Sen o Rzymie

Bellona
Rzym cesarz imperium
powieść historyczna
Rzym cesarz imperium

Dla mnie spore zaskoczenie. Jako powieść historyczna nie spodziewałam się za wiele po tej pozycji. Jednak wątek kryminalny naprawę wciąga czytelnika i rozbudza jego ciekawość.

Książka opowiadająca i obrazująca jak było w starożytnym Rzymie, w którym spisek był na początku dziennym a zabójstwa nikogo nie dziwiły.

Gdzie się podziały w mojej bibliotece książki o Rzymie,zastanawiałem się.Przed remontem,było ich cała masa ? A tere ślad po nich zaginał ? Komuś oddali ? nikt,nie czytał ? Tylko ja ?
I pewnego dnia,wchodzę do pokoju,w którym bywam rzadko.
A tu ,pełno książek o Rzymie.Super,hurra !
Na początek biorę Sen O Rzymie.Czytam i raczej,nie zachwycam się.
Cóż,nie była to książka...

Półwysep Iberyjski, cesarz Oktawian August wraz ze swoją małżonką Liwią Druzyllą tworzą z miasta Tarraco (dzisiejszej Tarragony) przyczółek, z którego mają zamiar podbić pozostałą część półwyspu.

Podczas gdy cesarskie wojska walczą przeciwko ludom północnej Hiszpanii, cesarz rozpoczyna w Tarraco liczne budowy, żeby docelowo stworzyć najwspanialsze miasto w basenie Morza...

• 2017
  • Powieść historyczna