Little Lies
Ag2S

Ellen Moore, pracownik społeczny, zostaje wezwana, gdy w miejskim parku pod pomnikiem bogini Leto zostaje znaleziona martwa kobieta ze śpiącym u boku czterolatkiem. Ellen próbuje ustalić tożsamość chłopca. Wraz z przyjacielem, policjantem, próbują ustalić, czy morderstwo nie jest dziełem seryjnego mordercy, który trzynaście lat temu w podobny sposób zabił inną kobietę. Im bardziej Ellen...

Im bardziej Ellen angażuje się w tę sprawę, tym więcej odkrywa niepokojących śladów. Zaczyna rozumieć, że ma mało czasu.
Jeśli zawiedzie i nie rozwikła zagadki, kolejna matka poniesie ofiarę.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Mariolafox | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Intrygująca i wciągająca historia. Szkoda, że taka krótka. Jednak wątek morderstwa kobiety identycznego jak sprzed trzynastu lat... Z pewnością zaciekawi niejednego czytelnika.
Czekam na poznanie kolejnych powieści autorki :)

PaniKa | 2015-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2015, Ebook

„Drobne kłamstwa” to krótki wstęp do „Małych cudów”, gdzie będziemy śledzić dalsze losy Ellen Moore. Moje pierwsze spotkanie z piórem Heather Gudenkauf miało miejsce w przypadku powieści „Jeden krok”, która absolutnie mnie oczarowała. Byłam ciekawa, jak autorka poradzi sobie z krótką formą wypowiedzi i muszę przyznać, że zostałam pozytywnie zaskoczona.

Ellen Moore, pracownica społeczna, pewnej nocy zostaje wezwana do miejskiego parku, gdzie znaleziono martwą kobietę ze śpiącym dzieckiem u boku. Nie wiadomo kim jest chłopiec i jak się tam znalazł, to samo tyczy się kobiety, która jak się okazuje została zamordowana. Ellen próbuje ustalić tożsamość dziecka i dowiedzieć się, co miało miejsce w parku. Razem z przyjacielem, policjantem, próbują rozwikłać zagadkę i dowiedzieć się, czy morderstwo nie jest dziełem seryjnego mordercy, który trzynaście lat temu zabił inną kobietę. Im bardziej bada sprawę, tym więcej odkrywa niepokojących śladów. Kto jest mordercą? Czy faktycznie obie sprawy...

virgo123 | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, 2016, Ebooki
Przeczytana: 14 października 2016

Krótka ta książeczka, ale bardzo wciągająca, tak jak inne tej autorki. Jak się zacznie ją czytać, to trzeba skończyć od razu całą, bez przerywania. Do samego końca nie domyślałam się prawdziwego sprawcy zbrodni i przez to byłam bardzo zaskoczona, gdy już się tego dowiedziałam. Polecam.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2015-10-22
Przeczytana: 21 października 2015

Po lekturze powieści "Małe cuda" nie mogłam sobie odmówić "Drobnych kłamstw", czyli prequela, w którym poznajemy bliżej pracę Ellen Moore jako pracownika opieki społecznej. Wydarzenia opisane w "Drobnych kłamstwach" o pół roku wyprzedzają wypadki opisane w "Małych cudach" i mają za zadanie wprowadzić czytelnika w późniejsze zdarzenia.

Przyznaję, że książka bardzo mi się spodobała. Rozwikłanie zagadki tajemniczego morderstwa kobiety porzuconej zimą w parku z czteroletnim dzieckiem intryguje i chwyta za serce. Ellen znów pokazała prawdziwe poświęcenie i oddanie swojej pracy. Opiekując się pięciomiesięczną wówczas Avery, zostawia ją i dwoje starszych dzieci pod opieką męża, a sama w środku nocy udaje się na miejsce zdarzenia, gdzie czeka mały, przemarznięty chłopczyk. Ellen zmów staje na wysokości zadania i stara się zapewnić chłopcu najlepszą, w tej sytuacji, opiekę. Dzięki swojej determinacji odkrywa prawdę o wydarzeniach tej tragicznej nocy narażając się przy tym na...

Marta | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Wielkimi krokami zbliża się sesja egzaminacyjna, i z tego powodu coraz mniej mnie w blogosferze. Mało też czytam, starając się każdą chwilę poświęcić na naukę. A że to ostatni rok, presja jest jeszcze większa. Udało mi się jednak przeczytać krótkie opowiadanie, a raczej: 82 stronicowy wstęp do innej książki, której premiera niebawem. Mówię tu o „Drobnych kłamstwach” Heather Gudenkauf. Autorki nie znałam wcześniej, ale nasze spotkanie literackie było całkiem udane. Mimo iż jestem przeciwniczką krótkiej formy, ten wstęp reprezentuje się bardzo ciekawie.

Ellen Moore to pracownik społeczny. Zostaje wezwana na miejsce zbrodni do parku pod pomnik Leto. Zamordowana została młoda matka, a przy jej ciele znaleziono śpiącego chłopca. Czy ta sprawa ma coś wspólnego z morderstwem dokonanym trzynaście lat temu pod tym samym pomnikiem?

„Drobne kłamstwa” czyta się miło, a zbrodnia dodaje napięcia tej książce. Przeczytałam ją baaardzo szybko i czas z nią spędzony nie uważam za stracony. Już...

Dobra intencja?

„Przyzwyczaiłam się do otrzymywania telefonów w środku nocy (…) Z tych nocnych telefonów zwykle dowiaduję się o brutalnych domowych burdach, przez które należy zabrać dziecko z domu dla jego własnego bezpieczeństwa. Te nocne wypadki są do siebie przygnębiająco podobne i rzadko kiedy dobrze się kończą: ojciec w alkoholowym ciągu może oznaczać poturbowane żebra, złamane kości. Dzieci bez opieki z dostępem do zapalniczek równają się poparzeniom trzeciego stopnia. Kłótnia małżeńska może się zakończyć ranami postrzałowymi albo kłutymi. Za każdym razem dzieci są głęboko dotknięte dramatem, którego były świadkami, a wyrwanie ich z życia, które znają, bez względu na to, jakie było dysfunkcyjne i niszczące, zawsze wprowadza je w stan zagubienia.”

Prozę Heather Gudenkauf miałam w planach od dawna, mam nawet gdzieś na półce jej „Ciężar milczenia” ale wiadomo jak to jest, odkłada się książkę, a ona biedna czeka na swoją kolej. Kiedy przeczytałam o zbliżającej się premierze...

Goszarda | 2015-07-11
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Nic nadzwyczajnego...
Krótkie opowiadanko...

OlaZuch | 2015-11-30
Przeczytana: 11 listopada 2015

Miejski park to idealne miejsce na popełnienie przestępstwa. Pijaństwo, drobne porachunku, bójki, prostytucja, a nawet morderstwo. Pod jednym z pomników policjanci znajdują martwą kobietę, stanowczo zbyt lekko ubraną jak na mroźny i zimowy dzień. Przy jej boku siedzi czteroletni chłopiec.

Ellen Moore, jako pracownik społeczny zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Czuje się jakby cofnęła się w czasie. Już kilka lat temu uczestniczyła w podobnej sytuacji. Czy to porachunku z dilerem narkotykowym? Czy to seryjny morderca, karzący złe matki? Co ma z tym wspólnego pomnik bogini Leto, pod którym znaleziono kobiety? Ellen i jej przyjaciel starają się odpowiedzieć na te pytania i rozwiązać zagadkę.

Heather Gudenkauf napisała świetną intrygę z rozwijająca się powoli akcją, nieoczekiwanymi zwrotami, która trzyma w napięciu nierozwiązaną zagadką do samego końca. Tego nie można jej odmówić. Niestety czuję ogromny niedosyt po przeczytaniu tej stanowczo za krótkiej...

JoKo | 2015-09-06
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Chciałabym dziś polecić Wam przeczytanie krótkiej historii Heather Gudenkauf – historii, będącej prequelem do dłuższej powieści, wprowadzającej czytelnika w realia życia pracownika społecznego. „Drobne kłamstwa”, bo właśnie o nich mówię, możecie za darmo pobrać ze strony virtualo.pl.

Główną bohaterką jest Ellen Moore, młoda kobieta, pracująca jako opiekun społeczny w Wydziale Służb Społecznych w Cedar City w stanie Iowa. Jej zadanie polega na pomaganiu rodzinom oraz na ratowaniu dzieci. Czasem zostaje wyrwana ze snu i jest wzywana w środku nocy. Kobieta jest do tego przyzwyczajona. Zresztą, jej rodzina również.

Pewnej nocy zostaje wezwana do szczególnego przypadku. W parku, obok pomnika Leto, bogini macierzyństwa, znaleziono zwłoki zamordowanej kobiety, obok której siedział przemarznięty chłopczyk. To ze względu na malucha poproszono Ellen o przybycie na miejsce zbrodni. Miała się nim zająć – zawieźć je na badania do szpitala oraz zatroszczyć się o znalezienie domu...

Maga | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Bardziej nowelka niż książka. Może przez to, że taka krótka wydała mi się jakaś taka naiwna i mało przekonująca. Trochę szkoda czasu.