Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Jezioro szczęścia

Cykl: Magiczne miejsce (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
literatura polska
Ag2S

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie, za chwilę zaczną się przygotowania do Świąt i spadnie śnieg. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu, w otoczeniu bliskich, ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie – marzy o dziecku. Piękny sen może się jednak nie ziścić – pisarka ma problem z zajściem w ciążę. W Idzie pojawia się telewizyjna...

Piękny sen może się jednak nie ziścić – pisarka ma problem z zajściem w ciążę. W Idzie pojawia się telewizyjna scenarzystka, Katarzyna Wimmer, która będzie wspólnie
z Sabiną pisała serial według cyklu jej powieści. Niezależna i dumna Katarzyna od razu wpadnie komuś w oko, ale sprawy bardzo się skomplikują. Przeszłość dogoni też hrabinę Teklę Tyczyńską – odezwą się straszne wojenne wspomnienia, echa rodzinnej tragedii z okresu okupacji. Poplątane uczucia, silne emocje i tajemnica sprzed lat – tej zimy w Idzie rozwiąże się wiele problemów, choć niektóre
z nich, nie tak, jakby sobie tego życzyli bohaterowie. Lecz najważniejsze jest to, by zawsze iść za swą szczęśliwą gwiazdą, w nadziei, że nie ma przeszkody, której nie mogłaby pokonać miłość.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

"Jezioro szczęścia" to już niestety koniec mojej przygody z mieszkańcami Idy. Trochę szkoda, bo polubiłam tych sympatycznych, nieraz trochę zwariowanych ludzi.
Lubiłam czytać o ich problemach, radościach i smutkach a każda część miała swoich nowych bohaterów nie pomijając tych znanych z poprzednich tomów.
Na dalsze części nie ma co liczyć, bo autorka starannie pozamykała wszystkie wątki. Starsi i nowi bohaterowie znaleźli swoje drugie połówki, tak że w Idzie już nikt nie jest samotny i nieszczęśliwy.
W tej części najbardziej podobał mi się jednak wątek związany z przeszłością Tekli. Dużo bolesnych wspomnień, dużo tragicznych zdarzeń do których nie chciała i nie potrafiła wracać.A gdy wreszcie musiała się zmierzyć z przeszłością, omal nie zakończyło się to tragicznie.
Bardzo chętnie przeczytałabym powieść właśnie o wojennych przeżyciach rodziny Tekli.

andzia12 | 2015-12-21
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Bardzo przyjemna do czytania kontynuacja serii autorstwa A. Krawczyk.
Aura zimowa akcji świetnie zawiązuje do obecnej pory roku.
Po raz kolejny są poruszone bliskie naszej codzienności problemy. Np. walka Sabiny, aby miec dziecko. Ale jest to tez zarazem wykaz wielkiej miłości jej męża, który bardzo ją wspiera.

Gosia | 2016-08-02
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Do Idy przyjeżdża Katarzyna, która będzie pisała scenariusz do książki Sabiny. Pojawia się również tajemniczy gość z Argentyny, aby odnaleźć przodków swojej synowej. Wiele się dzieje tej zimy w Idzie, koniecznie trzeba przeczytać jak zakończy się ta seria. Polecam.

Biblioteczka Rudej | 2016-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Cała seria jest niesamowita.Przesycona zapachami pór roku.Jezioro szczęścia zamyka całość i opowiada o zimie.Czyta się świetnie...zwłaszcza,że za oknem śniegu na kopy.

Grażyna | 2016-05-20
Przeczytana: maj 2016

Tak jak obiecałam w opinii do 1 części,chcę dodać kilka słów po przeczytaniu całości.Miałam na tyle czasu aby polubić Milę i Witolda,Sabinę i Krzysztofa ,Kasię i Marka.....Okazuje się ,że urocza Ida okazała się miejscem,gdzie nawet "zołzy" stawały się całkiem fajnymi dziewczynami....Tak jakby to miejsce pachnące różami,ale nie tylko wytwarzały specyficzny klimat....Z bardzo wielką przyjemnością spędziłam właściwie cztery pory roku.....w tamtym miejscu wśród ludzi,dzięki którym mogłam się znaleźć.....stojąc obok i śledzić to wszystko co się działo...I jeszcze ta tajemnica,która wzbogaciła tę historię.Długo będę pamiętać o uczesaniu "kok w skarpetce"...bo spodobało mi się bardzo.Także region ,gdzie toczy się ta historia....to moje ukochane Podkarpacie....Każdego ,kto zechce przeczytać coś wyjątkowo ciepłego,optymistycznego .....a także wesołego a przy tym pełnego kolorów i zapachów....zachęcam do Magicznego miejsca...Przyznam się ,że dałam się "zaczarować"...

Wiesława | 2015-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam EBOOK
Przeczytana: 10 października 2015

Zakończyłam dziś tę piękną serię pełną uczuć, smaków i zapachów, sielskich i czarodziejskich krajobrazów. Dla mnie, to taka odskocznia od codziennego życia w biegu, stresie, a spokój, panujący na kartkach tej książki naprawdę się udziela. Ciekawie skonstruowana fabuła, wiele różnych postaci i charakterów, no i oczywiście piękny język. Jakby się chciało w realu widzieć tyle życzliwości i troski o drugiego człowieka... Cała seria fajna i polecam na długie, jesienne wieczory.

Gosia | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Cała seria o Idzie to powieści o miejscu, w którym ludzie zmieniają się nie do poznania. Przybywają zgorzkniali, a wyjeżdżają uszczęśliwieni życiem. Na nowo odkrywają wartość przyrody, przyjaźni, ludzi i często odnajdują swoją miłość. Autorka stworzyła idylliczny świat, w którym wszystko może się zdarzyć, a zwłaszcza cuda. Po przeczytaniu całej serii, czuję się, jakbym znała tych ludzi i należała do całej społeczności. Seria nie jest jednak czymś górnolotnym, to przyjemna lektura o wszystkim i o niczym. Zbyt obszerne jej rozciąganie, sprawiłoby, że czytelnika znudziłaby cała fabuła. To plus dla autorki, że wiedział,a w którym momencie zakończyć historię Idy i jej mieszkańców.

mclola20 | 2017-03-02
Na półkach: Przeczytane, E- book, 2017
Przeczytana: 02 marca 2017

moje spotkanie z mieszkańcami Idy dobiegło końca.. Oczywiście się nie zawiodłam, czuję się wyciszona zadowolona i pozytywnie nastawiona do życia:) Miło jest czasem sięgnąć po taką mega pozytywną książkę, dzięki której zupełnie inaczej spojrzymy na pewne sprawy.
Nie zmienia to jednak fakt, że książek o pensjonatach mam dość na najbliższych kilka miesięcy:)

Barbara | 2016-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Ta saga o mieszkańcach Idy mogłaby się tak ciągnąć i ciągnąć w nieskończoność. "Jezioro szczęścia" to jednak ostatni jej tom i dobrze. Takie rozwlekłe opowieści o marzeniach, które mogą się spełnić, jeśli tego bardzo chcesz, stają się po prostu nudne.
Najpiękniejsze w wszystkich częściach sagi są okładki.

sarablack | 2018-07-02
Przeczytana: lipiec 2018

Ostatnia część serii za mną. Troszkę szkoda... Lubiłam "zanurzać się" w zapachu łąk otaczających Idę oraz doliny róż należącej do Mili. Polubiłam także mieszkańców tej przyjaznej wszystkim wioski oraz gości pensjonatu państwa Mossakowskich. Dodatkowym smaczkiem w tej części okazała się tajemnica naszyjnika Sabiny, zasygnalizowana w części III, która tu okazała się jednocześnie tajemnicą związaną z rodziną hrabiny Tyczyńskiej... Mówiąc krótko, dobrze mi było w tym świecie... Polecam.