W głowie się nie mieści. Daj upust emocjom

Wydawnictwo: Egmont Polska
rękodzieło
Sophie Carmen

Otwórz tę książkę i poznaj Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odrazę. Czasami czujesz się tak, jakby wyrosły ci skrzydła albo jakby ogromny kolorowy balon unosił cię wysoko nad chmury. Kiedy indziej masz ochotę zagrzebać się w kołdrę i nic nie robić tylko ciężko wzdychać. Zdarza się, że czujesz złość albo strach, albo wstręt? To zupełnie normalne. Z tą książką nauczysz się rozpoznawać i oswoisz...

Otwórz tę książkę i poznaj Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odrazę.

Czasami czujesz się tak, jakby wyrosły ci skrzydła albo jakby ogromny kolorowy balon unosił cię wysoko nad chmury. Kiedy indziej masz ochotę zagrzebać się w kołdrę i nic nie robić tylko ciężko wzdychać. Zdarza się, że czujesz złość albo strach, albo wstręt? To zupełnie normalne. Z tą książką nauczysz się rozpoznawać i oswoisz swoje emocje.

Sklejaj, wycinaj, zaginaj, dziuraw, wyrywaj, dolepiaj, zgniataj i maluj – po prostu się baw! Wyzwól kreatywność! Eksperymentuj i znajdź własne sposoby, jak zapełnić strony. Samodzielnie możesz decydować, jak będą wyglądały. Nikt inny na całym świecie nie będzie miał takiej samej książki. Uwolnij wyobraźnię, wyraź swoje emocje i naucz się sobie z nimi radzić. Nawet ze strachem, który ma wielkie oczy!

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/bohaterowie/p,w-gl...(?)

źródło okładki: wydawnictwo Egmont

sweetdream | 2015-08-17
Przeczytana: 2015 rok

Od niedawna bardzo popularne stały się książki dla dorosłych, których zawartość wypełniamy sami zgodnie ze stanem swoich uczuć. Przykładem jest książka „Zniszcz ten dziennik”. Ale to nie tylko my, dorośli mamy potrzebę uzewnętrzniania się w ten sposób. Przecież nasze dzieci każdego dnia przeżywają tysiące emocji, które czasem zmieniają się jak w kalejdoskopie. By ułatwić im poznawanie siebie i swoich uczuć powstała (jak dla mnie rewelacyjna!) książka pt. „Daj upust emocjom” na podstawie kinowego przeboju „W głowie się nie mieści”.

Już od pierwszych stron nasze dziecko może poczuć się jak prawdziwy autor, ponieważ wkleja własne zdjęcie, rozpoczynając w ten sposób wypełnianie SWOJEJ książki. Na początku poznaje głównych bohaterów czyli: Radość, Smutek, Gniew, Odrazę i Strach i ich cechy charakterystyczne. Ale to tylko wstęp, bo im dalej, tym robi się ciekawiej :-)

Zaczynamy od radzenia sobie z Gniewem. Każdy rodzic wie jak duża potrafi być dziecięca złość. Czasem powód jest...

książek: 1978

Kiedy tylko zobaczyłam zwiastun bajki W głowie się nie mieści od razu wiedziałam, że po prostu muszę ją pooglądać. Musicie wiedzieć, że mimo swoich lat dziewiętnastu nie wyobrażam sobie, że miałabym nie oglądać filmów animowanych. Jestem zdania, że nie są tylko dla dzieci i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Kiedy tylko miałam okazję zaciągnęłam chłopaka do kina. Zakochałam się w tej bajce i nie dajcie się zwieść: dorośli zrozumieją z niej dużo więcej niż ich pociechy i to oni będą bardziej zadowoleni.

Początkowo zamierzałam recenzję tej książeczki zamieścić w KREATYWNEJ SOBOCIE, ostatecznie jednak zdecydowałam, że skoro jest to pozycja przeznaczona dla dzieci to nie powinnam jej prezentować w serii, gdzie pojawiają się kolorowanki dla dorosłych. Dlatego też to właśnie dzisiaj przychodzę do Was i proponuję Wam, byście dali upust emocjom.

Pamiętacie, jakim hitem okazał się Zniszcz ten dziennik? Swego czasu również wypełniałam zawarte w nim zadania. Tym razem do moich rąk...

Sophie Carmen | 2015-07-23
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Otwórz tę książkę i poznaj Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odrazę.
Czasami czujesz się tak, jakby wyrosły ci skrzydła albo jakby ogromny kolorowy balon unosił cię wysoko nad chmury. Kiedy indziej masz ochotę wtulić się w kołdrę i nic nie robić tylko ciężko wzdychać. Zdarza się, że czujesz złość, strach, albo wstręt? To zupełnie normalne. Z tą książką nauczysz się rozpoznawać swoje emocje i oswoisz się z nimi.

Każdy z was zapewne zna Zniszcz ten dziennik (który swoją drogą nie powalił mnie na kolana). Są tam różne zadania do wykonania, rzeczy do zrobienia. Jednym słowem dobra zabawa....

Misia-i-Tosia | 2015-07-11

W tej książeczce poznajemy po kolei uczucia Radość, Smutek, Gniew, Odrazę, Strach znane z filmu "To się w głowie nie mieści". Nie jest to zwykła książka do czytania ale przede wszystkim książka, która pokazuje dziecku jak sobie radzić z emocjami. Na przykład by poradzić sobie z gniewem można zamalować kartkę na czerwono jak najszybciej umiemy albo poskakać. Przy Strachu możemy zrobić listę rzeczy, których się boimy i skleić kartki razem żeby znikły. Jest to naprawdę fajny pomysł by zachęcić dzieci do wyrażania emocji i do tego by znalazły najlepszy dla siebie sposób by je wyrazić.

bibi | 2015-06-26
Przeczytana: czerwiec 2015

Jestem pod wrażeniem tej książki. Pomysłowa, skłaniająca do twórczości i pracy nad sobą, pozostawia trwały ślad w postaci własnoręcznie dopracowanej książki/pamiętnika emocji.
Książka służy do kolorowania, dziurkowania, sklejania, twórczego uzupełniania i wglądu w siebie, rysowania (np. czegoś obrzydliwego albo wielkich strasznych/dziwnych oczu), wypisywania rzeczy, które smucą/cieszą, porównywania emocji, myślenia, kiedy jakieś uczucie dopada, co staje się impulsem do zachowania. 64 strony znakomitej mądrej zabawy. Polecam serdecznie!