7 Dni. Świat Andrzeja Turskiego

Wydawnictwo: Świat Książki
Piotr

Biografia Andrzeja Turskiego, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, autorstwa córki Urszuli Chińcz i reporterki Panoramy Anny Morawskiej. W książce zawarte są także wspomnienia i wypowiedzi o Turskim jego kolegów i najbliższych współpracowników. Andrzej Turski uprawiał dziennikarstwo w trudnych czasach przełomu. W najtrudniejszych chwilach potrafił pozostać wierny profesjonalnym zasadom...

Andrzej Turski uprawiał dziennikarstwo w trudnych czasach przełomu. W najtrudniejszych chwilach potrafił pozostać wierny profesjonalnym zasadom dziennikarstwa. Przesłanie jego zawodowej kariery jest proste. W każdych czasach najważniejsze jest zachowanie profesjonalizmu, który nas chroni przed utratą równowagi i pójściem...

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Radosław Kozera | 2018-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Książkę wziąłem w ciemno nawet nie kojarząc ,że Andrzej Turski to ten świetny dziennikarz kojarzący mi się z mizerią , mielonym i ziemniakami u babci w szkole podstawowej gdy oglądałem Panoramę. Sami przyznajcie ,ze Pan Andrzej bardzo się zmieniał pod wpływem czasu , nie mówię ,że na złe, bo zapamiętałem go jako ciepłego starszego Pana z fajnym głosem i nadal będzie mi się tak kojarzył.
Miło się zaskoczyłem bo nie była to jakaś strasznie nudna książka, znalazło się trochę telewizyjnych i radiowych ciekawostek. Ogólnie pozytywne przesłanie tutaj widzimy . Pan Andrzej Turski jest przedstawiony jako tytan pracy, dżentelmen i świetny szef , i fachowiec. Nie będę się sprzeczał zwłaszcza ,że sam mam mgliste, lecz pozytywne wspomnienia Pana Andrzeja Turskiego. Nie jest to najciekawsza biografia jaką czytałem ,ale jest wzruszająca i taka jakby pozytywna. Dla starszych , którzy więcej oglądali Pana Andrzeja i słuchali i dla młodszych by liznęli trochę historii telewizji i radia.

Monika | 2016-09-13
Na półkach: Przeczytane, Ebooki

Wspaniałe wspomnienia o wspaniałym dziennikarzu.

Krzysztof Łoziński | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Bardzo wartościowa książka. Z jednej strony wspomnienie dla starszych czytelników o "Radiokurierze", Programi III PR i pracy w telewizji. Dla średniego pokolenia: o początkach Hołdysa i Listy przebojów. Dla młodszych wskazania nie tylko do dobrego i rzetelnego dziennikarstwa, ale również przykład jak można być w życiu przyzwoitym człowiekiem. To wspaniała historia o pasji, pracowitości i uczciwości. Dzięki wspomnieniom córki Pana Andrzeja dowiadujemy się również o miłości i tęsknocie po stracie ukochanej osoby. Przez lata słuchamy i oglądamy w mediach ludzi, których nie znamy prywatnie. Często dopiero po śmierci dowiadujemy się o nich czegoś więcej. Widzimy ich innymi niż wyglądają w "radiu z lufcikiem". Warto brać przykład z takich osób.

ksiazkaznadzieja | 2015-08-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To nie tylko biografia, to też świetny poradnik dla dziennikarzy. Dziewczyny wykorzystują każdą okazję ażeby przybliżyć nam dziennikarskie rzemiosło pana Andrzeja. Bo każdy wie że miał swoją filozofię, która przyciągała przed telewizory i radia miliony słuchaczy…. Czytając tą książkę można sobie uświadomić (bądź tylko przypomnieć), że jest coś takiego jak etyka w dziennikarstwie...
Więcej na: