Szeptucha

Nominacja w plebiscycie 2016
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kwiat paproci (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
W.A.B.
Kwiat paproci (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Okładka książki Gorące sekrety K.A. Figaro, Maya Frost, Katarzyna Berenika Miszczuk
0,0
Gorące sekrety K.A. Figaro, Maya F...
Okładka książki Silna Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik
6,8
Silna Anna Cieplak, Natal...
Okładka książki Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A. Figaro, Maya Frost, Elżbieta K. Kozłowska, Alexa Lavenda, Katarzyna Mak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Oliwia Sobczak, Patrycja Strzałkowska, Kaja Łęcka
6,2
Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A....
Okładka książki Niegrzeczne święta Meg Adams, Justyna Chrobak, Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest, Robert Ziębiński
6,4
Niegrzeczne św... Meg Adams, Justyna ...
Okładka książki Wigilijne opowieści Tomasz Betcher, Jacek Galiński, Karolina Głogowska, Jagna Kaczanowska, Agnieszka Lis, Agnieszka Litorowicz-Siegert, Magdalena Majcher, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Alek Rogoziński, Małgorzata Oliwia Sobczak, Milena Wójtowicz
7,1
Wigilijne opow... Tomasz Betcher, Jac...

Opinie [1 483]

Nie dałem rady dojść do końca :< Dobre guilty pleasure, ale nie dla mnie :D Połowa książki to narzekanie bohaterki na cały świat, a druga połowa to wzdychanie do Mieszka. Spodziewałem się świetnej fantastyki w Słowiańskim świecie, a znalazłem słaby romans z elementami fantastyki.

Gwiazdki tylko za pomysł.
Zawód. Ogromny zawód. Zabicie potencjału durnymi bohaterami. Degradacja Mieszka pierwszego do obiektu pożądania, który jako jedyną cechę charakteru ma mięśnie i jest szalenie irytujący. Główna bohaterka irytująca w zły sposób. Zero przemian. Świat zabity wstawkami o demonach rodem z Wikipedii. Miałam wrażenie, że Gosia w ogóle nie zna swoich...

Tuż po lekturze mogę powiedzieć, że spotkanie z "Szeptuchą" to rozczarowanie, ubrane w ładną oprawkę, ale jednak rozczarowanie.
Bohaterką jest Gosia, świeżo upieczona lekarka, która właśnie wyrusza na praktyki. Rzecz dzieje się w Polsce, w której wciąż panuje monarchia, wierzy się w pogańskie bóstwa, a wiejskie znachorki sprawują ważną funkcję w lokalnej opiece medycznej....

Lekko się czytało. Trochę zabawna, nieco straszna, taka typowo babska powieść, zdecydowanie polecam całą serię.
Polubiłam Babę Jagę, Mieszka. Postać Gosławy też ciekawa.
Warto sięgnąć po tę serię.

Szeptucha to książka bardzo ciężka do ocenienia. Autorka stworzyła niesamowity świat, który fascynuje i wciąga ale postać, która nam ten świat ukazuje jest koszmarem.

Nie wiem czy Gosława jest napisana tak dobrze - jest bardzo wyrazista przez co musi budzić emocje - czy tak źle. Jej po prostu nie da się lubić to taka płytka, zadufana w sobie i swoich poglądach...

Na pierwszych stronach niesamowicie irytował mnie język jakim jest napisana. Przymiotnik „słowiańskie” pojawia się na początku w prawie każdym zdaniu. Na szczęście w dalszych rozdziałach już nie jest ono tak nadużywane, a fabuła wciąga bez reszty.

Seria Kwiat Paproci
.... Jak to mi się podobało 😊
------------------------------------------------------Polska XXI wiek, niby wszystko okej, gdyby nie fakt, że przedstawiony w sposób nietuzinkowy. W tej wersji wydarzeń, Mieszko I nie przyjmuje chrztu Polski.
Mitologia Słowiańska nie jest już mitologią, a religią panującą w nowoczesnym świecie.
➡️Gosława (Gosia) -przyszła...

Nie polecam czytać tomu 0.5 przed Szeptuchą.

Książka świetnie napisana. Akcja dzieje się na terenie Polski, oczywiście pod Łysą Górą. Autorka pokazuje współczesne czasy, jednak z tą różnicą, że Polska nigdy nie przyjęła chrztu i nadal obowiązuje wiara w wielu bogów.

Pomysł na fabułę rewelacyjny, ale główna bohaterka po jakimś czasie dość mocno irytuje swoim infantylnym zachowaniem.

Dyskusje

11 313