Jeden krok

2015-09-23
2015-09-23
Joanna Dziubińska
Joanna Dziubińska

Czytając jest się ciekawy do dalej. Do końca nie byłam pewna, kto jest w szkole i terroryzuje dzieci. Sytuacje poznajemy z perspektywy kilku osób, co daje nam możliwość zobaczenia emocji jakie targają bohaterem w danym momencie. Jednak brakowało mi tego czegoś. Mocnego zakończenia, jakiejś mrocznej tajemnicy, jakiegoś wow.
Książka do przeczytania w wolnym czasie, gdy nie ma się innej lektury pod ręką

Książka do przeczytania w wolnym czasie, gdy nie...

Książka jest nudna. Zanim coś zaczęło się dziać miałam ochotę odłożyć ją już kilka razy. Rozdziały są krótkie, ale nie sprawia to, że książkę czyta się szybciej. W dodatku odnoszę wrażenie chaosu, pomieszania z poplątaniem. Przez to czyta się to jeszcze gorzej. Podsumowując, miało być łzawo, ciekawie i z werwą. Wyszła ogromna nuda i zniechęcenie do innych dzieł tej autorki. Daję dwie gwiazdki za to, że pod koniec coś tam się działo, ale to nadal zdecydowanie za mało.

Naprawdę fajna książka. Kiedy się już wciągnęłam to po prostu nie potrafiłam się oderwać. Mimo dość trudnych tematów czytało mi się ją bardzo szybko.

Kolejna ksiazka tej autorki i kolejny wielki plus. Tym razem podobalo mi sie to, ze poza dramatycznym wydarzeniem w miescie, odczuwalam ten chlod pogody, ten padajacy snieg, te przepiekna pogode, ktora tak pieknie wpisala sie w ten dzien, kiedy napastnik wszedl do szkoly i...stalo sie, to co sie stalo. Nie podobalo mi sie to i nie ma takiej mozliwosci, zeby napastnik byl taki lagodny wobec swoich zakladnikow. Mylse, ze w realu nie skonczyloby sie na uderzeniu nauczycielki i zamknieciu dziecka w schowku. Ale dzieki temu ksiazka nie jest brutalna, co jest mega plusem. Po drodze dowiadujemy sie wielu ciekawych watkow z przeszlosci wielu bohaterow, ktore sa bardzo wciagajace i mega, ale to mega ciekawe. Staralam sie czytac te ksiazke najwolniej jak sie da, ale nie dalo sie :)
Polecam goraco i juz zaczelam kolejna ksiazke tej autorki.

Książka zapowiadała się bardzo ciekawie, niestety w trakcie mnie znużyła. Pomysł na książkę ciekawy i zakończenie też. Historia tyłu bohaterów przede wszystkim pokazuje jak życie jest kruche i że jedna decyzja może zauważyć na całym naszym życiu ale nie tylko naszym. Czy polecam? Wedle upodobań 😊

Historia nie porwała mnie. Niby pomysł ciekawy, ale wykonanie już średnie.

Historia nie porwała mnie. Niby pomysł ciekawy, ale wykonanie już średnie.

Super książka, trzyma w napieciu ;)

Super książka, trzyma w napieciu ;)

Jest to moja druga już książka autorki, ale nie mogę powiedzieć, że jest moją ulubioną. Tak naprawdę łatwo rozgryźć, co będzie się działo w trakcie i większość nie jest wcale odkrywcza, a co bardziej spostrzegawcze osoby szybko odkryją, kto jest napastnikiem. Mi się to na szczęście nie udało, ale też nie bawiłam się w detektywa, przez co dostałam swój element zaskoczenia.

Przez większość czasu książka jest po prostu nużąca. Bardzo podobał mi się początek i zakończenie, ale w środku niestety momentami się wyłączyłam, raz chyba nawet zasnęłam, co niestety za dobrze o niej nie świadczy. W trakcie nie miałam z nią problemów, ale gdy minęło kilka dni i uporządkowała mi się w głowie, uświadomiłam sobie, jak wiele rzeczy było tam nie tak.

Saki bohaterowie - ich zachowanie często było nielogiczne, kompletnie nieadekwatne do sytuacji. Przykład: czy jeśli w szkole grasuje człowiek z bronią, pchacie się do budynku, ignorując policjantów i ich zalecenia? Wyruszacie na samotne wyprawy, pchając się w objęcia nie niebezpieczeństwa? Ano właśnie...

Generalnie ja styl pisarki bardzo lubię, ale nie tyle co strzelaniny w szkole, co ogólnie broń w szkole to nie jest lekki temat i jak dla mnie autorka nie podobała. Szkoda stała się po prostu tłem da osobistych problemów jednej z bohaterek i niestety, ale takie rozwiązanie do mnie kompletnie nie przemawia i nie byłabym w sobie polecić tej książki z czystym sercem. Nie skreślam jeszcze autorki, bo początkowo zrobiła na mnie dobre wrażenie, ale to po prostu nie jej jej najlepsza książka. Weźcie inną.

Tam było jakieś napięcie? Jedyne COŚ, działo się poza szkołą. Do szybkiego przeczytania i jeszcze szybszego zapomnienia.

• 2016
  • Przeczytane 2018