Szachy

Wydawnictwo: Parragon Books
szachy
hobby

Szachy to królowa gier planszowych. Ta wciągająca gra strategiczna stawia przed graczami wysokie wymagania intelektualne. Historię szachów da się prześledzić aż do VI wieku, podobnie jak dawniej, tak i dzisiaj gra cieszy się wielką popularnością. W przystępnie napisanym poradniku autor przy pomocy fotografii i rysunków wyjaśnia zasady gry w szachy, opisuje bierki i ich ruchy oraz posunięcia taktyczne. Powodzenia! Zestaw zawiera: ilustrowany poradnik do gry, szachownicę, zestaw pionków i figur.

źródło opisu: Parragon, 2006

źródło okładki: Parragon, 2006