Zabójca z Tokio

Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Cykl: John Rain (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
First Rain

John Rain to najlepszy płatny morderca w Tokio. Zabójczo skuteczny specjalista od śmierci z przyczyn naturalnych. Pracuje sam, ufa tylko sobie, nie ujawnia swojej twarzy nawet tym, którzy płacą mu bajońskie sumy za zlecenie. Ale zabójstwo ministra Kawamury ściąga na Raina uwagę ludzi, których kiedyś znał i miał nadzieję nigdy więcej nie spotkać. I wplątuje go w brutalną wojnę Yakuzy, policji, CIA, skorumpowanych polityków. A celem w tej walce jest kobieta, którą kocha. Brawura Iana Fleminga, realizm Toma Clancy'ego, talent literacki Johna le Carre'a - tak krytyka określa powieści Barry ego Eislera, twórcy serii świetnych literackich thrillerów z Johnem Rainem, zabójcą kierującym się specyficznymi zasadami. Sugestywny i niepokojący obraz nocnego Tokio, dynamiczna akcja, egzotyka, przemoc i seks przyniosły światową sławę powieściom wydanym w 15 krajach i wyróżnianym prestiżowymi nagrodami, m.in. Barry Award. Barrie Osborne, nagrodzony Oscarem producent filmowego superprzeboju Władca Pierścieni, przystąpi do ekranizacji serii z Johnem Rainem..

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2007

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Bezwzględny zabójca,polujący drapieżnik, na skutek czynów ratujących pewną niewiastę, sam staję się zwierzyną łowną .
Jak dobrze wrócić do literatury ze świata Jasona Bourne'a,poczuć ten dreszcz ekscytacji ,kiedy bohater ,mający całą moją sympatię ,wyślizguje się jak wąż ,ze wszystkich pułapek zastawionych przez wredne organizacje,i robi je w konia,zostawiając za sobą mnóstwo trupów.
Książka bardzo przypomina dzieła Ludluma,ale to wcale nie ujmuje jej atrakcyjności.Dobre naśladownictwo starego mistrza - pełne akcji,trzymające w napięciu.
I atut najważniejszy w tego typu literaturze - zaczynasz czytać i książka pochłania całą twoją uwagę, odcina od świata realnego .
Dobra do pociągu ,lub innych miejsc gdzie chcesz zabić czas lub ludzi gadających bez przerwy i bez sensu.
Bardzo polecam tym wielbiącym Ludluma,MacLeana - wiecie o co mi chodzi.

Agnette | 2013-12-01
Przeczytana: listopad 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Spodziewałam się dobrej książki z akcją rozgrywającą się w Tokio. Miejsce spełnione, lecz czy to była dobra książka? Chyba nie do końca.
Ciekawa fabuła, bo pomysł, że specjalistą od śmierci naturalnej bardzo przypadł mi do gustu.
Chwilami gubiłam się kto jest kim i w końcu z kim trzyma. Na koniec zupełnie nie mogłam się połapać czyja to wina i zakończenie książki (zabójca) wcale mnie nie satysfakcjonuje. I powód oczywiście polityczny, czego nie cierpię.
Najbardziej jednak denerwowało mnie, że główny bohater jest nieśmiertelny. Powiecie "jak w każdej książce". Owszem, ale w tym wypadku nieważne było czy John staje oko w oko z potężnym mężczyzną uzbrojonym w solidną drewnianą laskę czy to z 5 rosłymi chłopami i tak nic mu się nie działo, a obrażenia były stosunkowo niewielkie.

Podsumowując: książka nie jest zła, ale ma wady.

Esperanca | 2013-05-12
Na półkach: Przeczytane, Thriller

Negatywni bohaterowie zawsze fascynowali, wzbudzali ciekawość i otaczali się aurą tajemniczości, w sumie kobiety ponoć wolą niegrzecznych chłopców zwłaszcza jeśli są dodatkowo przystojni i umieją walczyć ;> John Rain (główny bohater) wywarł na mnie właśnie takie wrażenie.
Książka jest o tyle ciekawa ponieważ przedstawia jego punkt widzenia i uczucia z tym związane, on jest narratorem i opisuje wydarzenia w powieści, a także swoją miłość do kobiety którą chce uratować.
Polecam jeśli ktoś lubi Thrillery ;)

lenaeem | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Sympatyczna książka odrywająca od spraw codziennych. Trochę drażniły mnie sceny miłosne i ta nieprawdopodobna łatwość bohatera wychodzenia z opresji, drugi bond. Jednak książka zyskuje za sprawą egzotycznej Japonii, bohater też ma coś w sobie. Lubię to.

| 2014-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2014

Zabrałem się za tę książkę, bo chciałem się trochę poekscytować w trakcie oczekiwania na serial o Rainie z Keanu Reevesem w roli głównej. To był błąd, bo, o ile wcześniej mocno się niecierpliwiłem, to teraz historia płatnego mordercy ukazana na małym ekranie stała mi się jakby obojętna i zobaczę ją tylko ze względu na świetnego aktora.
Największa wada tej książki należy niestety do odczuć subiektywnych, więc chyba dlatego moja ocena tak bardzo różni się od innych na tym portalu. Ja po prostu nie polubiłem głównego bohatera. John Rain to kolejna z tych cynicznych, chłodnych, pedantycznych i na pozór pozbawionych sumienia postaci, z którymi ani nie potrafię się identyfikować, ani obdarzyć ich większą sympatią. Barry Eisler próbował nadać tej postaci trochę głębi, dodając wątek nietolerancji jego pochodzenia, by zaraz potem zderzyć wywołane tym współczucie z pogardą po przedstawieniu wspomnień z czasów wojny. Wisienką na torcie jest z kolei wątek romansu, w którym opanowany i ułożony...

lupus1981 | 2015-07-19
Na półkach: Sensacja, Przeczytane

Powieś sensacyjna na bardzo dobrym poziomie. Fabuła jest całkiem ciekawa, główny bohater również. Dzieje się tu dużo. Każda strona ocieka tu akcją i nie ma tu czasu na nudę. Jednak najbardziej urzekła mnie w tej książce podróż po nowoczesnym Tokio jaką zafundował mi autor. Jest tu masa szczegółów które nadają autentyczności książce i według mnie nadają jej charakteru.

Toyouke | 2016-10-26
PannaHerbatka | 2016-07-21