Sen o Rzymie

Wydawnictwo: Bellona
Rzym, cesarz, imperium
historyczna
SandyViant

Półwysep Iberyjski, cesarz Oktawian August wraz ze swoją małżonką Liwią Druzyllą tworzą z miasta Tarraco (dzisiejszej Tarragony) przyczółek, z którego mają zamiar podbić pozostałą część półwyspu. Podczas gdy cesarskie wojska walczą przeciwko ludom północnej Hiszpani, cesarz rozpoczyna w Tarraco liczne budowy, żeby docelowo stworzyć najwspanialsze miasto w basenie Morza Śródziemnego. Tarraco...

Tarraco jest sławne z panującego w nim spokoju i bezpieczeństwa, dlatego też cesarz postanawia tam osobiście zamieszkać, pozostawiając Rzym pod kontrolą Senatu i swoich zaufanych ludzi.

Jednak pozorny spokój niszczy niespodziewane zabójstwo gubernatora Manniego…

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=new&bid=8045&page=3

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/nokl/small/8045.jpg

czytamcałyczas | 2017-08-11

Gdzie się podziały w mojej bibliotece książki o Rzymie,zastanawiałem się.Przed remontem,było ich cała masa ? A tere ślad po nich zaginał ? Komuś oddali ? nikt,nie czytał ? Tylko ja ?
I pewnego dnia,wchodzę do pokoju,w którym bywam rzadko.
A tu ,pełno książek o Rzymie.Super,hurra !
Na początek biorę Sen O Rzymie.Czytam i raczej,nie zachwycam się.
Cóż,nie była to książka moich marzeń,niestety nie.
Spodziewałem się,opisów marszów rzymskich legionów,opis walk gladiatorów.
A nawet,ciekawostek historycznych na temat podboju Iberii przez Rzym.

Książka,ta to bardziej kryminał.Owszem,jak wszyscy wiedzą lubię kryminały.
Ale,tu chciałem sobie odpocząć,od tego rodzaju literatury.
Owszem,nie jest to książka najgorsza na świecie.
Na plusy,ma choćby opisy życia ludzi.
Te targi owoców i warzyw.Pewna intryga pałacowa,też tu jest zawarta.
Ocenę dam dobrą,bo na wyższą raczej.Nie ma szans.

eR_ | 2015-08-06
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Podczas gdy cesarskie wojska walczą przeciwko ludom północnej Hiszpanii, cesarz rozpoczyna w Tarraco liczne budowy, żeby docelowo stworzyć najwspanialsze miasto w basenie Morza Śródziemnego.

Jednak pozorny spokój niszczy niespodziewane zabójstwo gubernatora Manniego…

Tyle dowiadujemy się z okładki.
Sama książka, jeśli ktoś lubi powieści historyczne, a dodatkowo kryminały, będzie w pełni usatysfakcjonowany.
Ciąg zdarzeń prowadzi nas do rozwiązania zagadki, a równocześnie jesteśmy świadkami rozwoju potężnego państwa jakim był Rzym.
Wątki historyczne przeplatają się z wątkami kryminalnymi.
Ani na chwilę...

Isadora | 2015-09-03
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

XYZ | 2017-04-03
Przeczytana: 28 października 2016

Książka bardzo fajna. Na początku wszystko trochę pomieszane, ale na końcu wszystko się wyjaśnia.

RFR08 | 2019-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2019