Zimowe dzieci

Okładka książki Zimowe dzieci Jennifer McMahon Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Zimowe dzieci
Jennifer McMahon Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Goście z zaświatów

932 55 94

„SZALEŃSTWO TO DOSKONAŁA WYMÓWKA, NIE SĄDZISZ? MOŻNA NIM WYTŁUMACZYĆ CAŁE ZŁO WYRZĄDZANE INNYM LUDZIOM.”

W małym miasteczku w Vermont w West Hall dochodzi do tajemniczych zniknięć przypadkowych ludzi. Nikt nie potrafi ustalić, gdzie udali się ci ludzie. Chcą wierzyć, że uciekli, ale wydarzenia z 1908 roku i legendy o Sarze Harrison Shea rzucają inne światło na te sytuacje. Co mogło się wydarzyć sto lat wcześniej, by móc wciąż wpływać na teraźniejszość?

Akcja w książce toczy się dwutorowo: mamy opis wydarzeń z teraźniejszości oraz wpisy z dziennika Sary z 1908 roku. Jest to wciągająca opowieść o tragicznych wydarzeniach ze skutkiem w teraźniejszości.

Rozdziały są przyjemnej długości, a fabuła książki toczy się na tyle szybko, że pochłaniałam kolejne strony ze zaciekawieniem.

Z opinii, które przeczytałam na LC dowiedziałam się, że jest dosyć podobna do „Cmętarz zwieżąt” Stephena Kinga. Nie czytałam tej książki, jednak wspominam o tym, bo być może ktoś z Was czytał, więc ten tytuł również może się spodobać. 😁

To co mi się podobało najbardziej to tajemniczość historii - wiele niedomówień, tajemnic i sekretów. Wszystko jest ładnie i zwięzłe wytłumaczone w końcowych rozdziałach książki.

Jest również mały wątek miłosny, nietypowy, co jest miłą odmianą. W tej książce nie znajdziemy aktów ani nawet pocałunku. Jest to mały poboczny wątek, który urozmaica akcję, ale przyjemny przez swoją lekkość.

Jest to ciekawy tytuł z wciągającą historią dla fanów tajemnic i duchów. Książkę czytałam z przyjemnością i chętnie sięgnę po kolejne tytuły tej autorki. ☺️

Początek bardzo interesujący, akcja rozwija się całkiem dobrze, ale niestety końcówka psuje całą przyjemność czytania.

W sumie książka była dobra.
Momentami mocna, ale lekko napisana. Przez chwilę czułem klimat "Cmętarzu Zwieżąt" Stephena Kinga, zdecydowanie nie na minus. Końcówka pozostawia po sobie troszkę do życzenia, ale jest w porządku.

W sumie książka była dobra.

Na półkach: , , , ,

Jejku, co to było. Jedna z niewielu powieści, których się bałam!!

Jejku, co to było. Jedna z niewielu powieści, których się bałam!!

Całkiem dobry horror, trochę mroczny, tajemniczy a jednocześnie nie zbyt ciężki czy straszny. Czyta się dobrze. Polecam!

Ebook.Fajna ,książka .Dobry klimat. Czasam straszna .

Ebook.Fajna ,książka .Dobry klimat. Czasam straszna .

Ciekawa

Ciekawa

"Zakop pod ziemią,
Nakryj kamieniem,
A ja i tak
Kości odgrzebię.
Kim jestem?
Wspomnieniem."

Rok 1908. Córka Sary Harrison Shea oraz jej męża Martina ginie śmiercią tragiczną w wieku zaledwie ośmiu lat. Pogrążona w rozpaczy matka postanawia przywrócić córkę do żywych.
Czasy współczesne. Alice, Matka Ruthie oraz Fawn, znika nagle z domu, nie pozostawiając żadnego punktu zaczepienia dla szukających ją córek.
Co łączy te dwie, z pozoru zupełnie niezwiązane ze sobą sprawy?
Książka ta wpadła w moje ręce zupełnym przypadkiem. Chciałam kupić na Vinted inną używaną książkę, i przejrzałam po prostu, co jeszcze ciekawego ma w swej szafie sprzedająca. Ta pozycja od razu mnie zaintrygowała. Uwielbiam takie niesztampowe, raczej nieznane szerszemu gronu osób powieści. Mają one w sobie jakąś magię, tajemnicę, i pozostawiają we mnie ślad trwalszy, niż wszelakie mocno rozdmuchane powieści.
Książka pisana jest z perspektywy kilku osób i umiejscowiona jest w różnych ramach czasowych : w roku 1908 oraz w czasach obecnych. Jest to opowieść wciągająca, nostalgiczna i okropnie smutna. Opis okładkowy głosi, że jest to powieść z pogranicza horroru, dramatu obyczajowego i thrillera- i faktycznie tak właśnie jest. Poznajemy tu matkę, która straciła swoje dziecko, dzieci, które straciły swoją matkę oraz kobietę, która straciła najpierw dziecko, a po dwóch latach również męża. Jest to historia o bólu, ale i determinacji, o miłości i rozpaczy, a wszystko to okraszone jest nutką niesamowitości, magii i mroku. Od pierwszych stron byłam zaintrygowana tą historią, i choć czytało się dość wolno, to parłam skutecznie do jej końca. Nie żałuję, bo jest to naprawdę warta uwagi pozycja.
Ile jesteśmy w stanie zrobić dla ukochanej osoby? A co jeśli ta najważniejsza osoba na świecie odejdzie? Czyż nie oddalibyśmy wszystkiego, by móc jeszcze raz ją dotknąć, przytulić, powiedzieć jeszcze te parę słów, spędzić te ostatnie parę chwil?

"Zakop pod ziemią,
Nakryj kamieniem,
A ja i tak
Kości odgrzebię.
Kim jestem?
Wspomnieniem."

Faktycznie, książka "niesztampowa i emocjonująca, pozostawiająca na długo słodki posmak z nutą goryczy." I tak, lekka w odbiorze, temat dość mocny.

Książka dobra, widać dużą inspirację Kingiem i jego "Smętarzem dla zwierzaków". Właściwie to historia trochę dziejąca się w tym samym uniwersum. O dziwo, nie jest to jej minus. Trochę naciągana kwestia na końcu, ale jestem w stanie jej to wybaczyć.

1 403
  • Horror