Biżuteria z paciorków i koralików

Okładka książki Biżuteria z paciorków i koralików Denise Hoerner
Okładka książki Biżuteria z paciorków i koralików
Denise Hoerner Wydawnictwo: Wydawnictwo RM rękodzieło
rękodzieło
Wydawnictwo RM
2007-01-01
2007-01-01

Książka zdecydowanie dla osób, które opanowały już podstawy tworzenia biżuteri i szukają inspiracji. W książce jest ponad dwadzieścia projektów biżuteri, ale nie jest pokazane krok po kroku jak ją wykonać. Nie wyjaśniono nawet jak zamocować zapięcia. Sama książka mogła by spokojnie być o połowę mniejsza, a na większości zdjęć przydało by się poprawić ostrość i kadrowanie. Nie mniej książka oferuje kilka ciekawy pomysłów i może zainspirować.

Już sama okładka publikacji przyciąga wzrok. W środku natomiast lektura zaskakuje oryginalnymi i ciekawymi pomysłami. Są tu przede wszystkim naszyjniki ale znalazłam też kilka pomysłów na oryginalne kolczyki, bransoletki, pierścionek czy szpile. Wszystko to wykonane z różnorodnych materiałów. Wśród nich najważniejsze są najróżniejsze szklane koraliki ale do wykonania biżuterii potrzebny będzie również sznurek, ozdobna nić, żyłka, wstążki i zapinki.

Układ lektury jest bardzo prosty i przejrzysty. Zazwyczaj na jednej rozkładówce znajduje się jeden projekt do zrealizowania, który uwzględnia spis materiałów oraz instrukcję wykonania krok po kroku niestety jednak bez zdjęć poszczególnych etapów pracy, co czasem byłoby bardzo pomocne. Tuż obok tych wiadomości znajdziemy dużą fotografię gotowej biżuterii.

W książce znalazłam wiele ciekawych pomysłów ale i wiele stylów. Myślę, że każda pani znajdzie tu coś dla siebie. Projekty nie są jakoś specjalnie skomplikowane, może troszkę czasochłonne i wymagające zręczności, ale za to po wykonaniu rezultat naszej pracy prezentuje się bardzo uroczo. Można z nich stworzyć niepowtarzalną biżuterię na każdą okazję i w każdym kolorze. Wystarczy odrobina chęci i uważne śledzenie wskazówek wykonania. Moje dziewczyny uwielbiają takie twórcze zabawy, toteż ich entuzjazm na widok tej książeczki wcale mnie nie zdziwił. Na pewno spędzimy przy niej wspólnie wiele czasu projektując uroczą i niepowtarzalną biżuterię. Szczerze polecam ;)

• Poradniki
  • Rozwoj osobisty
  • Hobby
  • SPRZEDAM
  • Przeczytane 2015

Dodaj cytat z książki Biżuteria z paciorków i koralików