Szeptucha

2016-02-03
2016-02-03
Inne

Świetna historia!

Nasz kraj przedstawiony z innej perspektywy.

Czy ktoś z was zastanawiał się, co by było, gdyby Mieszko I nie przyjął chrztu?

Mnie się to akurat nie zdarzyło, ale po przeczytaniu tej historii przyznam, że zaczęłam się zastanawiać.

Nie zdradzają zbyt wiele, powiem, że jest to naprawdę ciekawa, zabawna z wieloma ciekawostkami historia, którą pochłonęłam w dwa dni.

Niektórzy narzekają na Gosię, a mnie osobiście ona bawiła. Zwłaszcza ta jej hipochondria.

Jako że mieszkam w okolicy, w której dzieje się akcja, zaczęłam inaczej patrzeć na otaczający mnie las 🤣

Świetna historia!

Nasz kraj przedstawiony z innej perspektywy.

Czy ktoś z was zastanawiał się, co by było, gdyby Mieszko I nie przyjął chrztu?

Bardzo słaba książka w dorobku pani Miszczuk. Przyznam, że miałam duże wymagania i oczekiwałam fajnej słowiańskiej opowieści. Dostałam niestety, niestabilną bohaterkę, która przejmuje się, że ktoś zobaczy jej bieliznę w Hello Kitty... Swoją drogą główną bohaterka jest nie mniej irytująca, a nawet łudząco podobna do Wiktorii z Diabelskiej serii. Książka bardzo słaba, prymitywnie napisana i bardzo przewidywalna. Dobrze, że zaczęłam poznawać twórczość autorki od innych, książek bo po tej już bym po nic więcej nie sięgnęła...

Bardzo dobra, wciągająca książka.

Bardzo dobra, wciągająca książka.

"Szeptucha" to wciągająca powieść Bereniki Miszczuk, której nie da się odłożyć! Autorka zabiera nas w niezwykłą podróż do magicznego świata, w którym spotykamy tajemnicze szeptuchy potrafiące wplątać nas w swoje intrygi.

Miszczuk wspaniale oddaje klimat magicznego świata, w którym wszystko wydaje się możliwe. Mistrzowsko łączy elementy fantasy z wątkami psychologicznymi, tworząc coś wyjątkowego i niezwykle emocjonującego.

"Szeptucha" to książka, która zostaje z nami na długo po zakończeniu lektury. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom magii, tajemnic i niezapomnianych przygód literackich! Jesteście gotowi na podróż do świata szeptuch? (Odpowiedź brzmi: tak, tak, tak!)

Po przeczytaniu tej książki jestem szczerze smutny. Boli mnie poczucie niewykorzystanego potencjału bo sam zamysł Polski w której dalej dominują wierzenia słowiańskie jest świetny. Mi osobiście bardzo przeszkadza fakt że autorka za punkt kulminacyjny książki obrała wytworzenie relacji pomiędzy Gosią a Mieszkiem, przez co chwilami miałem wrażenie że cała reszta fabuły nie jest zbyt ważna, trochę tak jakby wizja zabicia przez jakiegoś okrutnego Boga nie miała znaczenia, bo przecież ważniejsze w tej chwili jest że Mieszkowi podoba się zapach szamponu do włosów Gosi. Dodatkowo wydaje mi się że ukazanie Mieszka faktycznie jako liczącego 1000 lat Polskiego władcę to była już lekka przesada. Ostatecznie nie jestem w stanie wystawić bardzo negatywnej oceny bo trzeba oddać, że książka była chwilami naprawdę zabawna.

Świetny pomysł na fabułę, trochę grafomanii, dlatego odejmuję trochę.

Świetny pomysł na fabułę, trochę grafomanii, dlatego odejmuję trochę.

Przygody szeptuchy w słowiańskim świecie pełnym bogów, magii i zgryźliwego losu bardzo mi się podobał, choć główna bohaterka jeszcze nie podbiła mojego serca. Znacznie bardziej podoba mi się postać Gniewy, jest bardziej zadziorna niż jej zbyt grzeczna uczennica. Ale jak na razie pierwszy tom mnie urzekł, więc zabiorę się od razu za drugi tom, bo jestem ciekawa co będzie dalej.

Bardzo ciekawa powieść, pełna magii i czarów, mimo że nie jestem fanką tego typu powieści, to bardzo mi się podobała! Cudna Gosława i jej przyjaciele, już zaczęłam kolejną część. Autorce dziękuję i gratuluję wyobraźni 😊

Jestem w połowie i raczej nie podołam do końca...taki fajny pomysł, ale strasznie kiepskie wykonanie. Bohaterowie strasznie płytcy, infantylni, bez charakteru, dialogi nawet nie na poziomie "gimbazy"...a szkoda bo dobrze się zapowiadało, a tu taka strata czasu.

To był bardzo miły powrót do przeszłości - zazwyczaj nie czytam kolejny raz tych samych książek, ale po przeczytaniu serii dla dzieci nabrałam ochoty, by powrócić do 'korzeni'.
Charakterna Baba Jaga, przewrażliwiona Gosia i Mieszko... tak, ten Mieszko. Powrót do Bielin był przyjemnym oderwaniem od codzienności i już z niecierpliwością zabieram się za kolejny tom :)

Video

Video