo blisko siebie kogoś, kto go kocha i się o niego troszczy. Sentaro nie od razu udaje się odgadnąć, o kogo chodzi, ale gdy w końcu dociera do niego zaskakująca prawda, postanawia otwarcie porozmawiać o tym z Ritsuko, która jednak... wszystkiemu zaprzecza! Okazuje się bowiem, że w międzyczasie zrozumiała, jak bardzo zależy jej na Kaoru i postanawia wyrazić swoje uczucia. I tak oto pewnego dnia znajduje on na klawiaturze sklepowego fortepianu tajemniczy prezent... Czy domyśli się, kto jest ofiarodawcą? A jeśli tak, jak odpowie na uczucie Ritsuko, która wcześniej sama go odrzuciła?
Tymczasem Jun dostaje jedyną w swoim rodzaju propozycję pracy w Tokio i postanawia opuścić rodzinne miasteczko na zawsze. Jednak podczas pożegnania z Yuriką na dworcu, pod wpływem impulsu, w ostatniej chwili zabiera ją ze sobą. Jak ułoży się ich wspólne życie w stolicy? Oto kolejna odsłona słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i muzyce.

źródło opisu: J.P. Fantastica, 2016

źródło okładki: www.jpf.com.pl