Książka Roku 2018

Cykl: Talon (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
Talon
Zaczarowana

Samotnie upadną, razem powstaną. Przed wiekami członkowie zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Młodziutka Ember Hill, po wcieleniu się w ludzką postać, zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii. To dla niej okazja, by zakosztować życia zwykłej...

Samotnie upadną, razem powstaną.

Przed wiekami członkowie zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Młodziutka Ember Hill, po wcieleniu się w ludzką postać, zostaje wysłana ze szpiegowską misją do Kalifornii. To dla niej okazja, by zakosztować życia zwykłej nastolatki, nacieszyć się wolnością przed powrotem do Talonu, gdzie czekają na nią wyłącznie obowiązki. Ember jest odważna i zdeterminowana, ale też ulega ludzkim słabościom. Może właśnie dlatego jej misja okaże się tak trudna.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2015

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

filozof | 2015-07-08

Młodzieżowe powieści mają do siebie,że są lekkie i łatwe do szybkiego przeczytania.Podobnie było i tu.
Lekkość i łatwość czytania była,aż za bardzo widoczna.
Mimo,to książka jest warta przeczytania.Gdyż zawiera wiele wartościowych (nie pouczających) elementów.
Jest to fantasty,które opowiada historie,historie ludzi smoków.
Umieszczona we współczesnych USA.Pokazuje konflikt,właśnie ludzi smoków.Oraz grupy ich największych wrogów,o nazwie Święty Jerzy.
Czytelnicy i czytelniczki spragnieni, elementów czysto fantastycznych nie będą zawiedzeni.
Talon to świetna książki,warto ją przeczytać.

BagatElka | 2015-07-28
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2015

"Talon" to bajka dla nabuzowanych hormonami dzieciaków.
Bajka o pięknej i bestii z dodatkiem Romea i Julii,przy czym piękna jest też bestią. I oczywiście jak to w bajkach bywa jest miłość i dylemat wyboru,ten czy tamten.
Styl autorki jest dla mnie niestrawny i niechlujny.
Miałam wrażenie,że to książka napisana przez nastolatkę na cukrowym haju.
Ciągłe wykrzykniki, ozdobniki typu:"no wiecie,no o tym,no rozumiecie".
Zapewne miało to przekonać czytelnika,że czyta relację nastolatki ale było irytujące i sztuczne.
Młodzież odnajdzie się w tym klimacie i na pewno będzie zachwycona ,ja już do młodzieży się nie zaliczam i jestem znudzona.
Pomijając grafomański styl,o pomstę wołają błędy w druku.Brak liter,brak niektórych wyrazów przez co czytanie przypomina bieg z przeszkodami.
Miałam ochotę na lekką fantazję a dostałam kiepskie love story ze smokami w tle.
Po kolejne tomy na pewno nie sięgnę,wolę inne fantazje.

monishka90 | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

Ember i jej brat bliźniak Dante opuszczają siedzibę Talonu by zakosztować życia wśród ludzi. Mają tylko trzy miesiące by wtopić się i zintegrować z otoczeniem zanim otrzymają dalsze szkolenie i stanowisko w strukturach Talonu. Z dwojga rodzeństwa to właśnie Ember jest tą bardziej żywiołową, a Dante tym spokojnym, który w wielu sytuacjach hamuje zapędy siostry. Oboje świetnie się bawią do czasu, gdy przybywają ich instruktorzy. Niestety zostaje rozdzielona z Dante , każde otrzymuje osobne szkolenie, co bardzo nie podoba się Ember, szczególnie, że jej instruktorka zarządza jej morderczy trening.

Garett jest żołnierzem Zakonu Świętego Jerzego, który od wieków tropi i zabija smoki. Jego nowym zadaniem jest przybycie do Kalifornii i wytropienie uśpionego szpiega. Zadanie jest o tyle trudne, że jedną z podejrzanych jest charyzmatyczna, rudowłosa Ember. Jego rozkaz jest jednoznaczny zbliżyć się do smoka i go zabić. Pod wpływem Ember stopniowa zaczyna kwestionować to co wmawia wszystkim...

Monika Szulc | 2015-03-22
Przeczytana: 22 marca 2015

Ember i jej brat bliźniak Dante Hill po uzyskaniu ludzkich postaci, zostają zesłani do słonecznej Kalifornii. Dziewczyna w końcu może zakosztować odrobiny wolności i poczuć się normalnie. Ta sielanka nie trwa długo, gdyż Talon ma dla nich plany, które szybko wciela w życie. Ember zaczyna mieć wątpliwości i kwestionuje zdanie organizacji, co jest niebezpieczne, lecz zagrożenie czyha również ze strony Świętego Jerzego. Przed dziewczyną trudne wybory, które zmienią całe jej życie.

Talon jest tajną organizacja, która sprawuje nadzór nad smokami, trenuje je oraz wyznacza zadania, tak naprawdę niewiele można się o niej dowiedzieć, jest bardzo tajemnicza i skrywa sekrety, które bardzo chciałabym odkryć. W książce spotykamy się z drugą grupą, która odgrywa istotną rolę. Święty Jerzy, zrzesza przeciwników smoków, którzy polują na nie i zabijają z zimną krwią. Zarówno Talon jak i Święty Jerzy mają w sobie wiele zakłamania, a bohaterowie stopniowo dochodzą do wniosku, że życie, które znali...

Rachel3 | 2015-06-29

Gorsze niż przeciętne. Pomysł i zarys fabuły całkiem niezłe, ale niestety wykonanie kiepściutkie :/ Najgorszy styl - krótkie zdania, dużo wykrzyknień... Czułam się, jakbym czytała wypracowanie gimnazjalistki. Mogło być dobre, a było ledwo do przeczytania :/

Ridley | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Kiedy tylko w zapowiedziach zauważyłam nazwisko Kagawa, wiedziałam że warto zwrócić na tą książkę uwagę. Z twórczością tej autorki spotkałam się już wcześniej, miałam okazje rozpocząć serie o elfach - Żelazny Dwór. Kraina Nigdynigdy tak mnie urzekła, więc pomyślałam że świat smoków na pewno też przypadnie mi do gustu. No i smoki! Stworzenia które fascynują mnie od dawna, a że nie miałam jeszcze okazji czytać książki typowo o tych stworzeniach, to ta pozycja przyciągała mnie jeszcze bardziej.

Główną bohaterką powieści jest Ember Hill, smoczyca, pisklak. Ember ma brata bliźniaka Dantego. I razem zostają wysłani do Kalifornii, aby tam mogli przystosować się do świata ludzi, który do tej pory znali tylko z opowiadań i filmów. Jednak Ember angażuje się w to wszystko o wiele za bardzo. Poza tym nie jest jak jej uległy i posłuszny brat, o nie. Ember jest zdeterminowana i potrafi się postawić. A kiedy tylko poznaje Rileya, smoka zbiega i Garreta, wszystko w jej życiu zaczyna się zmieniać,...

Dużo czasu minęło od chwili, gdy po raz ostatni czytałam jedną z takich książek jak ta. Typowo młodzieżowa pomieszana z fantastyką i romansu. Wiecie co? Stęskniłam się za takimi pozycjami. Trzymając Talon w dłoniach byłam szczęśliwa, że mogę wrócić do tego gatunku, który przecież bardzo lubię. Zastanawia mnie, czemu teraz tak rzadko mam okazję zagłębiać się w takie historie. Kiedyś nie można mnie było od nich oderwać. Julie Kagawa zabrała mnie do świata, który po prostu uwielbiam.

Zakon Świętego Jerzego od wieków zajmuje się polowaniem na smoki. Poświęcają całe swoje życie treningom i świadomi są tego, że ich życie nie będzie długo trwało. Smoczy gatunek nauczył się przybierać ludzką postać i stworzył potężną organizację - Talon. Po upływie lat stały się silne i przebiegłe. Nie pozwalają sobie na żaden błąd. Są gotowe przejąć władzę nad światem.

Ember Hill razem z bratem bliźniakiem, Dantem, zostaje wysłana do Kalifornii, by zasymilować się ze zwyczajnymi ludźmi. Jest bardzo...

książek: 1965
Sherry | 2016-10-08
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 13 września 2016

RNESH KARR SLITHIS

Kojarzycie te stare baśnie, w których szlachetni rycerze walczyli z paskudnymi stworami? Albo dzielni śmiałkowie próbowali wkraść się do jam poczwar, by zdobyć niesamowity skarb, skryty gdzieś w głębinach? Cóż, Zakon Świętego Jerzego, od wieków stara się zmieść smoki z powierzchni ziemi, ale widać do swojej pracy nie przykładają się należycie, bo ich walka z Talonem - smoczą organizacją zrzeszającą stwory, trwa w najlepsze, a jej końca nie widać. Mimo to, szesnastoletniej Ember Hill nie w głowie konflikty czy niebezpieczeństwa. Młoda smoczyca wysłana w ciele nastolatki do słonecznej Kalifornii, po raz pierwszy bowiem, zazna rozkoszy wolności. Wkrótce jednak się okaże, że oprócz złocistych plaż, krzyków mew czy szumu morza, małe miasteczko przyniesie też Ember coś więcej. Uczucia oraz co ważniejsze... wątpliwości. Wątpliwości, których konsekwencje będą zabójczo niebezpieczne.

"Talon" to perfekcyjny przykład na to, że ciekawy koncept fabularny czasami może zostać...

iza122 | 2015-03-23
Na półkach: Przeczytane, Książki 2015
Przeczytana: 20 marca 2015

Z twórczością Julie Kagawa spotykam się po raz pierwszy, ale pisarka jest kojarzona z cyklem "Żelazny dwór", którego ja osobiście nie znam.
Kagawa w swej najnowszej powieści, zaprasza czytelników do świata - odrobinę baśniowego - ale i niebezpiecznego, w którym trzeba dokonać wyboru...

Ember i Dante to bardzo nietypowe bliźniaki, gdyż wywodzą się z smoczej rodziny, a podwójne potomstwo jest rzadkością w ich gatunku. Przez szesnaście lat wychowywani są na pustkowiu, gdzie uczą się zachowań ludzkich. W końcu nadchodzi upragniona data i rodzeństwo wyrusza do Kalifornii, gdzie mają się zaaklimatyzować. Rodzeństwo bardzo szybko znajduje przyjaciół i zajęcia, które sprawiają im przyjemność... Ember czuje się dobrze w ludzkiej skórze i zaczyna być lekkomyślna, a tym samym z ściąga na siebie podejrzenia członków zakonu Świętego Jerzego...

Ember to nietypowa nastolatka, która tak naprawdę ma dwie osobowości; ludzką i smoczą. Wychowywana pod czujnym okiem Talonu miała wpojone, że ludzie...

Czy tylko ja mam takie wrażenie czy może komuś jeszcze skojarzyła się ta książka z "Ognistą" Sophie Jordan. Jestem po dwóch rozdziałach i mam totalne wrażenie Déjà vu.