Gdzie jesteś, Cukierku?

Okładka książki Gdzie jesteś, Cukierku? Waldemar Cichoń
Okładka książki Gdzie jesteś, Cukierku?
Waldemar Cichoń Wydawnictwo: Dreams Cykl: Kot Cukierek (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kot Cukierek (tom 5)
Dreams
2015-06-08
2015-06-08

"Gdzie jesteś, Cukierku?" to piąta część cyklu o przygodach kota Cukierka, autorstwa Waldemara Cichonia. Książka ta, podobnie jak poprzednie części, bawi czytelników do łez i rozczula zabawnymi perypetiami niesfornego kocura.
Cukierek, jak na swój charakter przystało, wpada w kolejne tarapaty. Tym razem miesza się w życie swoich opiekunów, Marcela i Maćka, próbując zaopiekować się koszatniczką, godzić skłóconych rodziców i pomagać wścibskim bliźniaczkom z sąsiedztwa.
"Gdzie jesteś, Cukierku?" to książka pełna humoru i ciepła. Autor w zabawny sposób opisuje codzienne życie z kotem, pokazując jego zalety i wady. Książka ta z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Dalej zabawnie, życiowo choć z każdym kolejnym tomem Cukierek dostaje więcej „nadkocich” cech. Synowi to jednak nie przeszkadza, książka ciągle bawi, a same opowiastki w nieco dłuższej formie niż poprzednio.

"Gdzie jesteś, Cukierku?" to kolejna, już piąta część przezabawnych przygód naszego ulubionego kota. Tytułowy Cukierek jest głównym bohaterem i zarazem narratorem całej serii.

W poprzedniej części, Cukierek nie był szczególnie zachwycony pojawieniem się drugiego kota w domu. Okazało się jednak, że Tradycja jest doskonałą towarzyszką zabaw i wszelkiego knowania. Urwisy z nich, jakich mało, ale czasami niesłusznie posądzani są o niecne występki, tak jak w przypadku zniknięcia Kluzo, koszatniczki gościnnie przebywającej w domu przez kilka dni.

Jednak naturę trudno oszukać i często bierze ona górę, niejednokrotnie prowadząc do katastrofy. To właśnie koci instynkt zrujnował uroczystą kolację przygotowaną specjalnie dla bardzo ważnego partnera biznesowego taty. Całe szczęście, pan Tanaka darzy koty szczególną sympatią...

Cukierek i Tradycja są po prostu mistrzami w czynieniu zamieszania, choć nie zawsze wynika to z celowego działania. Jednak to z ich powodu tata wzbudzał niechęć w sąsiedzie podczas weekendu wypadu na wieś, a tajemniczy koci upiór nachodzący osiedle również był podejrzanie znajomy.

Pomimo wszystkich przewinień, dla Cukierka najważniejsza jest rodzina i dobro jej członków, szczególnie tych najmłodszych. Nie wyobraża on sobie, by Maciek chodził do przedszkola bez obstawy, w jego własnej osobie - rzecz jasna! Ponadto, to właśnie on wraz z Tradycją sprytnie kończą ciche dni w rodzinnym domu, ku uldze Maćka i Marcela.

A jak wygląda dzyrb z życia kota? Bliźniaczki Ania i Hania nakłoniły Cukierka do udziału w programie badawczym, którego obiektem był właśnie on. Nawet nie podejrzewał w co się pakuje...

Zabawne ilustracje świetnie uzupełniają taką samą treść.

Kot i odrabianie lekcji to nie jest dobry duet, nawet jeśli ma on być tylko obiektem badawczym. Cukierek dzięki swojemu niepowtarzalnemu wdziękowi wyłudza jedzenie od każdego. Jednymi z wielu są mieszkające w pobliżu bliźniaczki, które z powodu miłości do kotów postanawiają opisać dzień z życia swego ulubionego zwierzaka, który przekona się, że lepiej chodzić do przedszkola niż dobrowolnie godzić się na bycie jakimkolwiek obiektem, nawet jeśli jest się tylko postrachem okolicy, bo to uniemożliwia nocne wędrówki.
Cukierek, jak na prawdziwie inteligentnego kota przystało, mimo że nie lubi być obiektem badań i być nauczanym to staje się prawdziwym mistrzem nauki. Jego tajniki sztuki przekonywania przejmuje Marcel, a ten przekazuje ją Maćkowi, przez co moc dyscypliny staje się męcząca dla niewtajemniczonych nauczycieli lub opiekunek. Cukierek posiada jeszcze wiele zalet: potrafi godzić zwaśnione strony, robić bardzo dobre wrażenie nawet na Japończyku. Po ciężkiej codzienności przychodzi też czas na odpoczynek na łonie natury, co dla taty jest wyjątkowo stresujące, a dla inteligentnego kota dbającego o swoje wygody, doskonałe jedzenie i interesującą zabawę wspaniałymi wakacjami.
„Gdzie jesteś, Cukierku?” to kolejna bardzo dobra część przygód o Cukierku i jego nowej znajomej Tradycji. Niezwykłe imiona, nietypowe zachowania i kocia przebiegłość sprawiają, że ich właściciele nie raz muszą się wstydzić, ale kiedy kot trafia do gazety pojawiają się też chwile dumy.
Książkę polecam przedszkolakom i uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. Przygody sprytnego kota nie tylko bawią, ale i uczą. Poza interesującymi treściami małych czytelników przyciągną interesujące ilustracje i duża czcionka oraz niedługie, autonomiczne rozdziały

przygody Cukierka są zabawne, życiowe i takie trafiające do dziecięcych serduszek. Cukierek i Tradycja jak zwykle broją, robią psikusy swoim właścicielom, przez co czytając te historie i wiedząc jakie bywają koty można się nieźle uśmiać. to trzeba po prostu przeczytać, szczególnie jak się kocha Koty!

Poznajemy bliżej Tradycję - nowego członka rodziny Marcela. Czy Cukierek się do niej przekona?
W końcu Cukierek uda się na swoje wakacje! Tym razem jedzie razem z rodziną na wieś.. oczywiście nie obyłoby się bez kłopotów, które są jego specjalnością..
Ale nasz kot ma również inne zdolności, potrafi pogodzić ze sobą dwójkę zakochanych.. z małą pomocą Tradycji.

Kolejne spotkanie z psotnym kotem Cukierkiem tym razem w książce „Gdzie jesteś, Cukierku” Waldemara Cichonia od Wydawnictwo Dreams.

Od ostatniego spotkania z bohaterami rodzina powiększyła się o drugiego kota o wdzięcznym imieniu Tradycja. Teraz więc kocie harce są sprawką dwóch kocich łobuziaków, a to już nie lada wyzwanie. Koty zostaną posądzone o pożarcie biednego i bezbronnego lunatyka Kluzo, przeprowadzą akcję ratunkową w przedszkolu, a Cukierek zostanie uznany nawet za koci postrach okolicy.

Ta niezwykle zabawna książeczka przypadnie do gustu małym czytelnikom. Kocie historie są niezwykle zabawne, napisane jasnym i zrozumiałym dla dziecka językiem. Ponadto książeczka ma piękne kolorowe ilustracje. Wydanie tez zasługuje na słowa pochwały, solidna twarda oprawa, papier bardzo dobrej jakości, spore litery – wszystko to składa się na świetną książkę dla najmłodszych, a starsze dzieci spokojnie mogą rozpoczynać z nią swoje pierwsze czytanie.

Ponadto historie szalonego kota wywołują uśmiech na twarzy nawet w najbardziej ponury dzień. Autor porusza również ważne tematy w niezwykle przystępny sposób – aklimatyzacja w przedszkolu, ciche dni dorosłych, czy tez kwestię dyscypliny.

Serdecznie polecam! Za swój egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwo Dreams.

eeeeeeeeeeee tam aaleeee nuuuuuuudyyyyyyyyyyyyy.

eeeeeeeeeeee tam aaleeee nuuuuuuudyyyyyyyyyyyyy.

1965

Nasz ulubiony kot na całego rozrabia i psoci. Ma teraz do towarzystwa kotkę o imieniu Tradycja. A co dwie kocie głowy, w wymyślaniu harców, to nie jedna. Przygotujcie się na podwójną zabawę.

Świetna, lekka, zabawna pozycja do rodzinnego słuchania i czytania.

Świetna, lekka, zabawna pozycja do rodzinnego słuchania i czytania.

• Dla dzieci
  • Audiobooki
  • Biblioteka
  • 52 książki w 2019r.

Dodaj cytat z książki Gdzie jesteś, Cukierku?