Dziedziczka guślarzy

Cykl: Kroniki Dziedziców (tom 5)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Sorcerer Heir
Vaniliova

Kruchy pokój między czarodziejami a pozostałymi gildiami (wojownikami, wróżbitami, zaklinaczami i guślarzami) wciąż wisi na włosku, a potężne siły wewnątrz wszystkich gildii i poza nimi grożą jego zerwaniem. Emma i Jonah znajdują się w samym centrum zdarzeń. Połączyła ich wspólna przeszłość, wzajemna fascynacja i wiara w magię muzyki, lecz między nimi staną dawne niedomówienia i pojawią się...

Emma i Jonah znajdują się w samym centrum zdarzeń. Połączyła ich wspólna przeszłość, wzajemna fascynacja i wiara w magię muzyki, lecz między nimi staną dawne niedomówienia i pojawią się nowe rany. Walcząc o odbudowanie wzajemnego zaufania, Emma i Jonah starają się jednocześnie oczyścić swoje imiona z podejrzeń o brutalne morderstwa. Coraz więcej wskazuje na to, że odpowiedzi należy szukać w tragicznych wydarzeniach z przeszłości. Nie wiadomo tylko, czy dwójka bohaterów pożyje na tyle długo, by zdążyć je znaleźć.
Zaskakujące, rewelacyjne zakończenie bestsellerowej serii Kronik Dziedziców – wracają dawni przyjaciele i wrogowie i pojawiają się nowe zagrożenia.

źródło opisu: http://bookgeek.pl

źródło okładki: http://bookgeek.pl

Blue-eyedPassionate | 2017-09-03
Przeczytana: czerwiec 2015

Uwielbiam jej lekki styl, oraz zażyłość historii.
Uwielbiam różnorodność bohaterów oraz ich specyfikę charakterów.

Mimo wszystko książka jest bardzo dobra, lekka, ale po "Siedem Królestw" czuję niedosyt.

Kiepskie zakończenie serii, która miała niezłą część pierwszą, wzleciała na wyżyny w części drugiej, a potem z ogromnym rozpędem stoczyła się na sam dół. Jasne, nie aż w depresję, jak niektóre nie-wiadomo-jakim-cudem-wydane pozycje, ale jednak. Tak wiele zawiedzionych nadziei, tak wiele niewykorzystanych szans... Aż mi się płakać chce, bo potencjał seria miała ogromny. Szkoda, że po drugiej części autorka zaczęła łamać swoje własne zasady i wrzuciła do gry całą garść Mary Sue i Gary Stue...

Pierwsze dwie części warto przeczytać - naprawdę! Warto też zakończyć na tym lekturę, żeby nie psuć sobie dobrego wrażenia - niestety.

YennaM | 2015-05-23
Przeczytana: 23 maja 2015

Kroniki Dziedziców to jedna z moich ulubionych serii. Bardzo lubię fantastykę połączoną z tzw. normalnym światem.

Ostatnią część kupiłam niedawno w Empiku. Chociaż wydałam na nią (aż)
40 zł, myślę, że była warta swojej ceny. Nie wyróżnia się ona specjalnie od poprzednich części. Może tylko tym, że jest w niej chyba więcej kłamstw.

Skoro mowa już o kłamstwach. Nigdy nie czytałam chyba serii w której tyle by ich było. Na każdym kroku czają się wrogowie, ludzie ciągle sieją intrygi. Pod koniec już nie wiedziałam komu mam wierzyć.

Zauważyłam też pewien podział: trzy pierwsze części niby opowiadają inne historie, jednak są one ze sobą powiązane, tak samo dwa ostatnie
tomy. Seria mimo to jest świetna. W kwestii akcji powiem tyle: cały czas trwa przeplatana niesamowicie opisanymi uczuciami, których niemal
można doznać. Fabuła dopracowana w każdym szczególe.

Bohaterowie byli wspaniali. Nawet ci źli. Zrobili na mnie ogromne wrażenie. Ciekawym pomysłem było wprowadzanie stopniowo...

Katarina | 2015-09-21

Jeszcze przed przeczytaniem powiedziałam komuś, że pokładam w tej książce duże nadzieje - dziś mogę powiedzieć, że się nie zawiodłam. Akcja została popchnięta już w poprzednim tomie, więc czytelnik zastanawiał się do dalej. Co dalej?! Oczywiście odpowiedzi nie przyszły od razu, po kolei odkrywane zostały kolejne rąbki tajemnicy, niektóre byłam w stanie odgadnąć wcześniej, inne gdy już wyszły na jaw, były dla mnie totalnym zaskoczeniem - lubię gdy akcja jest tak zbudowana gdy nie jestem się w stanie wszystkiego domyślić.
Co do głównych bohaterów, Jonaha i Emmy, bez zmian. Byli wspaniali. Szczególnie Emma była niesztampowa - znowu podejmowała własne decyzje, ryzykowała by dowiedzieć się prawdy, ogólnie była samodzielna i niezależna. Oprócz nich bardzo polubiłam Kenziego, było go zdecydowanie więcej w tym tomie i to bardzo na plus. Dobrze też, że na bliższy plan wysunęła się Leesha, bo stanowiła ona łącznik z pierwszymi trzeba tomami - trzeba przyznać, że dwa ostatnie były już trochę...

książek: 2039
rumiko | 2016-04-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Całkowicie chybiona książka. Nie zrozumcie mnie źle - książka sama w sobie jest niezła, jako osobny utwór byłaby naprawdę godna uwagi, Natomiast jako kontynuacja "Kronik Dziedziców" rozczarowuje, i to bardzo. Sprawia wrażenie wymuszonej, wręcz pisanej na siłę.
A szkoda, bo mogłoby być tak pięknie.

Cassie | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Poprzedni tom serii strasznie mi się wlókł, w porównaniu do trzech pierwszych. Gdy zaczęłam czytać "Dziedziczkę Guślarzy", początek również nie zwalał z nóg. Ale przyznam, że się rozkręciło. Nie narzekałam na akcję, ale też nie płakałam na zakończenie (a znam takie serie, które wyciskają ze mnie łzy ostatnimi stronami każdej części). Książka była lepsza od czwartego tomu i uważam, że autorka postąpiła dobrze, kończąc serię w tym momencie. Więcej tomów z Kronik Dziedziców byłoby już przesytem i chyba tylko wytrwali czytaliby z ciekawości. Mimo wszystko jednak czekam, czy pani Chima zdecyduje się wydać coś jeszcze - jej styl pisania jest przyjemny i chciałabym poznać więcej wykreowanych przez nią światów. Choć moim zdaniem powinna zostać przy fantastyce z wymyślonym światem; czterotomowa saga Siedem Królestw wyszła jej zdecydowanie lepiej.

Sansenoi | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Akcja w książce rozwijała się ciekawie. Rozczarowaniem jest zakończenie książki. Emma zaśpiewała i wszystko pięknie się odmieniło. To nie jest poważne zakończenie, jak dla mnie, to kpina z czytelnika, który liczył na coś solidnego na koniec. No ale cóż, bywa.

Ewelin Stolarczyk | 2015-06-29
Przeczytana: 01 marca 2015

Ostatnia książka serii Kroniki Dziedziców... smouto mi z tego powou...ale bardzo fajne zakończenie i niesamowite zwroty akcji! Polecam, polecam i jeszcze raz polecam! ;)

Alice | 2015-08-11

Książka rewelacyjna. Najgorsze jest tylko to, ze to juz koniec.

Gabryśka | 2016-09-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Myślę, że mogę spokojnie przyznać tej książce tytuł Dobrego Zakończenia Serii. Wszystkie wątki zostały zamknięte, moi ulubieńcy zginęli już o wiele wcześniej, więc nie mogę tego zarzucić akurat tej książce, dla reszty bohaterów wszystko zakończyło się pomyślnie. Moim zdaniem, jeżeli ktoś dotarł do Zaklinacza, to Guślarkę też powinien przeczytać.