Na imię mam Jestem

Wydawnictwo: Albatros
literatura piękna

Powieść o samotności, o poszukiwaniu miłości, o złudzeniach. Po troszę life story i love story. Igor, bohater i narrator, poszukuje domu i tożsamości, próbuje zdefiniować siebie w obcym i przekształcającym się świecie. Po opuszczeniu domu opieki społecznej, gdzie przebywał po śmierci ojca, i który był sceną jego pierwszych doznań seksualnych, zaczyna uświadamiać sobie swoją inność. Odwiedza...

Powieść o samotności, o poszukiwaniu miłości, o złudzeniach.

Po troszę life story i love story. Igor, bohater i narrator, poszukuje domu i tożsamości, próbuje zdefiniować siebie w obcym i przekształcającym się świecie. Po opuszczeniu domu opieki społecznej, gdzie przebywał po śmierci ojca, i który był sceną jego pierwszych doznań seksualnych, zaczyna uświadamiać sobie swoją inność. Odwiedza matkę i liczne rodzeństwo, mieszkające z nowymi rodzinami. W serii reminiscencji, zapamiętanych obrazów i dialogów, odbywa podróż w dzieciństwo, dorastanie i dorosłość. Poszukując bliskości, wdaje się w ostre przygody erotyczne. Czy poznana w pociągu czarnowłosa Natalia zaspokoi jego ukryte pragnienie prawdziwej miłości? I czy noc z nią okaże się pierwszym dniem jego nowego życia?
(z okładki)

Klaudia Lewandowska | 2019-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 06 maja 2019

Ciekawy obraz tego, co naprawdę się kryje za standardową maską twardego chłopaka ukrywającego cały wszechświat emocji.

Kasia b | 2017-10-03

Nie jet to zła lektura, ale po genialnym "Bidulu" rozczarowuje. Co prawda czuć szczerość autora w opisach swoich przeżyć, sposób ich przedstawienia jet oryginalny, niebezpośredni, a poprzez opisy pozornie przypadkowych miejsc i zdarzeń z przeszłości. Niestety, język w sporej części jest przepoetyzowany, rozwlekły i dość nieskładny, w efekcie fragmentami przypomina "Cierpienia młodego Wertera".

czytamcałyczas | 2017-06-14

Taka książka,kosztowała mnie 5 zł w Biedronce.Opowieść,o zwykłych chłopaku.Raczej,nie wysokich lotów była.
Średniaczek,ot co.

Vampiria | 2016-10-12

Po "Bidulu" spodziewałam się czegoś mocniejszego. Bez "fajerwerków".

isabelle142 | 2016-10-11
Na półkach: Przeczytane, Podana dalej
Przeczytana: 06 października 2016

Podobał mi się język, ale niektóre sceny wprawiały mnie w konsternację. Obawiam się, że zapomnę o niej równie szybko, jak ją przeczytałam.

annaroza | 2016-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Opowieść o życiu, o samotności, o poszukiwaniu miłości. Napisana w fajnym stylu, ze swoistym humorem. Najbardziej spodobała mi się scena karmienia kotów.

ahojkaro | 2016-07-22

"O sobie nie mówi sie to tak, na zawołanie. O tym sie mówi, kiedy jest odpowiedni moment, aura, bliskość, miłość, kiedy komuś sie ufa, czuje tego kogoś, może nawet kocha."

Poetyka | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

To już moje drugie spotkanie z Panem Mariuszem Maślanką i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. On naprawdę bardzo dobrze pisze. Książka o poszukiwaniu siebie i swojej tożsamości, a tak naprawdę o lęku przed otwarciem się na miłość. Pisana pięknymi zdaniami, które wszystkie, chciałoby się zapamiętać.
Emocjonalna, czasami śmieszna, prawdziwa - naprawdę dobra.

P.S. Mój ulubiony rozdział, to ten o dokarmianych kotach. Kto przeczyta, będzie wiedział dlaczego. :)

ann2912 | 2016-02-18

Ta książka nie wywołała we mnie żadnych emocji, chociaż zapowiadała się świetnie.
Niby psychologiczna, ale psychologii w niej mało, za to wiele dziwnych opisów faktów, które nie wiadomo do czego podczepić.
Może i historia głównego bohatera byłaby zajmująca, gdyby nie to, w jak marny sposób została opisana. Jedynym plusem jest chyba tylko to, że zakończyła się pozytywnie.

Steppenwolf | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Lektura niczym skrzyżowanie ,,Rozmów w toku'' i ,,Trudnych spraw'', gimbusiarska, pretensjonalna i jeszcze z tymi Kielcami przedstawionymi jako gorsze niż w rzeczywistości.