Zimowe dzieci

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Jennifer McMahon Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
The winter people
Inne

Oficjalne recenzje i

Goście z zaświatów

[ 25 ] Link do recenzji

Motyw wskrzeszania umarłych do najbardziej oryginalnych nie należy. A jednak odniosłem wrażenie, że książce udało się zachować pewnego rodzaju świeżość.
Zgadzam się z innymi opiniami, że początek jest dość nudny, jednak w drugiej części akcja nabiera tempa i całość zaczyna niesamowicie wciągać. Zdecydowanie warto zapoznać się z tą pozycją.

Na początku nie iskrzyło. Jak zaiskrzyło, to nie mogłam przestać czytać. Książka łącząca kilka gatunków: jest tu trochę horroru, powieści obyczajowej, dramatu, parapsychologii, nawet trochę kryminału się w niej znajdzie na upartego.

Fascynująca przygoda, której akcja toczy się dwutorowo, w roku 1908 i w czasach współczesnych. Jest coś co je łączy, sekretny dziennik Sary i...

"Zimowe dzieci" to wciągająca powieść o małym miasteczku w Vermont w West Hall, w którym ludzie znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, a zwierzęta hodowane są na rzeź. Nikt nie wie, dokąd idą ci ludzie ani dlaczego te zwierzęta są zabijane. Wielu chciałoby uwierzyć, że niektórzy uciekli , ale inni znają prawdę ... a przynajmniej legendę o Sara Harrison Shea.
Akcja toczy...

Książka okazała się na tyle wciągająca, że jej przeczytanie zajęło mi jeden dzień. Nie za długie rozdziały i wartka akcja sprawiają, że kolejne strony przewracają się praktycznie same. W ogólnej swojej wymowie książka podobna jest do "Smętarza dla zwierzaków" Kinga - mamy tu ból po śmierci bliskiej osoby, niemożność pogodzenia się ze stratą i pytanie, co byłoby, gdyby można...

Osobę, która straci rodziców nazywamy "sierotą". "Wdowa" to kobieta, której umarł mąż, a "wdowiec" to mężczyzna, któremu umarła żona. Jak nazwać więc rodzica, któremu umarło dziecko?

Określenie to występuje w niektórych językach - w niemieckim o takich rodzicach mówimy "Verwaiste Eltern" a w hebrajskim "horim shakulim". Strata dziecka dla rodziców to niewyobrażalna...

Początek roku upływa mi w gęstej i mrocznej atmosferze książek z gatunku grozy i niesamowitości.
Po "Nawiedzonym domu" i "Osadzie" przyszedł czas na "Zimowe dzieci" Jennifer McMahon. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jest to spotkanie nawet udane. "Zimowe dzieci" to klimatyczny horror z elementami dramatu rodzinnego. Akcja toczy się dwutorowo, na przemian...

Nieodkladalna😏

Koncept przypomina ,,Cmetntaż Zwierząt" Kinga - zmarli powracający... może nie do życia, ale do egzystencji. Wykonanie jednak nie aż tak dobre jak u Króla. Jest to książka raczej na jedno przeczytanie.

Co by się stało, gdyby poznać przepis na nieśmiertelność? Czy istnieje sposób na wskrzeszanie zmarłych? Jakie ryzyko się z tym wiąże?

Sara, żyjąca na początku XX wieku w odciętym od świata zakątku w stanie Vermont, uzyskała wiedzę dostępną dla wybranych. Od tajemniczej cioteczki wywodzącej się z indiańskiego plemienia dowiedziała się jak zbudzić do życia śniącego. Spisała...

Mroczna i klimatyczna. Czytając czułam niepokój co dalej, co się właściwie wydarzyło. Ciekawa historia, która dzieje się na dwóch płaszczyznach - w roku 1908 i wspólcześnie. Zakończenie trochę niespodziewane.

Dyskusje

1 343