Little Mercies
Joanna Dziubińska
Ag2S

Ellen Morre jest pracownikiem społecznym. Widziała już straszne rzeczy. Najgorsze krzywdy jakie jeden człowiek może uczynić drugiemu człowiekowi. Na co dzień Ellen jest obrońcą nękanych i krzywdzonych dzieci. W życiu prywatnym to szczęśliwa i spełniona żona i matka trójki dzieci. Ale pewnego słonecznego dnia moment nieuwagi sprawia, że kobieta prawie traci kogoś, kogo najmocniej kocha. Drobny błąd niesie za sobą konsekwencje, których Ellen nie spodziewałaby się nawet w najgorszych koszmarach. Kobieta wpada w pułapkę systemu, któremu służy od lat.
Dziesięcioletnia Jenny Briard po tym jak odeszła jej matka, mieszka z ojcem, który nie radzi sobie z codziennością. Nieustannie zmieniają miejsce zamieszkania. Pewnego dnia na skutek zbiegu okoliczności dziewczynka, z kilkoma dolarami w kieszeni, gubi się i musi sobie radzić sama.
Drogi Ellen i Jenny przecinają się. Żadna z nich nie spodziewa się jak bardzo mogą sobie nawzajem pomóc.
Niezwykła opowieść o macierzyństwie, odpowiedzialności i sprawiedliwości. O tym, jak łatwo z własnej winy możemy utracić kogoś, kogo kochamy najmocniej. I o tym, jak przypadkowa więź z drugim człowiekiem, mały cud, może dać nam nadzieję i siłę do walki o odzyskanie ukochanej osoby.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Joanna | 2017-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2017

ale wstrząsająca książka!!!! ale przeżycie. pochłonęłam ją w ciągu doby - całe 400 stron. jest to wzruszająca historia matki, która przez nieuwagę zostawia dziecko w nagrzanym samochodzie. jej walka o to dziecko, amerykańskie prawo i ludzkie odczucia. bardzo mnie wzruszyła ta książka.

andzia12 | 2015-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Uwielbiam książki J. Picoult i D. Chamberlain. "Małe cuda" to książka w stylu tych dwóch pisarek.
Jest to historia o kobiecie, która wskutek błędu niemal straciła ukochane dziecko...pozostałe dzieci widzą, co może grozić ich mamie podczas procesu.
Ta książka budzi bardzo wiele emocji. Jak każdy z nas zachował się w stosunku do osoby w stylu Ellen...
A H. Gudenkauf to kolejna obok Picoult i Chamberlain moja ulubiona pisarka takiego typu książek@
Gorąco polecam!

Anna | 2016-09-04
Przeczytana: 03 września 2016

Czasem los szykuje nam najbardziej nieprawdopodobne scenariusze.

Ellen Morre jest pracownikiem opieki społecznej i do jej obowiązków należy pomoc dzieciom z patologicznych rodzin; dzieciom bitym, maltretowanym, molestowanym, pozbawionym opieki. Poświęca tej pracy, mimo trójki własnych dzieci, mnóstwo czasu i serca. Pewnego upalnego dnia, podczas jednej z interwencji, pozostawia w rozgrzanym samochodzie swoją niespełna roczną córeczkę. Tym samym staje na równi z tymi, których dzieci dotychczas chroniła, wpadając w machinę obowiązującego systemu prawnego.
Równolegle z tym wątkiem rozgrywa się inny dramat; to historia Jenny Briard, której los - przez zbieg okoliczności - skrzyżował się z losami rodziny Ellen.

To mądra, wzruszająca i bardzo emocjonalna książka; książka o miłości, macierzyństwie, oddaniu i poświęceniu, o odpowiedzialności za innych i za własne czyny i błędy, których efektem może być utrata najukochańszej osoby. Małe cuda dają nam jednak siłę i moc stawienia czoła...

Przebudzona | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Zacznę na opak, bo jest to moja 2 przeczytana książka w nowym roku 2017 (a pierwszej jeszcze opinii nie wystawiłam - zrozum kobietę ;).

Może zacznę od tego, że jest pisana prostym językiem i posiada podwójną narrację, więc dzięki temu zabiegowi czyta się ją z lekkością.

Nie chcę zdradzać czym tak bardzo ZAWINIŁA Ellen, że z osoby darzonej szacunkiem stała się w oczach wielu rodziców persona non grata, a nawet hipokrytką, a i media też miały pożywkę z jej WYSTĘPKU. Tyci podpowiedź - dość często mówi się o tym w sezonie letnim, gdy upały sięgają zenitów.

Oprócz Ellen mamy 10letnią dziewczynkę i jej historię: wsiadła do autobusu i odjechała sama w siną dal. I co jej się przydarzyło? Gdzie i kiedy skrzyżowały się ich drogi?

Doszłam do wniosku, że pomimo starań pisarki i zwrócenia uwagi na WAŻNY temat, który dotyczył Ellen i jej najmłodszej córki to jednak historia Jenny koniec końców ZDOMINOWAŁA książkę. Niemniej jednak to co przeżywała Ellen w wyniku popełnienia tego błędu było...

Madi | 2016-03-17
Na półkach: Przeczytane, 2016, Obyczajówka
Przeczytana: 16 marca 2016

Wow!
Wchłonęłam ją w jeden dzień i już samo to świadczy jak bardzo mi się podobała i jak mnie zainteresowała.
Tak ,ta książka spełniła moje oczekiwania w 100%.
Emocje,emocje,emocje....i wielka niewiadoma co się stanie z Ellen i jak zakończy się sprawa małej Jenny.
Jest to wzruszająca, pełna dramatów rodzinnych,trzymająca w napięciu, życiowa i dobrze napisana powieść obyczajowa.
Chwyta za serce i nie odpuszcza do samego końca.

książek: 2068
anya | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Bardzo mi się podobała książka. Na pewno sięgnę jeszcze po ta autorkę. Polecam

Często o naszym życiu decydują ułamki sekund. Wystarczy jeden moment, by cały nasz poukładany świat rozsypał się na milion kawałków. Jedna chwila która przekreśla wszystko.

Ellen Moore jest pracownikiem społecznym, a jej zadanie to bronienie nękanych i krzywdzonych dzieci. Nie może pozwolić sobie na moment nieuwagi i chwilę wahania. Dlatego z wielkim oddaniem i zaangażowaniem spełnia swoje obowiązki i stara się pomagać swoim podopiecznym. W życiu prywatnym właściwie nie brakuje jej niczego. Ma wspaniałego męża i trójkę kochanych dzieci. Jednak wystarczy jeden moment, by całe jej poukładane życie legło w gruzach. Przez swoją nieuwagę jej córeczka trafia do szpitala w stanie krytycznym. Choć był to wypadek, kobieta zostaje oskarżona o zaniedbanie. Grożą jej poważne konsekwencje, a najgorsze jest to, że dziecko w każdej chwili może umrzeć. Ellen wpada w pułapkę systemu, któremu służy od lat. W tym samym czasie, dziesięcioletnia Jenny Brierd, na skutek zbiegu okoliczności gubi się i...

ania | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Heather Gudenkauf znowu mnie nie zawiodła.
Bardzo przyjemnie czyta się jej powieści. Nie jest to jakaś górnolotna twórczość, ale pisze o ważnych rzeczach w naszym życiu. I da się lubić bohaterów, a to ważne.

Magdzialena | 2016-12-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016 :)
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Książka "Małe cuda" tak jak się spodziewałam, bardzo mi się spodobała. Czasem tak mam że trzymając książkę w ręce, coś mi podpowiada: "tak, weź ją, przeczytaj koniecznie" :).
A kogo poznajemy w książce?
Ellen - dobra żona, matka trójki dzieci, która jest pracownikiem społecznym i pomogła już niezliczonej ilości rodzin i dzięki której, wiele dzieci ma normalne dzieciństwo. Jednak jedna chwila, jedno straszne niedopatrzenie i cały jest świat zmienił się w istne piekło.
Jenny - to zagubiona, lecz mądra dziesięciolatka. W ciągu życia przecierpiała już więcej niż niejeden dorosły. Samotnie wychowuje ją ojciec, lecz gdy i on trafia do więzienia, dziewczynka zdana jest sama na siebie.
Maudene - to około siedemdziesięcioletnia kobieta, matka Ellen. Po śmierci męża, mieszka w domu sama, jej dzieci nie mają dla niej zbyt wiele czasu.m Wtedy na jej drodze staje zaniedbana Jenny.
Los łączy je wszystkie w najtrudniejszych momentach życia, jednak miłość przezwycięża wszystko, dlatego wszystko...

virgo123 | 2015-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Bardzo wciągająca książka. Jest mocna, ale tak dobra i ciekawa, że ciężko się od niej oderwać. Polecam.