Zagłada Żydów. Pamięć narodowa a pisanie historii w Polsce i we Francji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

Książka jest owocem polsko-francuskiej współpracy uniwersyteckiej. W ramach wymiany naukowej, będącej podstawowym celem tej współpracy, naukowcy francuscy mogli zapoznać się z licznymi badaniami prowadzonymi obecnie w zakresie historii najnowszej narodu żydowskiego w Polsce i stosunków polsko-żydowskich w okresie drugiej wojny światowej oraz okresie powojennym, a Polacy zaznajomić z tematami, nad którymi pracują aktualnie Francuzi. Zaistniały w ten sposób dialog miał w dalszej konsekwencji sprowokować poszukiwanie ewentualnych analogii, konfrontację i porównanie metod badawczych.

źródło opisu: UMCS, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie