Wszystkie nasze pocałunki

Cykl: Kwartet Smythe-Smith (tom 3) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
The Sum of All Kisses
giovanna

Hugh Prentice nie cierpi przemądrzałych kobiet. A poza tym nawet gdyby jakimś cudem polubił towarzystwo Sary Plainsworth, i tak nie miałoby to znaczenia. Po tragicznym pojedynku ten błyskotliwy matematyk porzucił salonowe rozrywki i nie interesuje go zabieganie o względy pięknych dam. Sara nie cierpi zarozumiałych mężczyzn. A poza tym nigdy nie wybaczyła Hugh pojedynku, który omal nie...

Sara nie cierpi zarozumiałych mężczyzn. A poza tym nigdy nie wybaczyła Hugh pojedynku, który omal nie zniszczył jej rodziny. Jednak kiedy oboje są zmuszeni spędzić tydzień w swym towarzystwie, przekonują się, że nie zawsze można ufać pierwszemu wrażeniu. A gdy jeden pocałunek przeradza się w dwa, trzy, cztery, matematyk może pogubić się w rachunkach, a elokwentnej damie po raz pierwszy w życiu może zabraknąć słów...

źródło opisu: Amber, 2014

źródło okładki: www.amber.pl

figa1992 | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

Słynnego Kwartetu ciąg dalszy. I muszę przyznać, że ta część o wiele bardziej przypadła mi do gustu niż poprzednia! Przede wszystkim dzięki głównym bohaterom, ale również temu, że poza jednym wyjątkiem - za to, jakim! - powieść ta nie obfitowała w dramatyczne wydarzenia. Do tego należy jeszcze dodać mój ukochany - i jakże sztampowy - schemat w romansach: On-nie-znosi-jej-ona-nie-znosi-jego. Bo czy może być coś bardziej uroczego niż ironia losu?

Mili | 2017-12-04

Hugh Prentice pod wpływem emocji i alkoholu popełnił błąd. Postrzelił Daniela, ale sam codziennie od trzech lat znosi ból roztrzaskanej nogi i ten mniej fizyczny, który ma związek z brakiem przebaczenia sobie.
Daniel wybaczył mu wszystko, jego rodzina także, ale nie Sarah Pleinsworth.
Dziewczyna, patrząc przez pryzmat własnego bólu, nie dostrzega tego że Hugh cierpi nie tylko z powodu kalectwa. Pokrętną drogą dochodzi do wniosku, że to on ponosi winę za jej samotność.
Podczas rodzinnego wesela spędzają wspólnie dużo czasu. Sara ma wyjątkową okazję poczuć się tak samo jak on, a Hugh dochodzi do smutnego wniosku, który nasuwa mu się wprost - nie jest mężczyzną godnym jej atencji. Bo która kobieta zechciałaby kalekę?
Urocza historia, momentami lekka, momentami tragiczna (w zamiarze) ale nic ponadto.
Motyw kulejącego bohatera znacznie lepiej wykorzystała Balogh w "Ostatnim walcu", a Quinn mimo wprowadzenia czarnego jak smoła charakteru ojca, nie ruszyła moich emocji nic ponad to, co...

Lidia | 2015-12-25

Jeden pojedynek. Wiele konsekwencji - właśnie tak ogólnie bym to opisała.
Ale...

"Wszystkie nasze pocałunki" to nie jest książka, w której bohaterowie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia (jak to jest w przypadku większości romansów historycznych), jest wręcz przeciwnie - nienawidzą się. Ale jak to mówią: 'kto się czubi, ten się lubi'.
W tym przypadku właśnie tak jest.

No cóż, ale razem powstaje bardzo chwytająca za serce, piękna i romantyczna opowieść.

ada_aga | 2016-07-25
Przeczytana: 19 lipca 2016

Książka z rodzaju lekka łatwa i przyjemna, czyta się szybko i całkiem przyjemnie, brak poltu literackiego ale od takich książek nie oczekuję też tego. Oczekuję za to fabuły aby nie pozwoliła mi oderwać się od książki a tu tego zabrakło ciągle miałam wrażenie że oczekuję na coś i nic. Czy polecam - można przeczytać ale czytałam ciekawsze

Patricia | 2014-08-17
Przeczytana: listopad 2014