Zaczarowany las. Koloruj, szukaj symboli, odkryj tajemnicę

Okładka książki Zaczarowany las. Koloruj, szukaj symboli, odkryj tajemnicę Johanna Basford
Okładka książki Zaczarowany las. Koloruj, szukaj symboli, odkryj tajemnicę
2015-09-09
2015-09-09
Joanna Wajs
Joanna Wajs Johanna Basford

Wzory są bardzo przyjemne, ale dwustronnie drukowane, na niezbyt fajnym, mocno szorstkim papierze.

Moja ulubiona kolorowanki tej autorki. Duże elementy, różnorodność obrazków, bo i przyroda i zwierzęta i przedmioty, ładne obrazki. Miły dodatek z wyszukiwaniem przedmiotów i dobrze, że jest lista obrazków na końcu, łatwiej coś szybko znaleźć oraz odpowiedzi do wyszukiwania. Pokolorowałam już sporo stron z tej książki i planuję ją skończyć, ale to jeszcze potrwa, bo obrazków jest dużo i są szczegółowe, ale to dobrze. Jeśli chodzi o papier w polskim wydaniu, to tak jak z całą serią, niezbyt ładny, nie jest gładki, żółtawy, przebijają niektóre media, więc najlepsze są kredki, plusem są zszyte strona, książka mi się nie rozpadła.
Na Youtube, na kanale EmiYume, dodałam film z pokolorowanym jednym z obrazków, w przyszłości będą pozostałe.

Piękne ilustracje, baaaardzoooo dużo liści co dla mnie jest ogromnym plusem. Niestety polski papier nie jest zbyt dobrej jakości-dużo kredek po prostu nie daje na nim rady. Pomimo wszystko często sięgam po tą kolorowankę i odnajduję w niej uspokojenie :)

Zaczarowany las jest naprawdę zaczarowany. Zamieszkują go przeróżne zwierzęta - jelenie, sowy, lisy, żaby, a nawet smoki, jednorożce i gargulce. W lesie można znaleźć również tajemniczy zamek i położoną wśród drzew osadę. Wystarczy tylko ożywić cały ten świat kolorami. Pani Basford dołożyła starań, aby każda ilustracja zawierała wiele detali i elementów do pokolorowania, zatem ukończenie jednej strony kolorowanki potrafi zająć sporą czasu. Kolorowanie daje dużą satysfakcję, a co ważniejsze potrafi wyciszyć, pobudzić koncentrację albo zainspirować. Zwłaszcza, jeśli puści się sobie podczas kolorowania relaksującą muzykę. Jak wspomniałam, wiele ilustracji wygląda ciekawie, dzięki czemu leśne motywy dominujące w książce, nie stają się po pewnym czasie monotonne.
Podobnie, jak w przypadku Tajemnego Ogrodu, Zaczarowany las wydano na dobrym papierze, chociaż należy uważać przy kolorowaniu mazakami. Mocne dociskanie pisaka do papieru kończy się tym, że kolor przebija na drugą stronę kartki. Przyjemność kolorowania nieco psuje mi to, że w przypadku większych ilustracji, mieszczących się na dwóch kartkach, niektóre elementy do pokolorowania giną w miejscu sklejenia stron. Nie jest to poważna jakaś poważna wada, niemniej faktem jest, że trochę przeszkadza w kolorowaniu.
Cóż rzec więcej? Pozostaje mi tylko życzyć przyjemnej podróży przez Zaczarowany las wszystkich miłośnikom kolorowania i tym, którzy chcieliby miło spędzić nudne popołudnie.

Cudo, tak jak i poprzednia część rysunków Johanny Basford!

Piękne, bogate w szczegóły ilustracje, a niespodzianka na końcu tej kolorowanki - arcydzieło. Podziwiam, że ludzka ręka potrafi stworzyć coś tak wspaniałego.

Cudo, tak jak i poprzednia część rysunków Johanny Basford!

Zagadki, magia i wiele niezwykłych istot :) kolorowanka cudowna i przyjemna tylko szkoda że stworzona tylko dla kredek :(

Nie tyle przeczytane co kolorowane :)

Nie tyle przeczytane co kolorowane :)

Mnie ona urzekła. Nic dziwnego, gdyż na chwilę obecną Johanna Basford jest moim ulubionym autorem kolorowanek dla dorosłych. Każda kolejna jej publikacja zachwyca jeszcze bardziej.

Przyznam, że na początku uważałam to za głupie. Myślałam, ze to „kolejna książka, w której się co rysuje, maluje zamiast czytać”. Ta myśl zrodziła, się we mnie po tym jak wszyscy szaleli na punkcie „Zniszcz ten dziennik”, który moim zdaniem jest dla mola książkowego czymś krzywdzącym w samym swych istnieniu i „celu”. Ale kiedy coraz więcej osób miało „Tajemny ogród” i sama zasmakowałam kolorowania tej książki, zwyczajnie oszalałam. Kiedy byłam młodsza, uwielbiałam kolorowanki, kredki i to wszystko. Zawsze kolorowałam tak by nie wyjść za linie, musiałam mieć zestaw 10 opakowań długopisów. Kupiłam „Zaczarowany las”, złapałam za kredki i czułam się szczęśliwa. To niezwykle relaksuje i zajmuje, czas przy tym mija niezauważenie. W dodatku byłam wesoła, gdy inni prawili mi komplementy, jak ładnie mi to wychodzi. Mimo, że to tylko kolorowanie czuję lekki przypływ kreowania czegoś, bo przecież jakoś to pokolorować trzeba, a każdy ma na to inny pomysł. Na pewno wspaniałe na prezent, dla tych, którzy nigdy nie wyrośli z kredek. Po zabraniu się za jeden obrazek, wiedziałam że muszę mieć pozostałe książki tej autorki. Jedyne co mogłabym się tak bardo mocno przyczepić to trochę zbyt cienki papier, przez co długopisy żelowe przebijają, a np. kredki akwarelowe mogą rozkmiękczyć kartki. W każdym razie, świetna zabawa i relaks.

Zaczarowany las naprawdę mnie oczarował pięknymi, pełnymi szczegółów i uroku ilustracjami. Z przyjemnością ruszyłam jego ścieżkami w poszukiwaniu ukrytych skarbów i zamków, zagłębiłam się w gęstwinę krzaków, zawędrowałam nawet na dno jeziora. Dlatego mimo mankamentu w postaci cienkiego papieru i tak będę polecać Zaczarowany las wszystkim fanom kolorowania, niezależnie od wieku, bo dzieciom sprawia on równie wiele frajdy, co dorosłym (sprawdziłam!)

Cała opinia na:

• Kolorowanki
  • Kolorowanki
  • ♥ 2015 ♥
  • Hobbistycznie

Dodaj cytat z książki Zaczarowany las. Koloruj, szukaj symboli, odkryj tajemnicę