Pękanie granic. Porządek i chaos w XXI wieku

Tłumaczenie: Piotr Kłossowicz
Wydawnictwo: Media Rodzina
Breaking of nations : order and chaos in the twenty-first century

Książka wnikliwego analityka stosunków międzynarodowych i dyplomaty to znakomity opis niespokojnego świata, jaki wyłonił się po 1989 roku. Najistotniejszym wyróżnikiem współczesności jest porzucenie dotychczasowej logiki jednego powszechnego porządku. Obecnie występują w nim jednocześnie zjawiska charakterystyczne dla ładu: przednowoczesnego, nowoczesnego i ponowoczesnego. W dzisiejszej dobie skuteczna polityka musi posługiwać się narzędziami adekwatnymi dla każdego z tych historycznych okresów, a więc siłą, atakiem prewencyjnym, podstępem, ale również instytucjami i prawem międzynarodowym oraz samoograniczeniami, jakie narzucają sobie państwa, tworząc nowy mechanizm współpracy i bezpieczeństwa.

Paulina | 2013-10-04
acwo | 2010-07-01