Twarze depresji

Anna Morawska Wydawnictwo: Świat Książki literatura faktu
Świat Książki
psychologia depresja choroba stygmatyzacja leczenie profilaktyka wywiad literatura faktu
literatura faktu
2015-09-30

Przede wszystkim żywię szacunek dla bohaterów tej arcyważnej publikacji, za to, że odważyli się opowiedzieć o swoich zmaganiach z chorobą

Tak, depresja to dysfunkcja . Nie jest żadną fanaberią ani wymysłem. Żyjemy w XXI wieku, a tak niewiele z nas to rozumie.

Rozmówcami Anny Morawskiej są: Andrzej Bober, Tomasz Jastrun, Kamil Sipowicz, Patrycja Sokół. Nie zabrakło też...

Bardzo potrzeba takich książek. O ludziach z krwi i kości, którzy walczą z tą okropną chorobą. Książka ma formę rozmowy, wywiadu. Dzięki niej bardzo wiele zrozumiałam. Dziękuję że powstała!

Depresja...niby nas nie dotyczy, ale może jednak??? Bądźmy otwarci na wołanie innych. Ogromne wrażenie wywarła na mnie ta książka. Polecam wszystkim

Bardzo dobra książka, bardzo bolesna, na swój sposób osobista. Warto przeczytać. Szczególnie poleciłabym tę książką osobom, które tej choroby nie rozumieją, albo ją trywializują.

Lektura dość bolesna, ale obowiązkowa dla osób mających w otoczeniu kogoś chorego na depresję. Choć właściwie - przecież nie tylko dla nich. Pewnych rzeczy warto być świadomym. Zwłaszcza, że depresja jest tak powszechna, że zapewne macie wśród swoich znajomych więcej chorujących, niż przypuszczacie.

Nietypowa forma (większą część książki stanowią rozmowy autorki z...

Świetna książka. Bliska mi osoba choruje na depresję. Ta książka pomaga zrozumieć chorych na depresję.szkoda tylko, że nadal stygmatyzuje się osoby chore...

Depresja - stan wyniszczający psychicznie i fizycznie, odbierający człowiekowi obiektywne spojrzenie na rzeczywistość, powoli spychając do kąta i skutecznie izolując od otoczenia rujnuje pewność siebie i pozytywne patrzenie w przyszłość. Do takich wniosków można dojść po lekturze rozmów zamieszczonych w publikacji Morawskiej. I zapewne ten, kto nigdy nie doświadczył...

Depresja jest chorobą wstydliwą, ale dotknąć może każdego w najmniej spodziewanym momencie życia. Chorują także osoby znane, ich historie pokazują, że można żyć z depresją.

Aktualna książka jak na dzisiejsze czasy. Warto przeczytać

Długo zastanawiałam się, czy w ogóle napisać swoją szczerą opinię. Pomyślałam jednak o tym, jak bardzo sama kieruje się opiniami czytelników przy wyborze pozycji do przeczytania, dlatego ostatecznie zdecydowałam się napisać kilka zdań.

To nie jest dobra książka.
Pięć lat studiowania psychologii dało mi pewną wiedzę na temat depresji, nie dało mi jednak prawa do oceny...

Dyskusje

• Psychologia