Wzgórze Apolla #8

Cykl: Wzgórze Apolla (tom 8)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Sakamichi no Apollon
komiksy
Alderamin

Do Sentaro dociera wieść o ucieczce Yuriki z domu, co pozwala mu ostatecznie pogodzić się z faktem, że wybrała Juna. Kaoru natomiast bez problemu odgaduje, kto sprezentował mu rękawiczki, ale strach przed ponownym odrzuceniem powstrzymuje go przed szczerą rozmową z Ritsuko. W końcu jednak nadarza się okazja, gdy Kaoru się rozchorowuje, a Ritsuko odwiedza go w domu. Dochodzi między nimi do poważnej wymiany zdań, w wyniku której Kaoru spontanicznie i w dość dramatyczny sposób ponownie wyznaje jej uczucia. Tak oto rozpoczyna się nowy rozdział w ich relacji.
Tymczasem w szkole trwają przygotowania do dni kultury. Matsuoka prosi Sentaro i Kaoru, by zgodzili się ponownie wspólnie zagrać, gdyż ich ostatni występ cieszył się sporą popularnością. Choć chłopcy z początku nie są przekonani, wkrótce rzucają się w wir przygotowań i prób. Pozorna sielanka zostaje jednak wkrótce brutalnie przerwana. Okazuje się, że pracujący do tej pory na wyjeździe pan Kawabuchi wraca do domu. Pełen mieszanych uczuć Sentaro postanawia odejść, nie wspominając o tym nikomu ani słowem. Dokąd się uda? Jak zareagują Kaoru i Ritsuko? Oto kolejna odsłona słodko-gorzkiej opowieści o dojrzewaniu i muzyce.

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2017

źródło okładki: http://jpf.com.pl/