Zamki i obiekty warowne Warmii i Mazur. Wydanie 2

Wydawnictwo: Alpress
9788370203870

Przewodnik ukazuje piękno Warmii i Mazur przez pryzmat wzniesionych tam warowni. znajdziemy w nim opis pruskich grodzisk (np. na Wysoczyźnie Elbląskiej), strażnic, zamków biskupich, kapitulnych i krzyżackich. Oprócz najwspanialszych zabytków architektury obronnej, takich jak zamki w Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie, Reszlu, Nidzicy, Autorzy ukazali również piękno mniej znanych warowni, m.in. Bezławek, Działdowa, Kętrzyna. Pośród przeszło 40 obiektów wymienionych w książce znajdziemy opis warownego zespołu katedralnego we Fromborku, obwarowań miejskich m.in. w Elblągu, Bartoszycach, Morągu, Pasłęku. Opisy uzupełniają barwne rekonstrukcje, plany i zdjęcia, ciekawostki historyczne, opisy walk, szturmów i oblężeń.

Zizi | 2012-08-15
Albert | 2016-07-21