La mesa del rey Salomón

Okładka książki La mesa del rey Salomón Luis Montero Manglano
Okładka książki La mesa del rey Salomón
Luis Montero Manglano Wydawnictwo: Plaza & Janés Cykl: Poszukiwacze (tom 1) literatura piękna
Poszukiwacze (tom 1)
Plaza & Janés
2015-02-01
2015-02-01
hiszpański
Inne

Wciągająca, ciekawa fabuła. Tajemnice, z którymi mierzą się Poszukiwacze pochłaniają czytelnika do tego stopnia, że jest się w szoku, gdy dociera się do ostatnich stron.

Sięgnełem pi tą książkę dzięki pisarce Carli Montero ktòra jest własnie bratem Luisa Montero Manlano. I nie żałuję. Dobra przygodowa opowiešć dobra na wakacje. Hiszpania zawsze mnie ciekawi swoją historią i bogactwem . Dzięki tej opowiešci zabrałem się w ulice Madrtu . Legendy w koło kròla Salomona , kto by je nie chciał poznać. Uczenie sie historji w szkole było dla mnie przyjemnoscią tak jak czytanie tej książki.

Jak mi przypadła do gustu ta książka! Mimo, że tła miast nie są tak mocno zarysowane jakbym chciała, nie mniej pojawia się też trochę Lizbony, nie tylko Hiszpania i Madryt. Może to i jest powieść w stylu "India Jones", ale ja za dzieciaka uwielbiałam Jones'a i czytałam tą książkę z ogromną przyjemnością, zagłębiając się w wir kolejnych nieprawdopodobnych wydarzeń. W dodatku postaci są bardzo dobrze zarysowane, przejawia się częsta wątpliwość głównego bohatera, że on sam nie wierzy w to co się dzieje, wyraża. Napisana bardzo dobrze, mimo że w narracji pierwszoosobowej, za którą nie przepadam, ale tutaj jest tak zręcznie poprowadzona, że nawet jakoś się tego nie zauważa. Pojawiają się naprawdę śmieszne wypowiedzi bohaterów, no i poszukiwanie skarbów oraz sztuka. Dla mnie jak nawet lepsza niż taki Indiana Jones.

Świetna książka przygodowa, ciekawa historia, wartka akcja. Coś dla miłośników historii, tajemnic i ukrytych skarbów.
Nie jest to literatura z gatunku ambitnych, ale jako rozrywka na kilka jesiennych wieczorów sprawdzi się znakomicie. Ja właśnie czegoś takiego oczekiwałam i cieszy mnie bardzo, że są kolejne tomy.
Polecam.

Polecam.

Książki raczej nie można zaliczyć do wybitnych dzieł literatury, niemniej jednak czyta się dobrze. Jeśli ktoś poszukuje lekkiej lektury, pełnej nieprawdopodobnych wydarzeń, barwnych postaci i zaskakujących zwrotów akcji , to polecam.

Jest po prostu dobra. Kilka zróżnicowanych bohaterów. Zagadki historyczne i wątek sensacyjny spełniają swoją rolę. Przyjemna rozrywka.

Bardzo dobra powieść przygodowa - sensacyjna. Czyta ją się szybko.

Bardzo dobra powieść przygodowa - sensacyjna. Czyta ją się szybko.

Bardzo przyjemna i wciągająca powieść sensacyjna. Tym niemniej mało oryginalna - książkowa wersja Indiany Jonesa ze szczyptą idealizmu i z nieco bardziej irytującym protagonistą.

Polecam jako przyjemną, acz niezbyt ambitną rozrywkę na wolny wieczór.

Polecam jako przyjemną, acz niezbyt ambitną rozrywkę na wolny wieczór.

Świetna przygoda !!!

Świetna przygoda !!!

Bardzo przyjemna książka przygodowa. Polecam!

Bardzo przyjemna książka przygodowa. Polecam!

• Przygodowe
  • Audiobooki