literatura faktu
Igor

To nie jest typowy przewodnik. Zawartych tu informacji nie można traktować jako prawdy objawionej. Sensu stricto publikacja ta nie stanowi wartości historycznej. Może jedynie być postrzegana jako przedstawienie zbioru miejsc i opowieści świadków oraz legend z tym związanych. Reszta jest wolną interpretacją autora i osób z nim współpracujących. Pokażemy Kompleks RIESE widziany innymi oczami....

Pokażemy Kompleks RIESE widziany innymi oczami. Nie zawsze będzie to w zgodzie z obowiązującymi prawdami, jakimi jesteśmy karmieni w oficjalnych publikacjach czy okrojonych wypowiedziach etatowych przewodników.
Powszechnie wiadomo, że do dnia dzisiejszego niektóre aspekty II Wojny Światowej okrywa mrok tajemnicy. Dotyczy to także Kompleksu RIESE.

źródło opisu: www.sswd.pl

źródło okładki: www.sswd.pl

birdek | 2017-10-13
Przeczytana: 01 stycznia 2016

O ile Pan Dariusz Kwiecień wnosi mnóstwo kontrowersyjnych teorii dotyczących istnienia kompleksu Riese i okolic, to w tej książce próżno ich szukać. Ale chyba sama dałam się oszukać, bo na książce jak byk stoi, że jest to przewodnik a ja szukałam odjechanych teorii. :-)

Jest to krótki opis kilku szlaków i strategicznych miejsc kompleksu i okolic, które można zwiedzić, a o których niekoniecznie dowiemy się z innych przewodników. Ta jedna wartość podnosi ocenę o jedną gwiazdkę.

Książka niestety bez korekty polonistycznej, posiada dużo błędów stylistycznych, gramatycznych i nawet kilka ortograficznych. Ale to raczej zarzut do wydawcy.

Czekam. Może Pan Dariusz napisze kiedyś książkę, na którą czekam. :)

mdrozecka | 2017-02-16
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Świetna przewodnik po okolicach dolnego śląska które kiedyś napewno zwiedzę.Polecam kupić i przeczytać.

Igor | 2015-07-17
Na półkach: Przeczytane, II WŚ i inne

Książka jest zbiorem kilkunastu relacji ludzi mających do czynienia z projektem Reise oraz wskazówki autorów jak oprócz komercyjnych miejsc można obcować z poznawaniem nieznanego. Oczywiście opowieści te nie są do końca wiarygodne ale w każdym bajaniu coś jest ciekawego.