To nie Książka

Wydawnictwo: KE Liber
This Is Not a Book
Inne
Ag2S

To nie jest książka, bowiem powstaje z udziałem czytelnika. Wyłącznie od niego zależy, co się w niej znajdzie i jak będzie wyglądał produkt końcowy. Celem Nie-Księżki jest wyjście poza ramy własnego umysłu i uruchomienie wyobraźni. Jeśli to nie książka, to co to jest? Odpowiedź należy do każdego użytkownika. Podobnie jak w „Zniszcz ten dziennik” artystka zachęca do przekraczania granic swojego...

Podobnie jak w „Zniszcz ten dziennik” artystka zachęca do przekraczania granic swojego umysłu i działania poza strefą własnego komfortu. „To nie książka” składa się z zadań, które należy wykonać, aby wyrazić siebie poprzez uczucia, emocje i stosunek do otaczającego świata. Polecenia mają charakter artystyczny, eksperymentalny i performerski. Możesz je wykonywać indywidualnie lub w grupie. Niektóre z nich to prawdziwe wyzwanie. Zaryzykuj zostawiając książkę na noc w miejscu publicznym i zabaw się w artystę wywieszając swoje prace w miejscu publicznym. Zaprojektuj maszynę do zmiany nastroju i stwórz ruchomą rzeźbę oraz wymyśl swoje alter ego. Zadań jest mnóstwo, a wszystkie jednakowo twórcze i zabawne.

źródło opisu: http://keliber.pl/

źródło okładki: http://keliber.pl/

Historia lubi… dobra, skończmy z tym. Pomysł dodania przeze mnie tych książek na półkę „przeczytane” ma ukryty, głębszy sens. Wiecie, idą święta, czas prezentów, a wszyscy wiedzą, że ja to tylko książki chcę. Mam więc nadzieję, że dzięki temu nikt znajomy nie wpadnie na pomysł obdarowania mnie tym… czymś, co książką, jak w końcu twórcy zadecydowali, jednak nie jest. Mają Ci moi znajomi dostęp do mej wirtualnej biblioteczki, może zadziała, oby! :)

A tak przy okazji tego dzieła to wpadłam na pomysł: dzisiaj akcja „To nie Książka”, jutro „To nie Czytnik” – w końcu za czytnik będzie można wyciągnąć więcej kasy, ze 200zł sztuka minimum, normalnie kura znosząca złote jaja! Będziem niszczyć, wirusować, w pralce prać, Greya czytać! Pełną głowę pomysłów na destrukcję mam, zadania mogę wymyślić w ramach pomocy autorce, która zaczęła się już powtarzać. Może sama powinna w ramach poprawy kreatywności pobawić się swoimi koszmarnymi wytworami?
Wstyd trochę dodawać na półkę...

MarCyśka | 2016-06-01
Przeczytana: 2016 rok

Właśnie.. TO NIE JEST KSIĄŻKA!
Więc nie rozumiem co ta "nie książka" robi na LubimyCzytać i czemu stoi w empiku na półkach z książkami?!
Daję 3 gwiazdki za pomysł, bo może kiedyś go wykorzystam i zrobię sobie coś takiego w zwykłym zeszycie albo w bloku.
Moim zdaniem na takie "nie książki" wykorzystywanie papieru to grzech.

Beremis | 2015-03-23
Przeczytana: 22 marca 2015

Jakoś papieru taka sama jak w przypadku "Zniszcz ten dziennik", więc przydatność na biwakach taka sama. Bardzo drogi ten papier toaletowy ;-)
Tym razem jest ciut lepiej, zadania trochę ciekawsze i nie wszystkie tak bardzo się koncentrują na niszczeniu stron.
Przy tej pozycji jeszcze bardziej kojarzyło mi się z biwakiem, bo większość zadań idealnie nadawałaby się do zabaw z dziećmi, pada deszcz, prądu nie ma, karty i inne gry zaginęły w podróży i wymyślamy jakieś bzdurne zadania, byle tylko czas zabić.
Tylko że ta pozycja stoi na dziale z książkami, bestselery dla dorosłych. Czemu nie w tym samy dziale co książeczki dla dzieci, rebusy lub wręcz bloki rysunkowe? Ach ten marketing.

"To nie książka" razem ze "Zniszcz ten dziennik" tej samej 'autorki' zajmują u mnie ex aequo pierwsze miejsce dla Najgorszej 'Książki' EVER.

Tysiące drzew ścięto tylko po to, żeby to coś powstało, a przecież na podobne, a nawet lepsze i bardziej kreatywne pomysły wpadłyby przedszkolaki.

No ale świetny sposób na zarobienie góry pieniędzy, nie ma co.

Tę pozycję, w przeciwieństwie do drugiej wspomnianej, przejrzałam już tylko pobieżnie, bo po "Dzienniku" miałam już dosyć. I stała obok.

I oczywiście też była jakaś strona, na której należało umieścić jedzenie.

Szkoda 30 złotych.

Zdecydowanie bardziej polecam popularne ostatnio kolorowanki, np. "Podróż do Krainy Czarów", która stoi raptem parę regałów dalej.

Beata | 2015-12-15
Na półkach: Przeczytane, Znienawidzone
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Przejrzane. Mim zdaniem powinno być zakazane wydawanie tego typu "dzieł", są sprzeczne z naturą każdego czytelnika.

Urmurmina | 2015-03-13

Po "Zniszcz ten dziennik" spodziewałam się czegoś lepszego. Ale według mnie "To nie książka" jest na takim samym poziomie - czyli szału nie ma, ale totalne dno też to nie jest. Niektóre zadania są interesujące, nawet dające chwile refleksji. Jednak to zdecydowanie - jak sam tytuł głosi - nie jest książka, więc jak się tego trzymać, to taka forma "zabawy" nie jest najgorsza.

lacerta | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Przypadkowo natknęłam się na "To nie Książka" i postanowiłam przeczytać co tym razem autorka wymyśliła, żeby zarobić. No i cóż, nie jest tak źle jak poprzednio.
Zadania są lekko zwariowane, ale wydaje mi się, że pozwalają na większą swobodę i indywidualne podejście do nich niż w "Zniszcz ten dziennik".
Pomimo tego nie będę udawać, że jestem zachwycona. Jest lepiej niż poprzednio, ale i tak nie zachwyca.

Booka | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

To już drugi tytuł Pani Keri Smith, jaki przypadkiem wpadł mi w ręce w Empiku. Tutaj - tak samo jak było ze "Zniszcz" ten dziennik" - autorka ponownie każe czytelnikowi wypełniać zadania mające na celu pobudzić kreatywność.

Przyznam szczerze, że o mało nie krzyknęłam "Tylko nie to!" gdy ujrzałam kolejne "dzieło" popełnione przez Panią Smith, mające podobną szatę graficzną okładki i równie pomysłowy tytuł, jak było w przypadku "Zniszcz ten dziennik".

Czym różni się "To nie książka" od swojej słynnej poprzedniczki? Niestety więcej jest podobieństw niż różnic. Mówię "niestety", gdyż pierwsze kilkanaście (czy około kilkadziesiąt stron) wywarło na mnie pozytywne wrażenie. I już kiedy myślałam, że oto mamy choć w połowie niezłe zadania, zobaczyłam to, do czego nas już autorka zdążyła przyzwyczaić: "zrzuć tą książkę", "napluj", "nabazgraj", "umieść tu coś co kiedyś żyło", "zrób tu coś aby inni to omijali", "umieść tu swój obiad"...

Autorce udało się trafnie nadać tytuł - według...

Canis | 2015-07-08
Przeczytana: 2015 rok

Jak głosi sam tytuł "to nie książka" i nie da się jej w dosłownym tego słowa znaczeniu "przeczytać", ale chciałam dodać o niej kilka słów od siebie. Byłam na początku bardzo sceptycznie nastawiona do autorki, jak i jej poprzedniego dzieła, czyli "zniszcz ten dziennik". Jednak dostałam (nie)książkę na prezent. Sama raczej bym tego nie kupiła.
Kilka zadań ciekawych, inne bardzo zwariowane. Trochę się nad tym pogłowiłam, ale jak dla mnie nadanie tej "książce" miana bestsellera jest nad wyraz. Chociaż nie mogę zaprzeczyć, że wymaga od nas kreatywności, jednak uważam, że jak ktoś ma potrzebę się spełniać artystycznie to polecam farby i płótno. :) Zwykła "kopalnia pieniędzy" dla autorki.

Monia0420 | 2015-04-05
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

,,Zniszcz ten dziennik'' było słabe, ale znośne. To było coś nowego, coś czego nie było wcześniej. Ale to już jest przesadą. Coraz więcej takich książek? Bestseller, który ma dwa wyrazy na jednej stronie?! To jakaś masakra i oby faza na takie KSIĄŻKI jak najszybciej się skończyła. To nie są książki...