Silniejsze Ode Mnie

Wydawnictwo: Muza

-historia mieszkającej w Paryżu Włoszki, pisarki, która walczy z nałogiem-Rossana Campo w swoim blogu przyznaje, że w jej najnowszej książce nie brak osobistych doświadczeń-pokazany bez hipokryzji dramat uzależnienia nie tylko od alkoholu, ale rów

Ilona | 2013-08-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Opowieść pisarki, która nie może znaleźć odpowiednich słów. Jak przejmujące jest to uczucie, zrozumie każdy, kto choć część swojego życia poświęcił pisaniu.
Swoje ukojenie związane z brakiem weny, z poczuciem beznadziejności radzi sobie pijąc. Staje się alkoholiczką, która nie widzi problemu w tym, jak radzi sobie z problemami.

A kariera pisarki, która stanęła jakby w miejscu, nie jest jej jedynym problemem. Już na początku swoich zwierzeń, bohaterka powieści odkrywa, że jej mąż ma romans. Jej życie się powoli rozpada. Ukochany mężczyzna odchodzi, porzucając wspólne lata życia.

Z pomocą przychodzi Fred, przyjaciel głównej bohaterki, który zapisuje ją na odwyk. I tak dzień po dniu bohaterka walczy ze swoim nałogiem, zwierzając się czytelnikowi ze swoich odczuć, przemyśleń, bezsilności.

Po drodze spotyka mężczyzn, którzy mają wpływ na to, kim się staje. Ale w całej swojej beznadziejności próbuje walczyć, choć zdarzają jej się upadki.

Przeczytałam "Silniejsze ode mnie" w...

kortas10 | 2014-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Książka kupiona w jakimś markecie za niecałe 10 zł (nie pierwsza moja taka), a tak świetnie się ją czytało!
Ma króciutkie rozdziały (po 2-4 strony), sporo dialogów, napisana potocznym językiem, dosadna, z przekleństwami... Powiedziałabym - bardzo życiowa, chociaż miejscami aż ordynarna. O seksie, uzależnieniu od alkoholu i innych (pomniejszych?) problemach. Dobrze ukazuje świat alkoholika, jego osobowość i myśli. Nie przechodzi przez głowę bez chociaż chwili pauzy. Dla lubiących mocną literaturę - polecam.

Fuck_off | 2013-10-23

książka beznadziejna. Źle sie ja czyta, mnóstwo błędów stylistycznych. Bez ładu i składu.

paulaaleksandra | 2016-09-22
atheart | 2016-08-05