Z tatą w przyrodę

Okładka książki Z tatą w przyrodę Wojciech Mikołuszko, Tomasz Samojlik
Okładka książki Z tatą w przyrodę
Wojciech MikołuszkoTomasz Samojlik Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO literatura dziecięca
literatura dziecięca
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2015-01-01
2015-01-01
Tomasz Samojlik

Rysunki, a właściwie kreska, jest znana wszystkim miłośnikom komiksów o ryjówkach i książeczek o sympatycznej rodzinie żubrów. Zatem od strony graficznej, książka to sama czytelnicza przyjemność. No, dobrze, lecz jak się ma rzecz z treścią, spytacie. Cóż, z tym bywa różnie. Niektóre rozdziały są bardzo interesujące, nawet dla dorosłego odbiorcy, inne potrafią znużyć. Zwłaszcza gdy autor podaje szczegółowe informacje na temat książek, które cytuje lub odwołuje się do poprzednich rozdziałów. Wiedza, namawianie na ruch na świeżym powietrzu, odkrywanie przyrody, która jest tuż za rogiem - to wszystko cenne elementy tej książki. Sprawiają, że nie pozostaje mi nic innego, niż namówić was na lekturę. Co więcej, powinna być to lektura na dworze, żeby za namową pisarza obserwować naturę. Polecam.

Czytałem córce na dobranoc, do łóżka. Złapałem się na tym, że dla siebie czytam, często z myślą "hmm, a to ciekawe, nie wiedziałem...:-)".
Gratuluję autorowi stylu, pomysłów i wiedzy zdobywanej z najróżniejszych źródeł.
Na półce kolejna książka autora "Tato, a po co?" - zdaje się, że "sobie" najpierw przeczytam. Potem córce:-)

• Dla dzieci
  • Przyrodnicze dla dzieci
  • Chciałabym mieć
  • Dla Dzieci
  • Zosia
  • 1aa) Książki do kupienia

Dodaj cytat z książki Z tatą w przyrodę