Miasto Świętych Mężów

Okładka książki Miasto Świętych Mężów Luis Montero Manglano Patronat LC
Okładka książki Miasto Świętych Mężów
Luis Montero Manglano Wydawnictwo: Rebis Cykl: Poszukiwacze (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Poszukiwacze (tom 3)
La ciudad de los hombres santos
Rebis
2018-02-13
2018-02-13
Data 1. wydania:
2016-06-13
Katarzyna Okrasko, Agata Ostrowska
dzieło sztuki Hiszpania kradzież literatura hiszpańska naukowiec niebezpieczeństwo pułapka sensacja śledztwo śmierć wyścig z czasem zabójstwo zabytki zdrada

Oficjalne recenzje i

Koniec wszystkiego…

Link do recenzji

64 8 63

Rewelacja!
Choć nie jestem fanką gatunku.
Ostatni tom spójnie zamyka całość i nagle wszystkie elementy układanki wskakują na swoje miejsce.
Zżyłam się z bohaterami, autor stworzył wyjątkowe, pełnokrwiste postaci.
Szkoda, że to już koniec...

Jak głosi stara wizygocka legenda, zanim Arabowie podbili Półwysep Iberyjski, siedmiu mnichów opuściło królestwo, by uratować cenne relikwie i skarby królów z Toledo. Udali się na zachód, przepłynęli ocean, a po dotarciu na ląd założyli miasto Cbola. Przez wieki nikt nie zdołał tam dotrzeć aż do teraz.
Wyścig w poszukiwaniu Miasta Świętych Mężów doprowadzi do ostatecznego...

Powieść przygodowa, którą wciąż dobrze się czyta, ale najsłabsza z całej trylogii - głównie przez niezrozumiałe przemiany bohaterów i rozwiązania przegięte nawet jak na taką konwencję.

Po 45 dniach, udało mi się pokonać to „dzieło”. Trzecia część przeciętnego cyklu jest najdłuższa i zdecydowanie najsłabsza. Nie dość, że infantylna to ciągnie się jak flaki z olejem. No i te irytujące feminatywy... Nie polecam.

OCENA-10/10 ARCYDZIEŁO

„MIASTO ŚWIĘTYCH MĘŻÓW” to ostatnia i najbardziej ekscytująca cześć trylogii „POSZUKIWACZE”, godna kontynuacja poprzednich tomów, w mojej ocenie najlepsza, najbardziej mroczna i tajemnicza, porywająca od samego początku do samego końca z mnóstwem zagadek, łamigłówek, legend i mitów, napisana z pazurem, ogromnie żałuję, że to już koniec tej niezwykłej...

Uwielbiam takie przygodówki, aż żal że to ostatni tom . Polecam każdemu kto lubi Indiane Jonsa 💗😁

Pod koniec autor lekko odpłynął... Ale i tak miło się czytało 😊 Szkoda, że to już koniec.

Bardzo podobały mi się książki z tej serii, jednak ta mnie mocno rozczarowała. Mam wrażenie, że jest zaprzeczeniem dwóch poprzednich. Mogłabym opisać wiele co mi się nie podobało ale nie chcę spoilerować (serio ta osoba akurat musiała zdradzić?) Nie rozumiem jak można było tak zepsuć całą serię..
Plus wyłącznie za sentyment.

Ostatnia część trylogii „Poszukiwacze”, ponoć najbardziej ekscytująca, właściwie niczym mnie nie zaskoczyła.
Lubię książki przygodowe, pełne zagadek i tajemnic z przeszłości, starożytnych ruin i skarbów oraz walki dobrych bohaterów ze złymi, więc wiązałam duże nadzieje na dobrą przygodę z tą serią. Jednak już po przeczytaniu pierwszej części moje pozytywne emocje uschły....

To zdecydowanie najlepsza część cyklu o Narodowym Korpusie Poszukiwaczy. Świetnie się bawiłam w towarzystwie bohaterów, których zdążyłam polubić w pierwszym i drugim tomie, oraz tych, którzy pojawili się dopiero w trzecim.
Instrukcja postępowania na wypadek ataku anakondy w amazońskiej dżungli - należy do moich ulubionych fragmentów. Autor pokazał się tu ze swojej...

• 2018
  • 2019
  • 2021
  • Przygodowe
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Miasto Świętych Mężów