Dźwięk ocalenia

Tłumaczenie: I. A. Dice
Wydawnictwo: Self Publishing
The sound of salvation
Nessie

Nadia Grimwald jest drobną, zabawną, brązowooką brunetką. Na pierwszy rzut oka wydaje się pewna siebie, ale to tylko iluzja. Nadia ma sekret, sekret który bolesnym piętnem odbił się na jej psychice. Dziewczyna desperacko próbuje zapomnieć o tym co się stało i nie cofnie się przed niczym by odzyskać spokój. Gdy poznaje przystojnego, aroganckiego i oziębłego Thomasa Calixa, znajduje w nim siłę której szukała. Pojawia się cień nadziei na to, że dzięki niemu uda jej się zostawić przeszłość za sobą. Niestety nie wszystko jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Thomas jest playboyem, ceni swoją niepodległość i interesują go tylko niebieskookie blondynki.

„Dźwięk ocalenia” to ekscytująca historia pełna pasji i romansu.

Tylko pamiętaj... pozory mylą.

źródło opisu: Empik

źródło okładki: Empik

mooonia-1990 | 2019-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Książka mi się podobała. Jedyny minus w mojej subiektywnej ocenie to brak epilogu z perspektywy czasu, który jest dla mnie zawsze dopełnieniem książki. Mimo tego polecam przeczytać, łatwa lektura i dobrze się czyta.

Natalia86 | 2018-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2018

Książka przewidywalna, przeciętna.Nie podobała mi się reakcja brata Nadi, gdy dowiedział się jak była traktowana przez byłego chłopaka.W tej książce występują plusy jak i minusy.To historia którą przeczyta się tylko raz i się o niej zapomnieni. Nie rozumiem tak wysokich ocen. Zdecydowanie nie zasługuje na aż takie opinie. Czytałam zdecydowanie o wiele lepsze powieści. Czy warto przeczytać? Hmm...Jeśli ktoś szuka wybitnej książki to będzie rozczarowany,książka nie jest zła, ani jakoś bardzo rewelacyjna.Momentami można mieć wrażenie, że jest nie do końca dobrze opracowana.

123kaja | 2017-10-17
Przeczytana: 17 października 2017

Bardzo dobrze mi się czytało :) Polecam :)

dkwiatkowska26 | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Bardzo fajna pozycja. Czyta się lekko mimo pojawiających się trudnych tematów jakimi są uzależnienie i przemoc wobec kobiet.
Postać Thomasa jest wspaniała, mimo jego błędów, mimo jego zachowania, ja i tak pozostaje jego fanką.
Lubię takie historie, więc pewnie dlatego, aż tak mi się spodobała ta książka, ale mimo wszystko polecam, bo warto :)

kolourfulity | 2016-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 marca 2016

Całkiem wciągająca ^^

Małgorzata | 2016-02-20

Zapraszam na całość recenzji: http://goschebooks.blogspot.com/2016/02/dzwiek-ocalenia-ia-dice.html

Schemat tej książki jest tak oklepany, znajomy i przewidywalny, że na samą myśl nie chce się czytać. Z drugiej jednak strony, książka tak mnie wciągnęła, zaintrygowała i pochłonęła, że czytałam ją z niecierpliwością. Mimo wszystkiego, z czym miałam już niejednokrotnie do czynienia, i tak śledziłam losy bohaterów z zapartym tchem.

Ale niestety nie wszystko było super fajnie kolorowo. Po pierwsze - bohaterka pełna sprzeczności. Niby skrzywdzona, doświadczona przez życie, sama tak na prawdę nie wiedziała czego chce. Raz lgnęła do Thomasa, żeby chwilę później go odpychać i wściekać się na niego. Dodatkowo bardzo mnie zdenerwowało kiedy byłemu chłopakowi wybaczyła ogromną krzywdę w mgnieniu oka, ''wystarczyło że go zobaczyła, usłyszała jego głos i zapewnienia o miłości''. Natomiast z aktualnym chłopakiem zerwała, bo ten ''na wieczór panieński jej przyjaciółki, zatrudnił ochroniarzy bo...

Ania C | 2015-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2015

Urzeczona ladna okladka i chwytliwym tytulem siegnelam po ksiazke "Dzwiek ocalenia".
Historia glownych bohaterow, Nadii i Thomasa, nie zainteresowala mnie na tyle, abym mogla dac wyzsza ocene za caloksztalt. Jestem troche rozczarowana. Po tak pochlebnych opiniach innych czytelnikow, obiecywalam sobie po lekturze wiecej. Zachowanie bohaterow czesto bylo irracjolane, niedorzeczne, a fabula chwilami nudna.
Uwazam, ze autorka miala dobry pomysl, niestety do skutecznej realizacji zabraklo jej fantazji.
Pisarka poruszyla wazny temat przemocy w zwiazku, trwaniu w chorym, krzywdzacym ukladzie. Konsekwencje takiego zycia moga byc tragiczne, o czym Nadia miala okazje przekonac sie na wlasnej skorze.
Nie jestem w stanie wylonic wiecej ciekawszych watkow z lektury.
ksiazka srednio mi sie podobala.
Dziekuje!

Martoonia | 2015-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2015

Kolejna książka z motywem nawróconego playboya. Nadia wraca do Londynu i poznaje tu Thomasa Calixa - faceta, którego lubią zarówno pieniądze, jak i kobiety. Fama podrywacza, uwodziciela ciągnie się za nim od długiego czasu, ale jego działania tylko utwierdzają wszystkich w takim przekonaniu, że jest to wyłącznie prawda. Ale wszystko ma swój kres – poznając Nadię chyba nie sądzi, że jego życie wykona zwrot o 360 stopni. Jednakże Nadia ma swój bagaż doświadczeń, z którym musi się uporać, żeby móc znowu zacząć ufać…. Są łzy, są uśmiechy, są dramaty, są rozstania i powroty, ale mimo wszystko jednak czegoś mi tu brakowało. W mojej opinii emocjonalnie książka zbyt słabo przyciąga czytelnika i pochłania całej jego uwagi, tak aby zacząć czytać, nie móc się oderwać.

Katarzyna | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

Mam mieszane uczucia. Książka ciekawa i momentami nieciekawa. Na pewno jest przewidująca. Bardziej zaciekawiłby mnie jakiś wątek o Thomasie, który nadałby tej książce wigoru, bo praktycznie wszystko dzieje się wokół Nadii.
Ale mimo wszystko można przeczytać;]

Książkę znalazłam przez przypadek i opis od razu wydał mi się interesujący. Gdy w końcu przyszła na nią kolej, nie mogłam się oderwać i czytałam, powtarzając sobie „Jeszcze jeden rozdział i kończę. No dobra, jeszcze dwa.” co oczywiście nie kończyło się tylko tymi dwoma rozdziałami…
Nadia, próbując zapomnieć o wydarzeniach z Nowego Jorku, wraca do Londynu na ślub brata i najlepszej przyjaciółki. Nie ma zamiaru angażować się w żadne związki, ale gdy poznaje Thomasa nie ma nawet szansy zaprotestować. A seks bez zobowiązań z tym facetem nie jest wystarczający i w końcu musi wydarzyć się nieuniknione… Czy Nadia i Thomas odkryją, że mają ze sobą więcej wspólnego niż przypuszczają?

Nadia udowadnia, jak silną kobietą jest. Po tak traumatycznych wydarzeniach nie jedna z nas byłaby załamana i nie mogła się z tego otrząsnąć. A mimo to, nasza bohaterka dzielnie idzie przez życie. Ma głowę na karku, choć w jednej sytuacji okazuje zaskakująco dużą naiwność. Z jednej strony pyskata,...