Pracoholicy. Szkoła przetrwania

Wydawnictwo: Rebis
Workaholics
Anna Sawicka-Chrapkowicz
poradniki

Czy zabierasz do domu teczkę pełną pracy i pracujesz wieczorami lub w weekendy? Czy jest ci coraz trudniej wyjechać na długie wakacje? Jeśli odpowiedziałeś TAK na powyższe pytania ? koniecznie zrób test zamieszczony w tej książce. Być może ty również jesteś pracoholikiem. Książka Pracoholicy Barbary Killinger to międzynarodowy bestseller. Klasyka studiów nad zjawiskiem uzależnienia od...

Czy zabierasz do domu teczkę pełną pracy i pracujesz wieczorami lub w weekendy?

Czy jest ci coraz trudniej wyjechać na długie wakacje?

Książka Pracoholicy Barbary Killinger to międzynarodowy bestseller. Klasyka studiów nad zjawiskiem uzależnienia od pracy.

Pracoholizm to chyba jedyne uzależnienie spotykające się z aprobatą społeczną. W cieniu rozwijającej się z szybkością światła kariery często nie zauważamy, że praca 24 h na dobę rujnuje nasze życie osobiste i w efekcie nas unieszczęśliwia. Barbara Killinger dowodzi w swej książce, że podłożem tego uzależnienia jest obsesyjno-kompulsywny pęd do zdobycia akceptacji i sukcesu poprzez zapewnianie sobie kontroli i władzy. Jej propozycje strategii odzyskiwania wewnętrznej równowagi oraz sposoby podniesienia jakości życia rodzinnego i zawodowego, przydatne zarówno dla osób uzależnionych, jak i ich krewnych, są efektem wielu lat pracy terapeutycznej z pracoholikami. Dodatkowym walorem książki są wyznania osób uzależnionych, pokazujące drastyczny wpływ tego słabo znanego zjawiska na nasze życie, a także informacje potrzebne członkom ich rodzin i pracodawcom w radzeniu sobie z tym problemem. To początek, pierwszy krok, jaki można zrobić w długiej podróży powrotnej do świata ludzi żywych i szczęśliwych.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Goldie | 2016-02-11
Przeczytana: 09 lutego 2016

Nieczęsto zdarzają się ciekawe i dobre opracowania poradnikowe. Ale ta książka jest właśnie jedną z nich. Widać, że autorka posiada naprawdę wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie i opiera się na wielu przypadkach prowadzonych przez nią terapii. Poczułam w tej książce wielką mądrość autorki, ale też wielkie zrozumienie dla ludzi, którzy stykają się z pracoholizmem w swoim życiu - jest opisany zarówno punkt widzenia samego pracoholika, ale też bardzo mocno zaznaczony wpływ zachowań pracoholika na inne osoby (przede wszystkim na rodzinę, ale też na współpracowników). Książka pisana przejrzyście i zwracająca się bezpośrednio do czytelnika, ale zawsze z wielkim szacunkiem. Bardzo mi się to podobało.
Zaczęłam czytać książkę pod kątem swoich zachowań pro-pracoholicznych, ale okazało się, że mam w otoczeniu jeszcze kilka innych osób, które też wpasowują się w ten nurt. Dwa intrygujące cytaty: "nikt nie zdoła cię rozgniewać, jeśli nie oddasz swojej władzy ani nie przestaniesz panować...

Sorsa | 2013-08-31
Przeczytana: 18 października 2012

Nie da się uzdrowić kogoś. Jedyne, co można zrobić, to zająć się własnym zdrowieniem. Dzięki tej książce można zrozumieć nie tylko specyfikę uzależnienia od pracy, ale i wszystkich innych uzależnień, bo tak naprawdę są do siebie niezwykle podobne. Ta książka była dla mnie wstępem do pozycji "Koniec współuzależnienia" B. Mellody. Jej lektura jest trudnym, nieprzyjemnym i otwierającym oczy procesem. Nieprzyjemnym nie ze względu na język, tylko ze względu na tony zawartej w niej niewygodnej prawdy. Ta prawda zmienia życie - na lepsze. Lecz sięgnięcie po nią wymaga ogromnej odwagi zarówno u osób uzależnionych, jak i u ich partnerów.

Noam | 2013-09-24
Na półkach: 2013, Przeczytane