Pragnienie

Cykl: Quantum (tom 1) | Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
Wydawnictwo: Amber
Virtuous
karollllllla

Tom 1 trylogii Quantum autorki powieści sprzedanych w 3 500 000 egzemplarzy M.S. Force po raz pierwszy w Polsce M.S Force po raz pierwszy w Polsce Niewinna nauczycielka i władczy największy gwiazdor filmowy świata. Marzenie milionów kobiet. Dlaczego wybrał właśnie ją? Natalie ma dwadzieścia trzy lata i ze wszystkich sił stara się odgrodzić od przeszłości. Kiedy była piętnastolatką, przeżyła...

M.S Force po raz pierwszy w Polsce
Niewinna nauczycielka i władczy największy gwiazdor filmowy świata.
Marzenie milionów kobiet. Dlaczego wybrał właśnie ją?

Natalie ma dwadzieścia trzy lata i ze wszystkich sił stara się odgrodzić od przeszłości. Kiedy była piętnastolatką, przeżyła tragedię i zawód.
Odsunęła się od najbliższych i z uporem tworzy nową siebie: pogodną nauczycielkę, która po studiach przyjechała do Nowego Jorku.
Stroni od mężczyzn, chodzi na długie spacery z psem. I właśnie podczas spaceru spotyka przeznaczenie – Flynna Godfreya, największego
gwiazdora filmowego… pogryzionego przez jej psa.
Od pierwszej chwili wiedzą, że to spotkanie zmieni wszystko. I od pierwszej chwili są świadomi, jak wiele ich różni. Ale namiętność
przyciąga ku sobie skromną nauczycielkę i gwiazdora, w którego życiu jest tak wiele tajemnic. I prowadzi w świat gry zmysłów, jakiego
ona sobie nie wyobraża…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

mclena | 2015-12-02
Na półkach: Przeczytane, 2015 ✔
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Po ostatnich moich wyborach książkowych, w których dominowały dość trudne tematy, poszukiwałam czegoś na rozluźnienie. Czegoś co nie będzie wymagało ode mnie za wiele, gdzie spędzę przyjemnie czas. Padło na "Pragnienie".

Na początku nawet zaciekawiona czytałam sobie w najlepsze, w końcu kiedy to dwoje bohaterów sie poznaje i zachodzi interakcja, to jest zazwyczaj taki "pewnik" w książce, który zagwarantuje, że czytelnik książki nie odłoży, za to co się będzie działo później, to już musi sobie wypracować autor. Mimo to juz od samego początku kiedy to okazało się, że będzie to typowy "Kopciuszek" troszkę zapał mi osłabł - no ale nie przekreślajmy książki. Co z tego, że Flynn jest gwiazdą filmową. Dajmy szasnę. Dałam. Żałuję.
Ostatni raz tak kiepski styl widzialam w "50 twarzach Greya" - chociaż tam fabuła w porównaniu z ta przebija o głowę. Czy tę książke pisała gimnazjalistka? Wszystko jest takie oczywiste, praktycznie och i ach do samego końca, gdzie nagle pojawia się dramat....

Kasiek | 2015-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 listopada 2015

Kolejna książka, która ma w sobie coś z historii Greya i Crossa, jednak jest całkiem dobrze opowiedziana, przykuwająca uwagę i w tym przypadku nie przeszkadza mi to, że znajduję w niej cechy wspólne ze wspomnianymi seriami. Oczywiście, jak to zwykle bywa - on - nieziemsko przystojny, niesamowicie sławny i nieprzyzwoicie bogaty. Ona - zwykła dziewczyna, młoda, skromna i niedoświadczona. Zarówno Flynn, jak i Natalie skrywają swoje tajemnice, które stają na drodze ich szczęściu.
Trylogia zaliczana jest do erotyków, jednak ta część skupiona jest bardziej na emocjach, uczuciach i ograniczeniach, które towarzyszą bohaterom, niż na samym seksie, choć wszystko się wokół niego kręci.
Może nie jest to wyszukana lektura, choć trzeba przyznać, że wiele w niej przemyśleń. Bohaterowie pod wpływem uczuć potrafią zdobyć się na kompromis, poświęcić dla drugiej osoby i wyciągnąć wnioski.
Zakończenie daje do myślenia. Z przyjemnością sięgnę po następną część tej trylogii i poznam dalsze losy tej pary.

Podchodziłam do tej książki z bardzo dużą rezerwą ale jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. Bardzo przyjemna historia. Niby oparta na znanym i powszechnym schemacie : ona piękna i poraniona przez przeszłość a on bogaty i przystojny który może mieć każdą. A jednak historia ma w sobie coś takiego że wciąga :)

magpie101 | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

Ona 23 letnia niewinna nauczycielka, skrzywdzona w wieku 15 lat, zmienila nazwisko, wyglad i stara sie ulozyc sobie zycie. Ma postanowienie, ze bedzie uprawiac seks dopiero po slubie.
On 33 letni przystojny aktor filmowy, na ktorego punkcie szaleja wszystkie kobioety. Flynn byl juz raz zonaty 10 lat temu i deklaruje publicznie, ze wiecej tego nie zrobi.
Spotykaja sie nagle i od samego poczatku na swoj widok czuja dziwne wibracje. On proponuje jej kolacje, ona sie opiera i od razu mowi, ze nie zamierza isc z nim do lozka. On bog seksu z upodobaniami do BDSM, gdy poznaje Natalie dochodzi do wniosku, ze to nie seks jest najwazniejszy i do tej pory jego zycie bylo puste. Zaintrygowala go ona na tyle, ze woli zrezygnowac ze swoich upodoban po to tylko aby miec ja. Wie, ze nie ma szans aby jej powiedziec i pokazac co lubi po tym co spotkalo ja 8 lat wczesniej.
Czy ich znajomosc przetrwa, czy Natalie da rade psychicznie przetrwac nagonke prasy, a Flynn zrezygnowac z tego co lubi? O tym...

Aneta Wiola | 2016-08-04
Przeczytana: 2015 rok

To moja niepierwsza przygoda z książką o tej tematyce, głównie lubię czytać kryminały. Postanowiłam jednak dać szansę pisarce, którą liczne grono chwali.
Powieść jest tak słaba, że nie zasługuje na jej miano. Z początku fabuła wydała mi się nawet interesująca, jednak już po 20 stronach wiedziałam, że każda będzie męką. Niestety kupiłam całą trójkę (wtedy tylko tyle było dostępne) w ślepo i tak pozostało przeżywać katusze podczas lektury. Miałam jedynie nadzieję, że autorka nada inną barwę historii w kolejnych tomach.
Natalie była taka nudna, że aż zakrywała nie tylko na byłą ofiarę napaści seksualnej, ale ofiarę losu! Z kolei Flynn nawet nie zasłużył na miano prawdziwego mężczyzny, jedynie mięczaka!
Ze wszystkich moich niestety marnych przygód z książkami o tej tematyce saga Quantum jest najgorszą jaką czytałam. Jedynie na plus przemawia to, że Force nie posługiwała się takim wulgarnym językiem jak Day. Ale niestety to jedyna dobra zalety jej powieści.

mania_kch | 2015-11-22
Na półkach: Przeczytane, 2015

Trochę za słodko, nierealnie, ale dość ciekawie. Brakowało mi iskry, napięcia i elementu zaskoczenia. Mimo to historia warta przeczytania :)

werka777 | 2015-10-27
Przeczytana: 27 października 2015

„W życiu liczą się kompromisy i umiejętność znajdowania złotego środka.”

Jako dzieci, zanurzaliśmy się w świecie przepięknych baśni – ubogich dziewczyn trafiających na królewskie trony czy zakamuflowanych królewiczów, którzy pod postacią żebraków czy żab poszukiwali swojej miłości. Cudowne historie, zawsze zwieńczone romantycznym happy endem, kreśliły nam obraz życia tworząc wokół niego aurę idealnej rzeczywistości. A jednak z czasem przekonaliśmy się, że szara codzienność z pewnością zupełnie odbiega od tego, co baśniowe. Lecz chociaż przybyło nam lat, a książki o księżniczkach już dawno powędrowały w odległy kąt, w nas wciąż pozostał wielki odłam pragnień uczestniczenia w romantycznych scenariuszach, a literatura wcale nam tego nie skąpi. Czy chcecie poznać współczesną historię Kopciuszka, który trafił w objęcia słynnego gwiazdora? Czy lubicie erotyczne klimaty wkradające się w związki niebanalnych bohaterów? W takim razie przed Wami „Pragnienie”, ale pamiętajcie, że w...

knigoholiczka | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

W ostatnich dniach trudno znaleźć mi czas na czytanie: siostrzeńcy sami się nie popilnują, dom sam się nie posprząta i na święta trzeba coś ugotować. Jednak od książki "Pragnienie" czyli od pierwszego tomu trylogii Quantum trudno się oderwać. Musiałam jej poświęcić choć parę chwil!
To pozycja dla osób w określonym wieku: a dokładniej sięgnąć powinny po nią osoby pełnoletnie lub zbliżające się do osiemnastu lat: uważam, że literatura erotyczna nie powinna trafiać do wczesnych nastolatek (choć pewnie już niejedno widziały w internecie).
Jestem już po lekturze "50 twarzy Grey'a" i muszę przyznać, że między tymi dwoma trylogiami dostrzegam podobieństwa. O tym- za chwilę.
Czy kiedykolwiek marzyliście o związku z popularnym aktorem czy piosenkarzem, bożyszczem tłumów? Założę się, że tak! Bohaterka książki "Pragnienie" już nie musi tego robić: w bardzo niecodziennych okolicznościach poznaje Flynna Goodfreya. Początkowo jest nieufna, lecz szybko mężczyzna zdobywa jej zaufanie. Wydaje się,...

Ewitka | 2015-11-14
Na półkach: Przeczytane, E-book, D/s, Erotica, 2015
Przeczytana: 13 listopada 2015

On Flynn - sławny aktor, ukrywający swoje seksualne upodobania do BDSM, ona Natalie - nauczycielka z przeszłością o której chciałaby zapomnieć. Mimo, że ich pierwsze spotkanie nie było romantyczne (Flynn został ugryziony przez psa Natalie), zaczęło coś między nimi iskrzyć i spotkali się na wspólnej kolacji, na której Natalie oznajmia Flynnowi, że nie zamierza z nim iść do łóżka, bo nie będzie uprawiać seksu przed ślubem. On po nieudanym małżeństwie oświadczył publicznie, że nie zamierza już nigdy więcej się żenić, ale Natalie sprawia, że nie jest już taki pewien swoich decyzji... On, bóg seksu, który może mieć każdą kobietę na skinienie ręką nagle stwierdza, że to nie seks jest najważniejszy, dla niej przewartościowuje swoje poglądy. Po prostu chodzący ideał mężczyzny!
I tak mniej więcej przez całą pierwszą część mamy cukierkową opowieść o Kopciuszku, tyle że Bugatti Flynna nie zamienia się w dynię. Tylko gdzieś tam pomiędzy tym lukrem przewijają się poważne tematy. Natalie...

Miss_Bovary | 2015-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Przyznaję, że sięgając po tę książkę, spodziewałam się kolejnej powtórki z Greya, a ponieważ ostatnio żadna książka w tym stylu jakoś mnie nie zachwyciła, byłam prawie pewna, że raczej przez nią nie przebrnę.

Jakież było moje zaskoczenie, gdy w trakcie lektury okazało się, że "Pragnienie" owszem w jakiś sposób powiela schemat - bogaty, mega przystojny bohater, niewinna bohaterka, tajemnice przeszłości, BDSM - ale jest to przede wszystkim całkiem zgrabnie napisana powieść obyczajowa, może chwilami zbyt przesłodzona, bo Flynn to ideał, który od początku jest gotowy do największych poświęceń dla swojej Natalie, jednak ogólnie przyjemna, ciekawa i bardzo przystępna w odbiorze.
Co ważne, w tomie I sceny seksu są potraktowane zupełnie marginalnie, więc na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim historia kiełkującej miłości Natalie i Flynna.

Książka na tyle mnie zaciekawiła, że od razu sięgnęłam po kolejny tom.

Zdecydowanie polecam!