Wytwórnia smakowitych lodów Vivien

Abby Clements Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura obyczajowa, romans
Vivien's Heavenly Ice Cream Shop
Anna Mackiewicz
Zysk i S-ka
powieści literatura obyczajowa literatura brytyjska literatura XXI wieku Brighton Wielka Brytania
Vivien's Heavenly Ice Cream Shop
literatura obyczajowa, romans
Anna Mackiewicz

No cóż.... wiedziałam, że lekka i romantyczna historyjka o dwóch siostrach i ich miłosno - biznesowych perypetiach, to zupełnie nie moja bajka ale z miłości do włoskich gelatto postanowiłam dać jej szansę. Jedno jest pewne: to naprawdę słaba i mocno przewidywalna pozycja nadająca się chyba tylko na urlopowe czytanie na plaży. Dzięki słodkiemu karmelowi i sorbetowi...

Jeżeli ktoś wymaga od literatury czegoś "więcej" i nie ma od tego żadnego odstępstwa to lepiej niech tego nie czyta. Książka jest przeznaczona dla nie wymagającego czytelnika. Lub dla takiego kto chce po prostu odpocząć i coś poczytać.
Autorka skupia się na losie dwóch sióstr, które dostają w spadku lokal. Trochę miłości, romansu i marzeń.

Jestem łasuchem, lubię słodycze a lody wręcz uwielbiam !!!
- dlatego przeczytałam tę książkę.
Lektura z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych, na poprawę nastroju i jako przerywnik pomiędzy ambitniejszymi pozycjami.

Takie książki też są potrzebne i mają zupełnie inną rolę do spełnienia - dlatego polecam z całego serducha !

Serdeczności
Monika

Książka bardzo lekka. Tak lekka, że właściwie pusta. Po prostu nudna i niewciągająca. Niby sporo się dzieje, ale to wszystko jest takie nijakie, zupełnie nie angażuje czytelnika.
Główne bohaterki – 2 siostry – odziedziczają po babci podupadłą rodzinną lodziarnię. Postanawiają przywrócić ją do dawnej świetności i tutaj zderzamy się z brakiem realizmu, bo z jednej strony...

Pogodna opowiastka (nieco przydługa) nie bardzo wiadomo o czym

Miła i przyjemna powieść. Autorka wspomnieniami przywołuje lato i uwielbiane przez wszystkich lody o różnych smakach. Książka ta, to z jednej strony piękna historia kontynuowania "rodzinnego biznesu", a z drugiej gorzka opowieść o zazdrości i pazerności ludzkiej, by sprzedać rodzinny majątek po bliskich i wzbogacić się na tym, nie patrząc, czy w ten sposób nie rani się...

"Specjalność dnia: pralinkowa przyjemność".

Cynamonowe, waniliowe, gruszkowe z sosem karmelowym, czekoladowe czy truskawkowe. Jakie smaki lodów lubicie najbardziej? W zasadzie pytanie to nie jest konieczne, bowiem przy lekturze książki Abby Clements, którą zdobi prześliczna okładka utrzymana w klimacie retro, będziecie po prostu mieli cały czas ochotę na różnorakie...

Naprawdę słaba książka. Oczekiwałam lekkiej książki obyczajowej, romantycznej, liczyłam na magię retro lodziarni i rozgrywających się wokół niej perypetii. Nieoczekiwany spadek po babci przejęty przez dwa odmienne charaktery, temat typowy ale dający duże możliwości: ciekawi bohaterowie, czarujące historie, zabarwione humorem sytuacje.Tymczasem książka jest nudna, nie ma...

Ciepła opowieść o losach sióstr, którym śmierć babci przewróciła życie d góry nogami.
Książka co prawda nie wybitna ale jako odskocznia od codzienności w sam raz.

Bardzo smakowita i momentami wzruszająca do łez opowieść. Idealna na upalne, letnie dni jak ten!

• Domowa biblioteczka
  • 2015