Sieć. Badanie ukrytej infrastruktury rzeczywistości

Okładka książki Sieć. Badanie ukrytej infrastruktury rzeczywistości Larry Flaxman, Marie D. Jones
Okładka książki Sieć. Badanie ukrytej infrastruktury rzeczywistości
Larry FlaxmanMarie D. Jones Wydawnictwo: poradniki
poradniki
The Grid: Exploring the Hidden Infrastructure of Reality
2015-01-26
2015-01-26
Dariusz Rudziński
sieć równoległe wszechświaty rzeczywistość zjawiska paranormalne

Niezwykła książka, która traktuje o zjawiskach paranormalnych w sposób naukowy. Daje po prostu nadzieję, przekonuje, ze wielu zjawisk i zdarzeń nie należy się bać, lecz po prostu poruszamy się w świecie, którego nie znamy. Jednak nie ma żadnego powodu do strachu!
Polecam każdemu!!!

Polecam każdemu!!!

Być może każdy z nas jest zdolny do takich przeczuć. Wszyscy jesteśmy odrębnymi jednostkami, których jest już ponad 7 miliardów, a każdy zamknięty w poczuciu swej odrębności nie podejrzewając nawet, ze istnieją ukryte powiązania między wszystkimi i wszystkim. Osobiście doszedłem już do takiego punktu, ze zaczynam się zastanawiać czy moje życie i następujące w nim wydarzenia nie są częścią czegoś większego, usytuowanego w jakimś szerszym, kosmicznym planie. Takim, którego jeszcze nie widzimy, bo w obecnym życiu dany jest nam ten jednowymiarowy ogląd postrzeganej rzeczywistości.

Autorzy Sieci swoją intuicyjną koncepcję opierają na wielu naukowych teoriach, z fizyki kwantowej poprzez biologię, naukę o mózgu po geologię. Ich wnioski prowadzą do odkrycia czegoś, co można nazwać ukrytym porządkiem. Porządek ten łączy wymiary i światy, strefy materialne i duchowe w scalającym poczuciu uniwersalnej jedności. Wszystko co istnieje jest ze sobą połączone. Religia i mistyka w swoim najgłębszym wymiarze, metafizyka, nowa nauka w postaci noetyki mówią to samo. Teorie naukowe, z których korzystają Jones i Flaxman wciąż muszą przebijać się do powszechnej świadomości, choć wiele wskazuje na to, że odkrywają drogę do fundamentalnej prawdy.

Obraz rzeczywistości przedstawiony przez oboje autorów wydaje mi się bardzo twórczą – i prawdopodobną – próbą odkrycia ukrytego znaczenia całości bytu. W każdym razie zgodnego z moim poczuciem prawdy. Należy pamiętać, ze autorzy tworzą teorię, dla której nadal konieczne jest poszukiwanie następnych dowodów. Dla mnie osobiście, to coś więcej niż hipoteza. I mogę tylko takiemu przedsięwzięciu przyklasnąć.

Na naszym rynku pojawia się coraz więcej książek o otaczającej nas rzeczywistości. Czy faktycznie jest ona taką, jaką ją widzimy? Czy poza tą jedną płaszczyzną postrzeganą przez nasze oko nie ma nic więcej? Teoretycznie wydawałoby się, że jeżeli czegoś nie widzimy to tego nie ma, ale osobiście nie raz przekonałam się o błędności takiego podejścia do życia. Ukryte wymiary i odmienne poziomy istnienia są czymś, co stara się powoli udowodnić nawet nauka. Przestaje to więc być kwestią wiary, a zaczyna być kwestią wiedzy.
Marie D. Jones i Larry Flaxman przedstawiają świat jako rozległą Sieć, w której wszystko jest ze sobą połączone. Nie tylko na tym poziomie rzeczywistości, ale również na każdym innym. Wniosek z tego jednoznaczny: skoro jesteśmy połączeni z innymi wymiarami, to na pewno możemy się do nich dostać. Tak, możemy. Pozostaje tylko kwestia tego, w jaki sposób. O tym autorzy nie zapomnieli i w ich książce możemy znaleźć kilka sposobów, aby to osiągnąć. Właściwie są to metody znane każdemu, kto choć trochę interesuje się podobną tematyką: OOBE, medytacja, hipnoza.
Książka dzieli się na trzy zasadnicze części. W pierwszej z nich dowiadujemy się, czym jest Sieć, jakie są jej poziomy i jak była pojmowana przez starożytne religie. Nie zastanawialiście się nigdy, w jaki sposób ludzie dawnych czasów zyskiwali wiedzę, którą dzisiaj badają fizycy i inni naukowcy przy pomocy nowoczesnej technologii? Uważa się, że nie mieli żadnej zaawansowanej techniki, a jednak wiedzieli… Druga część skupia się na mechanizmach działania Sieci. Znaleźć tam można informacje o tunelach czasoprzestrzennych czy liniach mocy. Autorzy piszą również o percepcji, która jest tutaj kluczowym zjawiskiem. Część trzecia dotyczy sposobów poruszania się po Sieci – to właśnie tutaj przedstawione zostały wyżej wymienione przeze mnie metody oraz sposoby przekazywania informacji w obrębie Sieci.
Książka została napisana w bardzo przystępny sposób i nie porusza bardzo skomplikowanych tematów z dziedziny fizyki kwantowej. Myślę, że autorom nie chodziło o to, aby uczyć nas jej podstawowych zasad, ale bardziej o to, żeby uświadomić czytelnikowi, co tak naprawdę dzieje się wokół niego. Ta książka z pewnością rozbudza ciekawość i umysł, tworzy nowe postrzeganie rzeczywistości i zachęca do dalszego zgłębiania wiedzy w tym temacie. Bibliografia, która posłużyła do stworzenia tej publikacji jest dosyć obszerna i znaleźć w niej można sporo ciekawych pozycji, które w dokładniejszy sposób przedstawią nam poszczególne zagadnienia i być może odpowiedzą na pytania, które pojawiły się w naszej głowie podczas lektury „Sieci”.
„Sieć. Badanie ukrytej infrastruktury rzeczywistości” jest przystępną książką z gatunku literatury popularno-naukowej. Wyjaśnia podstawy innych poziomów istnienia w bardzo przystępny, jasny i w pełni zrozumiały sposób. Napisana lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem, obfitująca w metafory i przykłady, które jeszcze lepiej umożliwiają zrozumienie poruszanych w niej zagadnień. Z pewnością idealna dla osób, które dopiero zaczynają się przekonywać do istnienia ukrytych poziomów rzeczywistości i pragną pogłębiać swoją wiedzę. Osoby nieco bardziej rozeznane w temacie nie znajdą tutaj raczej nic nowego, mogą jedynie ugruntować swoją wiedzę.
bookeaterreality.blogspot.com

W Sieci
Od zarania dziejów filozofowie czy naukowcy zadają pytania o naturę rzeczy, o wszechświat i jego tajemnice. Pomimo prowadzonych badań, rozwoju technologicznego, otaczająca nas rzeczywistość wciąż pozostaje otoczona nimbem tajemnicy. Być może nieco światła na tę kwestię, rzuci nowa koncepcja rzeczywistości, traktująca ją jako Sieć. W krótkim czasie to nowe spojrzenie okazało się na tyle popularne, że badacze formułujący te ideę, postanowili wznieść się na wyższy poziom, tworząc zaawansowany model, precyzyjnie opisujący infrastrukturę rzeczywistości.
„Sieć jest jednocześnie mocą i źródłem każdej energii, materii oraz formy” – czytamy w książce Marie D.Jones i Larry`ego Flaxmana „Sieć. Badanie infrastruktury rzeczywistości”. Opublikowana nakładem wydawnictwa ILLUMINATIO pozycja, to wciągająca choć dość trudna lektura, która zadowoli osoby zainteresowane kwestiami istnienia innych wymiarów czy wchodzenia odmienne stany świadomości. Stosunkowo wąska grupa odbiorców pozwoliła na głębszą analizę poruszanych kwestii, bez wykładania podstaw i teorii służącej osobom postronnym. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, iż jest to książka dla wtajemniczonych, bowiem tylko oni docenią w pełni merytoryczne i kompleksowe podejście autorów do tematu.
Książka stopniowo odsłania przed nami kolejne tajemnice Sieci, rozpoczynając od przedstawienia jej infrastruktury, poprzez omówienie łączników, przyczyn i mechanizmów, po kwestie związane z poruszaniem się po Sieci. Zastanowimy się zatem, czym tak naprawdę jest dla nas rzeczywistość i jak ona wygląda. Zdaniem autorów jej warstwy przypominają trójwymiarową strukturę siatki, a ona sama przybiera kształt sześcianu. Posługując się obrazowymi przykładami i analogiami do znanych nam obiektów, próbują umiejscowić jednostkę ludzką w obrębie Sieci różnych wymiarów. Zgłębiają poszczególne aspekty Sieci, takie jak tunele czasoprzestrzenne, kontrowersyjne linie mocy, czyli linie wyznaczające w przeszłości szlaki podróżnicze, a także portale. W książce znajdziemy również informacje o poddźwiękach, osiągających wartość 20 Hz bądź nawet mniejszą. Są one związane z wieloma zjawiskami fizjologicznymi, takimi jak dezorientacja czy bóle głowy.

(...)

Pełen tekst recenzji znajduje się na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2015/04/marie-djones-i-larry-flaxman-siec.html

W Sieci

• Psychologia/Rozwój