Oke_Mani

Ten tom powstawał naprawdę długo, głównie z przyczyn braku czasu, poświęconego na rozwój Herbatki w trochę innym kierunku. W tym okresie część autorów zdążyła zadebiutować na papierze lub wydać książki. Co poświadcza, że opowiadania w niniejszym tomie nie są dobrane przypadkowo. Praca nad nimi była prawdziwą przyjemnością, bo mimo że nie są to świeżynki, można je czytać dziesiątki razy i zawsze robią wrażenie.
Wydawać by się mogło, że określenie „science fiction“ jest wystarczająco wąskie, by dać czytelnikom pojęcie o tym, czego mogą się spodziewać. Jednak tych dziewięciu autorów, w trzynastu opowiadaniach, pokazało, jak różne barwy może mieć ten gatunek literatury. (...)

źródło opisu: Herbatka u Heleny, 2015

źródło okładki: http://www.herbatkauheleny.pl/

Finkla | 2016-01-02
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, E-booki
Przeczytana: 22 grudnia 2015

E-book, w którym zebrano najlepsze opowiadania gatunku SF zamieszczone na portalu "Herbatka u Heleny" (można go stamtąd pobrać). Wiele z tekstów czytałam już wcześniej, na innej stronie.
W mojej wersji (mobi) niekiedy justowanie tekstu się sypało. No i nie miałam obrazków. A jak się okazało, w pdf można obejrzeć zdjęcia przynajmniej niektórych Autorów.
Jak to antologia - teksty są różne. Niektóre raczej nazwałabym horrorem niż SF, inne zawierają szkolne błędy (przydałoby się je porządnie przeredagować), jeszcze inne - jak na mój gust - zbytnio epatowały seksem. Ale ogólnie na plus. Lubię SF. :-) Trafiały się i takie opowiadania, od których trudno mi się było oderwać, i takie, w których podziwiałam pomysł na świat lub fabułę.
Więcej szczegółów tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2015/12/tea-book-2-science-fiction-antologia.html

onika | 2019-01-15
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Opowiadania, S-F