Mój System

Wydawnictwo: Marabut
Mein System. Ein Lehrbuch des Schachspiels
szachy, Nimzowitsch
hobby

"Nimzowitsch to śmiały pionier wytyczający nowe ścieżki w gąszczu szachowych możliwości.
Jego książka "Mój System" jest bardzo interesująca zarówno z merytorycznego jak i psychologicznego punktu widzenia."
Emanuel Lasker

Bestseller szachowy przetłumaczony na kilkanaście języków.

źródło opisu: Wydawnictwo MARABUT,1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Krzysztof Janda | 2017-02-08
Na półkach: Szachy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 lutego 2017

Mam II kategorię szachową. Bardzo dobra pozycja do podszlifowania gry pozycyjnej. Książka mocno polecana w światku szachów. Dobrze się czyta i nie zawiodłem się - polecam również.

Co do merytoryki, to dobrze dobrane przykłady. Aż chciałoby się siąść i pochłonąć ją w 1 wieczór, ale to niemożliwe przy poradniku :) Wiedza musi się uleżeć :)

Posiadam wersję książki z 2016 roku. Masa literówek i drobnych błędów (średnio 1 błąd na 1-2 strony). Na szczęście idzie się we wszystkim zorientować, ale bardzo to denerwuje, bo szachy to gra precyzji i dokładności. Wygląda jakby redaktor jej ani razu nie przeczytał. Nie jest to wina autora, ale książka na tym traci w moich oczach.

Man-in-the-Rain | 2015-04-25
betelgeuze | 2013-11-16