Najpiękniejsza na niebie

Wydawnictwo: Black Publishing
Anita

Sylwia jako małe dziecko została porzucona. Zachowała tylko kilka wspomnień związanych z biologiczną rodziną, jest przekonana, że miała siostrę bliźniaczkę. Po latach próbuje odnaleźć bliskich, którzy mogą uratować jej życie, a w rozwikłaniu tajemnicy rodzinnej pomaga jej dziennikarka Pola. Poza niewyraźnymi wspomnieniami Sylwii nie ma żadnych dowodów na istnienie siostry. Zaczyna się walka z czasem... Sprawę utrudnia surowe prawo adopcyjne, które pilnie strzeże informacji. Nowego znaczenia nabierają słowa: macierzyństwo, odpowiedzialność, miłość.

źródło opisu: strona autorki

źródło okładki: strona autorki

andzia12 | 2015-05-23
Przeczytana: 22 maja 2015

Po książki M. Wardy sięgam w ciemno, bo wiem, ze zawsez są na bardzo wysokim poziomie. Autorka zawsze porusza trudnych problemów.
w przypadku najnowszej książki "Najpiękniejsza w niebie" jest to opowieść i macierzyństwie, sile miłości i nadziei.
Ale i uczuciach związanych z porzuceniem dziecka.
Historię Sylwii poszukającej siostry(aby zostałą jej dawcą) czytało się bardzo wszystko, chciaż jest to trudna książka.
Warta przeczytania!
Polecam!

Madi | 2015-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

W powieściach Pani Wardy uwielbiam to ,jak autorka stopniowo zwiększa emocje odsłaniając nowe wątki,by dopiero na samym końcu odkryć prawdę.
Choć lektury jej nie należą do łatwych ze względu na trudne tematy,to czyta się je lekko i przyjemnie, z zapartym tchem i tak było właśnie z tą pozycją-pochłonęłam ją niemal w jeden dzień.
PIĘKNA,MĄDRA I WZRUSZAJĄCA.

Pokrecona | 2015-05-18
Przeczytana: 17 maja 2015

Lubię książki Pani Małgorzaty Wardy, dlatego po tę pozycję sięgnęłam w ciemno. Czy się zawiodłam? Raczej nie.
Każdy z nas ma potrzebę kochania, jak i bycia kochanym, a gdy jesteśmy z rozbitych rodzin szukamy swoich korzeni, i właśnie o tym jest ta książka. Miłość matczyna, nadzieja, wiara, zaufanie i przyjaźń- to główne motywy tej powieści
Książkę czytało się dobrze, aczkolwiek temat dość trudny, ale też całość potrafiła zagrać na emocjach.
Polecam!

boziaczek | 2015-07-31

Kolejna "trudna" książka p. Małgorzaty Warda. "Najpiękniejsza na niebie" porusza temat poszukiwania swojej tożsamości, korzeni, swoistego miejsca na ziemi. Jest to przejmującą historia Sylwii, która matka zrzekła się praw rodzicielskich w wieku trzech lat. Opuszczona dziewczynka błąka się od domu dziecka po rodziny zastępcze. Poznajemy ją kiedy jest już dorosłą kobietą, ma dziecko i cały jej świat wali się w gruzy kolejny raz. Jest śmiertelnie chora. Jedynym ratunkiem dla niej może okazać się siostra, na której istnienie Sylwia nie ma żadnych dowodów, a czas ucieka...
P. Małgorzata Warda w każdej swojej książce porusza tematy trudne, na które nie ma jednego, "złotego" rozwiązania. Mimo to, są to historie, które czyta się jednym tchem i pozostają w pamięci na długo.
"Najpiękniejsza na niebie" niestety nie jest dla mnie najlepszą książką p. Warda. Zdecydowanie wolę "Miasto z lodu" czy "Jak oddech". To nie jest tak, że mam zarzuty co do tej pozycji, ale po prostu nie ujęła mnie...

książek: 1937

"Wieczne dziecko zaślepione urokiem matki".

Skojarzenia, które jako pierwsze powinny nasuwać się, kiedy słyszymy słowo mama? To dobroć, ciepło, spokój, łagodność, poczucie bezpieczeństwa, miłość. Mama, to ktoś, kto bez względu na okoliczności wyciąga do nas pomocną dłoń, jest zawsze gotowa służyć dobrą radą, przytulić i ukoić nasz smutek. Zawsze o nas pamięta i stara się zrozumieć, jest nieoceniona i niezastąpiona. W dzieciństwie jest dla nas największym darem, który otrzymaliśmy od życia. Kochamy ją miłością bezgraniczną, bowiem jest całym naszym światem. Kiedy dorastamy naszym wspomnieniom z dzieciństwa towarzyszy właśnie mama, a pamięć o niej zawsze ogrzewa nasze serca...

Niestety nie każde dziecko ma to szczęście, aby wychowywać się u boku kochającej matki, która jak nikt potrafi otoczyć opieką i czułością. To smutne, bowiem na świecie jest coraz więcej porzuconych dzieci, skazanych na łaskę losu. Domy dziecka, ogniska wychowawcze i inne tego typu instytucje przepełnione są...

Anna | 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

"Znajduję dane, według których liczba porzuconych noworodków w Polsce wciąż jest tak duża, że zajmujemy pod tym względem drugie miejsce w Europie. Liczba porzuconych dzieci jest o wiele większa niż wynika ze statystyk."

Sylwia została porzucona przez matkę na dworcu kolejowym w Gdyni gdy, miała trzy latka. Dziś sama ma siedmioletnią córkę i kochającego partnera, i być może nigdy nie poszukiwałaby swojej biologicznej matki, gdyby nie śmiertelna choroba - anemia aplastyczna. Tylko ktoś spokrewniony z Sylwią może być dla niej dawcą szpiku. O pomoc w poszukiwaniu rodziny Sylwia zwraca się do Poli Michalak, dziennikarki telewizyjnej, realizującej programy o adopcjach dzieci.
Czytałam z niesłabnącą ciekawością, trzymając kciuki za Sylwię i jej bliskich, życząc jej w duchu powrotu do zdrowia i życia wśród kochających osób. Książka trzyma cały czas w napięciu, czuć w niej jakąś tajemnicę, jakieś sprawy z przeszłości, pozostające w sferze wspomnień zarówno Sylwii, jak i Poli. Odkrycie...

Liczba stron: 278
''Ciężko mi wyobrazić sobie,co czuła,gdy żegnała się z matką.Nie miała pewnie świadomości,że widzą się ostatni raz.''

To moja pierwsza książka M.Wardy.I już na wstępie,mogę powiedzieć,że na pewno nie ostatnia.
''Najpiękniejsza na niebie'' to bardzo wzruszająca powieść o sile matczynej miłości i o macierzyństwie.Bardzo rozczuliła mnie historia bohaterki,która długo szukała swojej biologicznej matki.Miłość- to coś pięknego.Matka to największy skarb.To ona kieruje nami w życiu,chce dla nas jak najlepiej.Uczy,jak dobrze postępować i jakie decyzje podejmować.Bardzo podobały mi się rozdziały,które były podzielone na dwie części: współczesność i dzieciństwo bohaterki.
Bardzo gorąco polecam!

Lilian | 2015-10-17
Na półkach: Przeczytane, 3_Warda
Przeczytana: 17 października 2015

To właśnie lubię w książkach Wardy, ten tajemniczy klimat, to powolne zlepianie układanki w całość, to przenoszenie akcji z przeszłości w teraźniejszość i z powrotem. A najbardziej podoba mi się , że tą całą aurę i magnetyzm autorka uzyskuje pokazując zwykłych ludzi, takich jakich codziennie mijamy na ulicy, ludzi z blokowisk, z biednych rodzin. Zresztą nieważne czy z biednych, czy bogatych, czy sławnych … każdy z bohaterów ma swoje problemy, każdy boryka się z jakąś przeszłością, każdy szuka szczęścia w przyszłości… i nieważne czy to jest dziewczynka z domu dziecka, czy rodzina Cyganów czy znana pani z telewizji.

Czy Sylwia rzeczywiście ma siostrę, dlaczego matka ją porzuciła, jakie wydarzenia są głęboko schowane w jej podświadomości, czy jest sens zagłębiania się w przeszłość . Ale przede wszystkim czytając tą książkę uświadamiamy sobie jak wielkie znaczenie ma matczyna miłość, to ona (lub jej brak) kształtuje całe nasze późniejsze życie…

Przeczytałam już kilka książek p....

Magdzialena | 2015-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2015 :)
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Jest to druga książka Pani Małgosi, którą przeczytałam. W książce jest przedstawiona przede wszystkim: - miłość do dziecka,do rodziny, -ogromna nadzieje, która mimo trudności nie maleje, -walka z chorobą, przede wszystkim dla ludzi, których najbardziej się kocha.
Książka choć piękna, jest dość trudna. Podobała mi się tak samo jak pierwsza którą przeczytałam pt: "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele"

W książce poznajemy Sylwię, ponad trzydziestoletnią kobietę, chorującą na anemia aplastyczna, która walczy z chorobą, dale córeczki Mai i taty dziewczynki - Andrzeja. Sylwia jako mała dziewczynka została porzucona przez matkę i teraz chce ją odszukać, bo są spokrewnione będzie mogła zostać dawcą szpiku, co jest konieczne, a czasu jest coraz mniej. Do pomocy w odszukaniu zaginionej, zgłasza się do Pali - dziennikarki z depresją, która zgadza się jej pomóc...to co wydarzyło się dalej oraz zakończenie trzymało w napięciu.
Książka jest bardzo dobra, polecam serdecznie 8/10 ;)

Nelyt | 2016-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 stycznia 2016

Sylwia jako mała dziewczynka zostaje porzucona przez matkę. Teraz, kiedy jest dorosła i umierająca próbuje ją odnaleźć, bo to jest jej jedyna szansa na wyzdrowienie. Może nie szuka matki, ale swojej siostry, która wydaje się bardziej mityczna, niż prawdziwa. Nie pamięta jej, ale wydaje jej się, że zawsze przy niej była. W poszukiwaniach pomaga jej dziennikarka Pola, która sama nie zdołała uporać się ze swoimi problemami i zaszyła się w domku na odległej wsi.

Cała książka opiera się na wydarzeniach z dzieciństwa Sylwii, na życiu z zastępczą matką jak i na przeszłości Poli, niż na współczesności. Czytając ją cały czas się zastanawiałam, czy Sylwia naprawdę jest chora, czy to nie jest tylko przez nią ukartowane - przez te wszystkie dziwne zbiegi okoliczności.

Warda wprowadza czytelnika w niepowtarzalny, artystyczny klimat. Jak zawsze książka jest bardzo melancholijna, ale w zupełnie inny sposób niż pozostałych jej książkach, które czytałam do tej pory. Wszystkie opisy wydają się...