Zamki i obiekty warowne Słowacji Wschodniej

Wydawnictwo: Alma-Press
9788370203320
historyczna

Słowacja Wschodnia to pierwszy z nowej serii przewodników po zamkach i warowniach Europy. Autorzy proponują podróż śladem warowni po trzech krainach historycznych, tj. Spiszu, Szaryszu i Zemplinie. Na czytelników czeka także wspinaczka na szczyty górskie, gdzie pośród skał wciąż jeszcze wznoszą się ruiny zamków. Niektóre z nich widoczne są z daleka (Turniansky hrad, Vinansky hrad, Velky Kamenec...), inne będzie trzeba odszukać w leśnej gęstwinie (Zborovsky hrad, Sebes, Zbojnicky hrad...). Piękno otaczającej przyrody zrekompensuje poniesione trudy. Mniej znane zamki Słowacji Wschodniej otacza klimat tajemniczości. Kto i dlaczego je budował? Jaki był powód ich zniszczenia? Na część tych pytań znajdą tu Państwo odpowiedzi. Tło minionych, często dramatycznych wydarzeń, objaśniają zamieszczone na stronach książki opisy historyczne. W książce czytelnik znajdzie także opisy największych i najbardziej znanych zamków wschodniej części Słowacji, m.in. Starą Lubownię, Kieżmark, Spiski Zamek i Krasną Horkę. Nie zabraknie także opisów największych i najsilniej obwarowanych miast na Słowacji: Lewoczy, Bardiowa i Koszyc. Całość została starannie zilustrowana zdjęciami, planami i rekonstrukcjami.

Edyta | 2016-09-07
amyfoster | 2016-06-01