Cała reszta nie ma znaczenia

Okładka książki Cała reszta nie ma znaczenia Lodovica Comello
Okładka książki Cała reszta nie ma znaczenia
Lodovica Comello Wydawnictwo: Rebis biografia, autobiografia, pamiętnik
Tutto il resto non conta
Rebis
2015-05-12
2015-05-12
Alicja Bruś

Książka jest bardzo ciekawa i interesująca, polecam :)

Książka jest bardzo ciekawa i interesująca, polecam :)

Lekka historia marzeń i podróży ;)

Lekka historia marzeń i podróży ;)

Książka o pięciu się na szczyt, o ryzykownej decyzji przeprowadzki na inny kontynent, o marzeniach i przeszkodach, które młoda piosenkarka napotkała na swojej drodze.
Jako największa fanka polecam każdemu. Jestem z Lodoviką całym sercem.

Jako największa fanka polecam każdemu. Jestem z Lodoviką całym sercem.

Pamiętnik i biografia aktorki oraz piosenkarki znanej z roli Franceski we "Violettcie". To nie tylko biografia ale też powieść o dziewczynie która postanowiła spełnić swoje wielkie marzenia. Polecam nie tylko dla Lodofanaticas!

Bardzo ciekawa książka.Wiele jest tam myśli,wspomnień itd ...
To jest książka dla kogoś kto lubi biografie

Bardzo ciekawa książka.Wiele jest tam myśli,wspomnień itd ...
To jest książka dla kogoś kto lubi biografie

Lodo charakteryzuje nieodparta pasja do śpiewu, muzyki i tańca oraz wielkie marzenie: zostać gwiazdą! Pasja ta sprawia, że dziewczyna rozpoczyna naukę w mediolańskiej szkole dla młodych talentów MAS. Marzenie o ogromnej popularności ziszcza się, gdy Lodo zostaje wybrana do obsady serialu "Viotetta" produkowanego przez Disney Chanell. Co ciekawe młoda aktorka znała tylko jedno słowo po hiszpańsku, a serial był nagrywany w tym właśnie języku. Lodovica z pomocą nauczycielki w miesiąc opanowała podstawy, a po kilku miesiącach mówiła płynnie i rozumiała każde słowo po hiszpańsku. To się nazywa samozaparcie. Gwiazda jest również piosenkarką, wydała dwie solowe płyty w ciągu jednego roku.

W książce napisanej w formie pamiętnika Lodovica dzieli się z nami mnóstwem informacji na swój temat. Wyjawia nam swoje sekrety, przemyślenia i refleksje. Każdy z rozdziałów poświęcony jest innemu zagadnieniu. Zamieszkamy z Lodo w Argentynie, poznamy jej rodzinę, przyjaciół oraz miłość do podróży. Dowiemy wielu ciekawostek z dzieciństwa gwiazdy, m,in. jakimi zabawkami lubiła się bawić, czy jak jej minął pierwszy dzień w szkole.

Musze napisać słów kilka o bardzo estetycznym wydaniu książki (niestety moje zdjęcie nie są najlepsze). Biografię Lodo nie tylko się czyta, ale również z wielką przyjemnością ogląda. W środku ładny i gruby papier oraz duża, wygodna do czytania czcionka. Całość dopełniają liczne fotografie, zarówno te wykonane na potrzeby pamiętnika, jak i z teledysków, sesji czy prywatnego archiwum gwiazdy.

Jestem fanką wokalu Lodoviki Comello, dlatego, gdy tylko dowiedziałam się o książce pomyślałam "Muszę ją mieć!"
Prawdę mówiąc, jest to pamiętnik Comello z roku 2014, choć znajdziemy w nim wspomnienia z dzieciństwa. Dla fanów - świetna sprawa. Dla osób trzecich - tandeta. Ja utknęłam gdzieś pomiędzy.
Fakt faktem, że książkę czyta się szybko i nie trzeba główkować nad niektórymi wyrazami, ponieważ jest ona napisana językiem prostym, używanym na co dzień, który rozumie chyba każdy. Jednak nie spodobał mi się styl pisania Lodo (a może to wina tłumaczy? Nie wiem.),zaś w środku, pomimo pięknego układu graficznego znajdziemy także wiele niedociągnięć. Zdanie urywa się w połowie podczas gdy miejsce na stronie się kończy, przewracasz kartkę, a tam zamiast kontynuacji jakiś poradnik. Zdenerwowałam się i to bardzo, gdyż jestem perfekcjonistką. ;) Kolejnym minusem jest użycie twardej okładki. Książka jest chuda, jednakowoż karton użyty do zrobienia okładki stanowi 50% wagi tomu, przez co niewygodnie nosi się go w torebce/plecaku i jest nieporęczny.
Pamiętniczek Lodo ma ode mnie mocne 6/10. Plus za chęć włożoną w napisanie książki, za dzielenie się swoim pamiętnikiem, szatę graficzną, dużo zdjęć z młodości i częste wspominanie o swej miłości do fanów. Minus za twardą okładkę, niedociągnięcia, styl pisania panny Comello.

Fakt faktem, że książkę czyta się szybko i nie trzeba główkować nad...

Książka, a raczej pamiętnik Lodo poruszył moje serce. Od początku śledzę kroki w jej karierze i z utęsknieniem czekałam na tą wspaniałą książkę w Polsce. Nie brakuje w niej nic. Pokazuje dziewczynę, która od zawsze kochała muzykę i jej marzenia spełniły się. Daje nam to ogromną motywację do tego, aby zacząć wierzyć w siebie. W końcu "WSZYSTKO JEST MOŻLIWE."

Gorąco polecam! http://skrytaksiazka.blogspot.com/

Gorąco polecam!...

„Cała reszta nie ma znaczenia” to krótka powieść w formie osobistego pamiętnika. Lodovica Comello ma obecnie 24 lata a także dość ciekawą przeszłość artystyczną, od której to rozpoczęła się jej kariera, jako solo piosenkarka. Przede wszystkim Lodovica znana jest z disnejowskiej serii Violetty a obecnie jest na etapie ostatnich zdjęć do tego serialu. Swoją przygodę, ale też opisy z życia wzięte rozpoczyna od 5 marca kończąc na październikowych refleksjach. W każdym miesiącu Lodovica dzieli się swoimi przeżyciami, emocjami.
Na każdej stronie jej przemyśleń Czytelnik znajdzie jej osobiste zdjęcia z albumów, ujęcia z teledysków jak również i te, które zostały wykonane na potrzeby książki – a jest to dość intrygująca i przykuwająco oko sesja zdjęciowa. Uśmiech Lodovicy uwieczniony na poszczególnych zdjęciach odzwierciedla jej prawdziwą naturę, ciekawość świata, miłość do przygód, do tego, co dla niej najważniejsze jest w życiu, to właśnie śpiew, występy na scenie a także drogocenni i wciąż to wzrastająca liczba fanów daje jej największego kopa. To ją bardzo motywuje, ma świadomość tego, że to, co robi jest z myślą o kimś i dla kogoś. Wie także, że piosenki w jej wykonaniu, (które zresztą przygotowuje z wielką pieczołowitością) kierowane są do kogoś i ktoś je faktycznie odbiera. Teksty nie lądują gdzieś głęboko w szufladzie, one wychodzą na światło dzienne i jej muzyka rozbrzmiewa w wielu głośnikach, na scenie i w wielu krajach. Dzisiaj już każdy może usłyszeć Lodovicę.

Lodovica Comello rozpoczęła swoją przygodę, jako artystka w październiku 2013 r. Miała wówczas 21 lat, kiedy to wkraczała w świat dorosłych. Przez większość życia mieszkała w Mediolanie, ale na potrzebę szkoły się przeprowadziła. Dostała się do MAS, szkoły stawiającej na muzykę, sztukę oraz występ (Music, Art, Show). Specjalizację, jaką wybrała i kształciła się w niej pod okiem wielu wykształconych, pełnych pasji wykładowców był śpiew, gra, komponowanie oraz taniec.
Na jednych z zajęć przystąpiła spontanicznie do przesłuchania. Nie sądziła, że zostanie zwerbowana do występu w musicalu, który otworzy jej drzwi do świata Violetty, bowiem tamtego dnia otrzymała propozycję Disneya, aby zostać Francescą. Jak wyglądało to przesłuchanie? Na początek był śpiew, następnie poproszono Lodovicę o próbę gry aktorskiej a końcowym tańcem ujęła serca jury.

Oprócz śpiewania, występów na scenie, Lodovica z pełnym zaaranżowaniem opowiada o czasochłonnej, ale wartej tego – pracy nad poszczególnymi teledyskami. Jej pierwszym teledyskiem było Universo, z niecierpliwieniem oczekuje już na „Otto Dia Mas”. Lodovica sumiennie i skrupulatnie przykłada się do pracy, z tej racji dzień zaczyna od wczesnych poranków. Co jest też ważne, Lodovica sama komponuje muzykę, pisze teksty, odpowiada za ubiór, makijaż oraz fryzurę. W pełni odpowiedzialna jest za swój wizerunek, choć pomagają jej w tym profesjonaliści. Bardzo ją cieszy praca o wspólnych siłach, powtarza, że to fani są jej największym motywatorem.
W wolnym czasie, jeśli tylko takowym Lodovica dysponuje chętnie zwiedza świat. Szczególną jej uwagę przykuł Meksyk, ale chętnie wraca wspomnieniami do Chile, Andów oraz Gwatemali.
Z wielkim uczuciem i humorem opowiada o swojej rodzinie. Czytelnik od razu orientuje się, jak w bliskich żyje relacjach z każdym członkiem rodziny. Uwielbia każdego z osobna tak samo, choć oczkiem w jej głowie jest malutka siostrzenica, na której urodziny czekała z niecierpliwością, o czym często też napomykała - że pragnie ujrzeć zarówno siostrę jak również wyraźnie kształtujący się jej brzuch. Do samego końca rozwiązania, nie wiedziała, czy na świat przyjdzie chłopiec czy dziewczynka nie wspominając już o skrycie ukrywanym imieniu dziecka.
W kolejnych rozdziałach Lodovica dzieli się swoimi drobnymi obsesjami, ulubionymi zajęciami – innymi, które niekoniecznie związane są ze śpiewaniem, a także Czytelnik pozna najwierniejsze i najradośniejsze przyjaciółki, jej codzienne towarzyszki.

„Cała reszta nie ma znaczenia” z całym przekonaniem jest doskonałą lekturą dla fanów Violetty, ale też samej aktorki, piosenkarki, która podbiła serca zwłaszcza młodych ludzi, ale nie tylko.
Zatem niech po tę literaturę sięgnie każdy, kto pragnie przekonać się, że marzenia, choć czasem są trudne do zrealizowania, to owszem, ale wszystko jest możliwe, trzeba tylko chcieć, coś dać od siebie, tak zrobiła właśnie Lodovica! Zdobywa kolejne szczyty, śmiało! Przede wszystkim należy iść za głosem serca i Lodovica to właśnie udowodnia.

agraaafka - Sztukater.pl (moja ocena)

• Biografia
  • Biografie