Przepraszam, Cukierku!

Okładka książki Przepraszam, Cukierku! Waldemar Cichoń
Okładka książki Przepraszam, Cukierku!
Waldemar Cichoń Wydawnictwo: Żwakowskie Cykl: Kot Cukierek (tom 11) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kot Cukierek (tom 11)
Żwakowskie
2023-05-01
2023-05-01

"Przepraszam, Cukierku!" to kolejna odsłona przygód niezwykłego kota o imieniu Cukierek, znanego już z bestsellerowych książek Waldemara Cichonia. Tym razem Maciek, Marcel i ich rodzina zmagają się z remontem mieszkania, a Cukierek, jak to zwykle bywa, pakuje się w kłopoty.
Książka pełna jest humoru i zabawnych sytuacji, które z pewnością rozbawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Autor w lekki i przyjemny sposób porusza również ważne tematy, takie jak przyjaźń, odpowiedzialność i troska o zwierzęta.
"Przepraszam, Cukierku!" to książka idealna dla miłośników zwierząt, szczególnie kotów. Jest to również świetna lektura dla dzieci, które uczą się samodzielnego czytania. Dużym atutem książki są również ilustracje autorstwa Dariusza Wanata, które doskonale oddają charakter opowieści.
Jedynym minusem książki jest to, że jest ona dość krótka i szybko się czyta. Mimo to, zdecydowanie polecam "Przepraszam, Cukierku!" wszystkim, którzy szukają lekkiej i przyjemnej lektury dla całej rodziny.

Bardzo przyjemna książka o kocie Cukierku i jego rodzinie. Autor podchodzi z Tychów - mojego miasta, co jest miłym zaskoczeniem. To 11 część z serii o kocie cukierku - zamierzamy z dziećmi przeczytać pozostałe... Tą polecamy. Miłej lektury.

Ostatnio mieliśmy okazję poznać nowe przygody kota Cukierka - kolejny tom serii nosi tytuł „Przepraszam, Cukierku!”. Odkąd stał się członkiem rodziny, kotek uwielbia skakać i rozrabiać wywracając wszystko do góry nogami. Wszystko jest okazją do psot i zabaw, a przy okazji niestety czasem coś zrzuca lub psuje, by potem uciec z miejsca zdarzenia... 😺
W tym tomie czytamy między innymi o tym, czy Cukierek ma sobowtóra, co oznacza bycie "kocią ciocią", towarzyszymy bohaterom w trakcie remontu, który stanie się okazją do kolejnych żartów. Poza tym czytelnicy dowiadują się także, czym jest kamień filozoficzny, odkrywają jak Tradycja, czyli przybrana siostra Cukierka bawi się w chowanego w śniegu, a tata wprowadza system punktowy, który niekoniecznie się sprawdzi tak, jakby tego oczekiwał. Pozostaje też ważna kwestia zniszczonych hortensji i kradzieży schabowych. Kot Cukierek twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego. 😺 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/07/przepraszam-cukierku.html

W tym tomie czytamy...

W końcu mamy! Najnowszą część przygód kota Cukierka!
Córka ją uwielbia i nieskromnie wspomnę, że ta seria bardzo zachęciła ją do samodzielnego czytania. Za ten fakt jestem niesamowicie wdzięczna autorowi!
A co się dzieję w tej części?
W tej części Cukierek pozna swojego sobowtóra, który grasując po osiedlu i robiąc różne żarty, sprowadzi na niego kłopoty.
- Mama zostanie ciocią dla małego kociaka koleżanki z pracy, przez co Cukierek stanie się smutny i zmartwiony, ale wszystko dobrze się skończy.
- Przybrana siostra Cukierka Tradycja zabawi się w chowanego w śniegu, schowa się aż za dobrze😄
- Maciek telepatią oczywiście namówi Cukierka do oszczędzania na słowach, a do tego spróbuję stworzyć kamień filozoficzny.
- Za to zgadnijcie jak skończy się system punktowy, który wprowadzi tata? Czy zbieranie minusów i plusów ma sens? Czy jednak obróci się to przeciwko niemu?
- Remont z dwójką rozrabiających kotów w domu to nie lada pomysł...hm któż by nie chciał zanurzyć się w farbie;)

Zachęcam do przeczytania! Świetna książka!
Pozdrawiam @z_mama_na_ty

W końcu mamy! Najnowszą część przygód kota Cukierka!
A co się dzieję w tej części?
- Mama zostanie...

,,Przepraszam, Cukierku" autorstwa Pana Waldemara Cichonia, @kotcukierek to niestety (póki co) ostatnia część przygód naszego ulubionego kociaka Cukierka i jego przyszywanej siostry Tradycji. Przez ostatnie tygodnie mieliście przyjemność razem z nami poznawać krok po kroku ich wszystkie zabawne i nietuzinkowe perypetie. Ich postaci stały się nam bardzo bliskie i dziś przy ostatniej części zakręciła nam się mała łezka w oku... Mamy jednak nadzieję, że za jakiś czas w zapowiedziach ujrzymy kolejny, dwunasty tom!

W tej cześci naszego słodziaka czekają równie ekscytujące przygody - czyżby pojawił się sobowtór Cukierka, który jeszcze bardziej łobuzuje niż 'oryginał' ? Cukierka i Tradycję czeka też ciężki czas remontu, podczas którego wiadomo, że ich pomoc będzie nieoceniona. W końcu nikt tak dobrze nie wyremontuje domu jak zgrany koci duet! Naszych bohaterów czeka także niesamowita zabawna w śniegowanego!

Polecamy wszystkim tą fantastyczną serię, idealna dla dzieci w wieku 4-8, które uwielbiają kotki i kocie przygody :)
Piękne, dynamiczne ilustracje i poczucie humoru autora, które wprost uwielbiam. Zachęcam!

Wydawca: Wydawnictwo Żwakowskie
Seria: Kot Cukierek
Data premiery: 03.06.2023
Wiek: 4-8

#kotcukierek #cukierek #tradycja #przepraszamcukierku #książkidladzieci #koty #kochamkoty #czytambolubię #czytaniejestfajne #wakacje #najlepszyczas

Kot Cukierek, bohater książek Waldemara Cichonia, towarzyszy Żabci codziennie, od chwili przeczytania pierwszej książki pt. "Cukierku, ty łobuzie!" W podróży towarzyszą nam audiobooki z fenomenalnym lektorem - Januszem Zadurą.
Z radością przyjęliśmy informację o tym, że pojawi się kolejna, 11 już część.
Książka "Przepraszam, Cukierku!" miała niedawno swoją premierę!
Jakie przygody tym razem czekają Cukierka?
Nasz bohater zostanie oskarżony o zniszczenie hortensji i kradzież schabowych! Jakby tego było mało jest przekonany o swojej niewinności. Tylko czy ktoś mu uwierzy?
Cukierek będzie miał swój udział w pewnym eksperymencie, przekona się również na własnym futrze, czym jest system punktowy, który tata Maćka wprowadził w życie po powrocie z wywiadówki, a gdy okolicę przykryje śnieg Cukierek dołączy do zabawy w śniegowanego. Jesteście ciekawi na czym ona zabawa polega?
Poszukajcie odpowiedzi wśród siedmiu opowiadań, które niejednokrotnie rozbawią Was do łez.
Polecam serdecznie całą serię!

Z radością przyjęliśmy informację o tym, że pojawi się kolejna, 11 już część.
Książka "Przepraszam, Cukierku!" miała niedawno swoją premierę!
Jakie...

Mój syn jak usłyszał, że jest nowa książka o Cukierku, aż zapiszczał z radości. Młody uwielbia czytać poprzednie tomy, a co wieczór gra u nas jakiś wybrany audiobook z tej serii.

Uwielbiam to skupienie na twarzy mojego dziecka, kiedy czytam mu całkiem nowe rozdziały. Jak skończyliśmy książkę po raz pierwszy (bo czytam ją z nim na okrągło) powiedział, że szkoda, że się skończyła. Myślę, że to najlepsza zachęta dla rodziców i dzieci. Mój syn jest dosyć wybredny i przede wszystkim mówi to co naprawdę myśli.

W najnowszym tomie przeczytamy m. in. o tym czy Cukierek ma sobowtóra? Co oznacza bycie "kocią ciocią"? Będziemy świadkami remontu, gdzie główną rolę będzie grał kotek. Dzieci dowiedzą się co to jest kamień filozoficzny, jak działa system punktowy i jak Tradycja zareaguje na śnieg.

Hitem tej części jest rozdział "Oszczędzamy słowa" - śmiechu przy tym mieliśmy co nie miara.

To kolejny tom przygód Kota Cukierka jaki czytaliśmy z córką. Bardzo sympatyczna seria o przygodach niesfornego kota Cukierka oraz jego właścicieli bawi czytelników do łez. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, a pełne humoru ilustracje fantastycznie obrazują temperament poszczególnych bohaterów.

• Cukierek
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Przepraszam, Cukierku!