Zaesowanie agapitu

Ignatius

książek: 1912
Edyta Zawiła | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Chwiejak Wartogłów w miejscowości Aleksanderwielkopolis zakłada pismo "Czajnik" i pewnego dnia następuję dziwna sytuacja , litera O znika
"...— Panie majster! wykrzyknął zdyszany. — Ani rusz nie mogę tego składać bez o.
— Jak to? - burknął majster, który był wściekły, że musi siedzieć do tak późna.
— Bo proszę pana majstra, w drukarni nie ma o, ani dużych, ani małych!
— A co... co do diaska stało się z tymi, które były w kaszcie?
— Nie mam pojęcia, panie majster — odparł chłopak - ale jeden z tamtych z "Gazety" szwendał się tutaj przez cały wieczór i pewnie wszystkie zwędził.
— Niech go diabli! Na pewno tak było! — odrzekł majster, który aż zsiniał ze złości. — Ale powiem ci, co zrobić, Bob; dobry pomysł. Poleź tam przy pierwszej okazji i wyłów im wszystkie "i", szlag by ich trafił, a także wszystkie "zety".
— Dobra jest! — mrugnął Bob zmarszczywszy brwi. — Już ja się do nich wezmę i pokażę im, gdzie raki zimują; ale co zrobić teraz z tym agapitem? Musi iść dzisiaj, sam pan...