Monika 
https://www.youtube.com/watch?v=xlvF0qXttqA
Moje motto życiowe: PATRZĘ DO WEWNĄTRZ I OTRZYMUJĘ ODPOWIEDŹ ! "Kiedy sprzedajesz komuś książkę, nie sprzedajesz po prostu trzystu gramów papieru, tuszu i kleju - sprzedajesz całe nowe życie . Miłość, przyjaźń, humor i statki na morzu w nocy - w książce,prawdziwej książce, są całe niebo i ziemia" Christopher Morley
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 godzinę temu
Teraz czytam
 • Śnieżka musi umrzeć
  Śnieżka musi umrzeć
  Autor:
  Kryminał na najwyższym poziomie. Absolutny bestseller niemieckiej autorki! Po dziesięciu latach wychodzi na wolność Tobias Sartorius, morderca dwóch nastolatek. Nie pamięta wydarzeń feralnego wieczor...
  czytelników: 3432 | opinie: 289 | ocena: 7,69 (1617 głosów) | inne wydania: 1
 • Wielka samotność
  Wielka samotność
  Autor:
  Alaska, 1974. Nieobliczalna. Bezlitosna. Dzika. Dla rodziny w kryzysie jest to ostateczny test na przetrwanie. Ernt Allbright, były jeniec wojenny, wraca do domu po wojnie w Wietnamie całkowicie. K...
  czytelników: 1581 | opinie: 66 | ocena: 8,4 (328 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-15 20:14:56
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-12 12:42:04
Ma nowego znajomego: Basia
 
2018-08-12 11:22:22
Ma nowego znajomego: wiejskifilozof
 
2018-08-11 15:44:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione, Z biblioteki

Jestem oczarowana tą książką - polecam na każdą porę dnia i roku.
Okładka cudowna !

 
2018-08-11 15:19:50
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-08-11 15:16:29
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Editio
 
2018-08-11 15:03:14
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-11 12:06:15
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-07 23:35:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka, Ulubione
Autor:

Piękna, mądra powieść, jedna z najlepszych jakie przeczytałam w swoim dotychczasowym życiu. Historia wielkiej, pięknej miłości, historia walki z bólem i ciężką chorobą. Ken Wilber to jeden z największych współczesnych myślicieli dlatego w książce znajdziemy także wiele myśli filozoficznych i komentarzy autora na temat religii, duchowości człowieka i medytacji także w kontekście mocy... Piękna, mądra powieść, jedna z najlepszych jakie przeczytałam w swoim dotychczasowym życiu. Historia wielkiej, pięknej miłości, historia walki z bólem i ciężką chorobą. Ken Wilber to jeden z największych współczesnych myślicieli dlatego w książce znajdziemy także wiele myśli filozoficznych i komentarzy autora na temat religii, duchowości człowieka i medytacji także w kontekście mocy uzdrawiania.
Podczas czytania wylałam morze łez. To literatura po, której ciężko przejść do porządku dziennego, ja przez tydzień nie mogłam dojść do siebie.
Są książki, które potrafią zmieniać ludzi, ich nastawienie do siebie, innych i do otaczającego nas świata - i to jest właśnie taka powieść - dzięki niej chcemy być lepsi, chcemy żyć i cieszyć się życiem.
Pierwsze wydanie " Śmiertelnych Nieśmiertelnych " ukazało się nakładem wydawnictwa Jacka Santorskiego, który o książce tak pisał :

" Po raz pierwszy byłem tak głęboko poruszony podczas pracy nad książką. Nastrój ten podzielili wszyscy, którzy zajmowali się jej przygotowaniem do wydania. Odczuwaliśmy w tym czasie dziwne poczucie rezonansu, wspólnoty i zrozumienia bez słów. Poprzez tę lekturę możemy się spotkać, wszyscy razem - i każdy sam ze sobą "

Lekturę polecam wszystkim bez wyjątku
Serdeczności
Monika

pokaż więcej

 
2018-08-07 16:24:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Owoc granatu (tom 1)
 
2018-08-06 22:53:51
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-29 14:44:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka, Ulubione

Główna bohaterka książki Cristiny Caboni "Strażniczka miodu i pszczół" to Angelica Senes. Autorka tak ją opisuje :
" To jej zawód : wędrowna pszczelarka. Zna pszczoły, ich brzęczenie jest jej ulubioną muzyką. Bezbłędnie rozumie ich język złożony z zapachów i dźwięków. Rozwiązuje problemy, które dręczą pasiekę i jedzie dalej. Jest strażniczką. Ostatnią strażniczką pszczół. Spadkobierczynią...
Główna bohaterka książki Cristiny Caboni "Strażniczka miodu i pszczół" to Angelica Senes. Autorka tak ją opisuje :
" To jej zawód : wędrowna pszczelarka. Zna pszczoły, ich brzęczenie jest jej ulubioną muzyką. Bezbłędnie rozumie ich język złożony z zapachów i dźwięków. Rozwiązuje problemy, które dręczą pasiekę i jedzie dalej. Jest strażniczką. Ostatnią strażniczką pszczół. Spadkobierczynią dawnej sztuki, która przechodziła jedynie z kobiety na kobietę "
W tej wędrówce Angelice towarzyszy także pies Lorenzo - wielki czekoladowy mastif i bengalska kotka Pepita. Angelica wędrując szuka swojego miejsca na ziemi, skrywa w sobie różne uczucia i bolesne tajemnice z przeszłości.
Właśnie dzięki licznym retrospekcjom poznajemy przeszłość i dzieciństwo głównej bohaterki spędzone na Sardynii. Pewnego dnia Angelica musi wrócić
na wyspę swojego dzieciństwa.
Czy da radę stawić czoła wspomnieniom z przeszłości ? - tego dowiecie się czytając tę jakże urokliwą i mądrą powieść.
Dla mnie " Strażniczka miodu i pszczół" to taki plaster miodu na poprawę ogólnego samopoczucia, jak często mówimy - plaster miodu na serce.
To także skarbnica wiedzy na temat miodu i pszczół - stworzeń jakże ważnych w życiu człowieka, ważnych dla istnienia naszej matki ziemi, która nas karmi, którą człowiek eksploatuje do granic możliwości. Każdy rozdział autorka rozpoczyna opisem konkretnego rodzaju miodu. Na końcu książki mamy informacje z "Księgi Miodu", z której to dowiemy się nie tylko z jakich roślin miód jest zrobiony ale także jakie są jego właściwości zdrowotne :
np. "Ożanka - o charakterystycznym intensywnym i przenikliwym zapachu, to miód harmonii i porządku. Prawdziwy miód z Sardynii, czerpie siłę z ziemi i pomaga odnaleźć drogę, kiedy ta wydaje się zagubiona. Ma bursztynową barwę i krystalizuję różnie"
Czytając tę bardzo sugestywnie napisaną powieść czułam zapach miodu, kwiatów, ziół, owoców i bryzy morskiej, to wielobarwna opowieść pełna słońca i magi, magi w postaci rozmów bohaterów z pszczołami i pieśni im ofiarowanych:

" Fruń ,fruń, złota pszczółko.
Fruń, fruń, polna królowo.
Strzeż życia, wiesz, co nadejdzie
Osładzasz wody, słowa i pieśń ......... "

Powieść polecam na każdą porę roku ponieważ czytana latem współgra z otaczającą nas aurą, natomiast zimą ogrzeje nas słońcem i zapachem opisywanych miejsc.

Polecam z całego serducha

Serdeczności
Monika

Dziękuję "Wydawnictwu MUZA " za udostępnienie egzemplarza do przeczytania

pokaż więcej

 
2018-07-16 11:40:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Z biblioteki
 
2018-07-15 23:20:09
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Dożywocie (tom 1)
 
2018-07-12 19:04:10
Ma nowego znajomego: Sebastian Woźniak
 
Moja biblioteczka
1084 143 5716
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (90)

Ulubieni autorzy (17)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (43)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd