Zimowe dzieci

Maciej Potulny
Maciej Potulny
Inne

Goście z zaświatów

Naprawdę ale mnie nie zachwyciła. Momentami bardzo się męczyłem aby dobrnąć do końca rozdziału. Elementy grozy? Niestety ale jak chyba ich nie wyłapałem. Szkoda bo początek był wciągający. Później te skoki w czasie i mnogość tych bohaterów... trochę się pogubiłem

W sumie książka była dobra.
Momentami mocna, ale lekko napisana. Przez chwilę czułem klimat "Cmętarzu Zwieżąt" Stephena Kinga, zdecydowanie nie na minus. Końcówka pozostawia po sobie troszkę do życzenia, ale jest w porządku.

W sumie książka była dobra.

Książka dobra, widać dużą inspirację Kingiem i jego "Smętarzem dla zwierzaków". Właściwie to historia trochę dziejąca się w tym samym uniwersum. O dziwo, nie jest to jej minus. Trochę naciągana kwestia na końcu, ale jestem w stanie jej to wybaczyć.

Faktycznie, książka "niesztampowa i emocjonująca, pozostawiająca na długo słodki posmak z nutą goryczy." I tak, lekka w odbiorze, temat dość mocny.

"Zakop pod ziemią,
Nakryj kamieniem,
A ja i tak
Kości odgrzebię.
Kim jestem?
Wspomnieniem."

Rok 1908. Córka Sary Harrison Shea oraz jej męża Martina ginie śmiercią tragiczną w wieku zaledwie ośmiu lat. Pogrążona w rozpaczy matka postanawia przywrócić córkę do żywych.
Czasy współczesne. Alice, Matka Ruthie oraz Fawn, znika nagle z domu, nie pozostawiając żadnego punktu zaczepienia dla szukających ją córek.
Co łączy te dwie, z pozoru zupełnie niezwiązane ze sobą sprawy?
Książka ta wpadła w moje ręce zupełnym przypadkiem. Chciałam kupić na Vinted inną używaną książkę, i przejrzałam po prostu, co jeszcze ciekawego ma w swej szafie sprzedająca. Ta pozycja od razu mnie zaintrygowała. Uwielbiam takie niesztampowe, raczej nieznane szerszemu gronu osób powieści. Mają one w sobie jakąś magię, tajemnicę, i pozostawiają we mnie ślad trwalszy, niż wszelakie mocno rozdmuchane powieści.
Książka pisana jest z perspektywy kilku osób i umiejscowiona jest w różnych ramach czasowych : w roku 1908 oraz w czasach obecnych. Jest to opowieść wciągająca, nostalgiczna i okropnie smutna. Opis okładkowy głosi, że jest to powieść z pogranicza horroru, dramatu obyczajowego i thrillera- i faktycznie tak właśnie jest. Poznajemy tu matkę, która straciła swoje dziecko, dzieci, które straciły swoją matkę oraz kobietę, która straciła najpierw dziecko, a po dwóch latach również męża. Jest to historia o bólu, ale i determinacji, o miłości i rozpaczy, a wszystko to okraszone jest nutką niesamowitości, magii i mroku. Od pierwszych stron byłam zaintrygowana tą historią, i choć czytało się dość wolno, to parłam skutecznie do jej końca. Nie żałuję, bo jest to naprawdę warta uwagi pozycja.
Ile jesteśmy w stanie zrobić dla ukochanej osoby? A co jeśli ta najważniejsza osoba na świecie odejdzie? Czyż nie oddalibyśmy wszystkiego, by móc jeszcze raz ją dotknąć, przytulić, powiedzieć jeszcze te parę słów, spędzić te ostatnie parę chwil?

"Zakop pod ziemią,
Nakryj kamieniem,
A ja i tak
Kości odgrzebię.
Kim jestem?
Wspomnieniem."

Ciekawa

Ciekawa

Ebook.Fajna ,książka .Dobry klimat. Czasam straszna .

Ebook.Fajna ,książka .Dobry klimat. Czasam straszna .

Całkiem dobry horror, trochę mroczny, tajemniczy a jednocześnie nie zbyt ciężki czy straszny. Czyta się dobrze. Polecam!

Jejku, co to było. Jedna z niewielu powieści, których się bałam!!

Jejku, co to było. Jedna z niewielu powieści, których się bałam!!

Początek bardzo interesujący, akcja rozwija się całkiem dobrze, ale niestety końcówka psuje całą przyjemność czytania.

• Horror